logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Paszporty wolności” - nowa inicjatywa Telewizji Polskiej

  PR 03.12.2021, przeczytano 337 razy
ilustracjastrzałka
Ida Nowakowska na briefingu dotyczącym "Paszportów wolności" Fot. J. Bogacz

„Paszporty wolności” to wyjątkowy projekt Zarządu Telewizji Polskiej, którego celem jest przywrócenie pamięci i zasłużonego miejsca w historii jej nieznanym bohaterom, dla których patriotyzm, odwaga i prawda były jedynym słusznym wyborem w czasach walki z systemem komunistycznym w powojennej Polsce.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_paszporty-wolnosci_---nowa-inicjatywa-telewizji-polskiej,394006,artykul.html

- Cykl „Paszporty wolności” TVP to nowa inicjatywa Telewizji Polskiej, która doskonale wpisuje się w obchody 40-lecia wprowadzenia stanu wojennego. Wiąże się z powrotem zainteresowania epoką komunizmu w Polsce. Na nowo poznajemy historię tamtego czasu. „Solidarność” to nie tylko kilkanaście nazwisk, ale ogromny ruch społeczny. Ci ludzie, cisi bohaterowie, którzy walczyli, ponosili ogromną cenę. Oni nie szli po władzę, a po wolność. Swoim życiem uwiarygadniali swoją działalność. „Paszporty wolności” mają dwa cele. Po pierwsze wymazywanie białych plam historii. Chcemy, by kolejne pokolenia poznały te osoby i się na nich wzorowały. Drugi cel to realna pomoc dla naszych bohaterów. Każde społeczeństwo powinno pamiętać o weteranach, otaczać te osoby troską, by im niczego nie brakowało – powiedział Mateusz Matyszkowicz, Członek Zarządu TVP.

Uczestnicy „Paszportów wolności” zostali wyłonieni dzięki zaangażowaniu: NSZZ „Solidarność”, Instytutu Pamięci Narodowej, Stowarzyszenia „Godność” oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Celem było odnalezienie zasłużonych działaczy antykomunistycznego podziemia działających w latach 80., którzy z różnych powodów pozostali w cieniu, a walczyli o wolną Polskę. Istotna jest też pamięć o tych, którzy odeszli w zapomnieniu.

Nagłośnienie ich zasług, przedstawienie prawdy historycznej i ich poświęcenie dla sprawy jest główną idea tego projektu.

Telewizja Polska od poniedziałku, 29 listopada do soboty, 11 grudnia wyemituje w TVP Historia cykl reportaży w reżyserii Sławomira Koehlera. Widzowie w 13 – odcinkowym cyklu pt. „Paszporty wolności” poznają losy: Wiesława Bielińskiego, Stanisława Fudakowskiego, Bolesława Jabłońskiego, Leszka Jaranowskiego, Kazimierza Juliana Kaczora, Przemysława Miśkiewicza, Tomasza Moszczaka, Czesława Nowaka, Wojciecha Ryszarda Skowrona, Tadeusza Świerczewskiego, Janiny Wehrstein, Zdzisława Złotkowskiego i  Konrada Zbrożka.

Gala podczas której zostaną uhonorowani uczestnicy cyklu odbędzie się w sobotę, 4 grudnia w Telewizji Polskiej.

Źródło: TVP S.A.

www.tvp.pl

Dodatkowe informacje:

Sponsorami „Paszportów Wolności” są: Fundacja Enea, PKN Orlen, PZU S.A.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

AMS wygrywa przetarg na obsługę wiat przystankowych w Tychach
W wiatach przystankowych kolejnego śląskiego miasta pojawią się citylighty AMS. To efekt wygranego przetargu.
Gazeta.pl od dawna wyznacza trendy w rozwoju form wideo na polskim rynku online. Od 18 stycznia 2022 r. na stronie głównej portalu oraz w serwisie Kobieta.Gazeta.pl prezentowany będzie nowy program „GwiazDom”, w którym znane osoby zaproszą widzów do swoich domów. Program poprowadzi dziennikarka Kobieta.Gazeta.pl Agnieszka Matracka.
Wyniki badania Mediapanel za grudzień 2021
Poniżej prezentujemy szczegółowe zagregowane miesięczne dane pochodzące z badania internetu, realizowanego od października 2020 według nowej, ulepszonej metodologii: rankingi wydawców i witryn internetowych oraz aplikacji.
National Geographic dołączył do Programu Partnerskiego Onetu. W ramach współpracy, Onet udostępni swoim użytkownikom angażujące treści wideo wybrane z programów oferowanych na  trzech kanałach National Geographic. Wśród nich znajdą się fragmenty popularnych dokumentów, takich jak „Katastrofa w Przestworzach” czy „Przedziwna...
31 grudnia 2021 r. IAB Polska przekazał do KPRM wstępne stanowisko do projektu unijnego „rozporządzenia w sprawie przejrzystości i targetowania reklamy politycznej” (COM(2021)731)
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764