logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Podaj dalej z OLX”

  PR 29.08.2023, przeczytano 383 razy
ilustracjastrzałka

Podaj dalej. To gra o prostych regułach, którą większość z nas pamięta z dzieciństwa. Właśnie na tym mechanizmie i na możliwościach, jakie dają media społecznościowe oparto ideę kampanii influencerskiej marki OLX.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_podaj-dalej-z-olx_,401181,artykul.html

I tak w kilku krótkich filmach widzimy np. znanego prezentera Krzysztofa Ibisza, który podaje dalej - z przymrużeniem oka - swoje cudowne lusterko do TikTokera Damiana Tkaczuka. Piosenkarka Margaret wyprzedaje garderobę, której część trafia do Julii Żugaj. Olivier Janiak robi miejsce w domowej biblioteczce na rzecz książek kulinarnych, a szczęśliwą posiadaczką jego zbiorów dziennikarskich zostaje Natalia Sisik. Nie mogło zabraknąć artykułów elektronicznych - Blowek i Toffiecrisp wymieniają się prawdziwymi gamerskimi perełkami. Wszystko to właśnie w myśl reguły "podaj dalej", by dać rzeczom drugie życie.

Kampania jest dostępna na profilach twórców. Za koncept kreatywny i produkcję odpowiada agencja Space Cat Industries, która na stałe współpracuje z OLX tworząc TikTokowy content.

- Młodzi ludzie są coraz bardziej świadomi swoich wyborów zakupowych. Z badań przeprowadzonych w 2022 roku przez Kantar wynika, że z każdym rokiem branża re-commerce rośnie. Nie tylko z powodu inflacji, ale również ze względu na ekologię. W 2023 roku aż 69% polskich konsumentów, którzy kupują używane produkty, chce zaoszczędzić pieniądze, a 46% dąży do zmniejszenia ilości odpadów. Z pomocą celebrytów i influencerów, którzy są lubiani i rozpoznawalni przez każde pokolenie, chcieliśmy w fajny sposób pokazać, że to co niepotrzebne, używane - może mieć drugie życie - mówi Magda Mróz odpowiedzialna za komunikację marki OLX w mediach społecznościowych. - Tą kampanią zachęcamy młodszych użytkowników sieci, by śmiało podawali dalej przedmioty, które czekają, by zyskać nowe życie.

Re-commerce cieszy się rosnącą popularnością wśród młodszych pokoleń. Dane z raportu amerykańskiej platformy sprzedażowej ThredUp wskazują, że 64 proc. przedstawicieli GenZ sprawdza, czy da się kupić coś z drugiej ręki, zanim wyda pieniądze w internecie, a 42 proc. mniej chętnie wyda pieniądze na przedmioty, których nie da się potem odsprzedać za korzystną cenę.

Motywacje w przypadku sprzedaży używanych rzeczy nieco różnią się od tych, które stoją za zakupami (cena, dbałość o środowisko, unikatowość). 86,5 proc. sprzedających przyznaje, że motywatorem jest chęć pozbycia się zbędnych przedmiotów. Dodatkowy zarobek był motywatorem dla 59,5 proc, sprzedających. Dla 33 proc. sprzedających istotna jest ekologia.

Źródło: OLX

www.olx.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

3 000 przedsiębiorców w 11. edycji Akademii e-marketingu
Przez cały 2023 rok, w największych miastach w Polsce odbywały się darmowe szkolenia dla przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Wydarzenia zorganizowano w ramach 11. edycji Akademii e-marketingu, która jest cyklem spotkań edukacyjnych poświęconych budowaniu strategii promocji firmy w Internecie. Właściciele małych i średnich biznesów...
Itel przedstawia nowe logo
itel, marka z segmentu „inteligentnego życia”, specjalizująca się w oferowaniu przystępnych cenowo i wysokiej jakości konsumenckich produktów elektronicznych, informuje o transformacyjnej inicjatywie odświeżenia marki, która obejmuje nowe logo i wizerunek. Decyzja ta sygnalizuje przełomowy moment w historii firmy, łącząc nowoczesną estetykę z jej...
Monika Brzózka mówczynią TEDxWarsawWomen 2023
Monika Brzózka, Chief Financial & Operating Officer VMLY&R Poland, będzie prelegentką konferencji TEDxWarsawWomen 2023. 
Do grona firm członkowskich IAB Polska dołączyła platforma AtomStore.
Pieniądze to wrażliwy temat w związkach, ale nie muszą być przyczyną nieporozumień. Wiele zależy od tego, jak i czy w ogóle rozmawiamy o naszych dochodach, wydatkach i zobowiązaniach. Aby to ułatwić, powstała kampania społeczna #CoZTąKasą – Jak rozmowy o kasie wpływają na nasze relacje? Ma ona na celu podniesienie kompetencji w zakresie komunikacji finansowej i...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764