logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Poniedziałek z Klimatem” – ekologiczna akcja Wyborcza.pl

  PR 19.07.2021, przeczytano 244 razy

Dziś, 19 lipca br. Wyborcza.pl startuje z akcją „Poniedziałek z Klimatem”. W ramach inicjatywy, w każdy poniedziałek na głównej stronie serwisu będą pojawiać się specjalne artykuły o tematyce ekologicznej przygotowane przez dziennikarzy działu „Klimat i Środowisko”.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_poniedzialek-z-klimatem_-%E2%80%93-ekologiczna-akcja-wyborcza.pl,392316,artykul.html

Ekologia jest obecna na łamach „Gazety Wyborczej” od początku jej istnienia. Wiele ważnych tematów związanych z ochroną środowiska redakcja nagłaśniała jako pierwsze medium w Polsce. Tak było np. z walką ze smogiem, ochroną Puszczy Białowieskiej czy zatrzymaniem budowy drogi przez Dolinę Rospudy. W lutym br. wystartował dział „Klimat i Środowisko” (Wyborcza.pl/klimat). W serwisie codziennie publikowane są m.in. teksty dotyczące kwestii katastrofy klimatycznej, czy przedstawiające dobre przykłady działań proekologicznych z Polski i świata. Nie brakuje reportaży i materiałów śledczych.

Dział „Klimat i Środowisko” powstał w lutym br. i z miesiąca na miesiąc cieszy się stale rosnącą popularnością. Od początku istnienia serwisu artykuły ukazujące się pod jego szyldem przeczytano już ponad 3,6 mln razy. Dziennikarze „Wyborczej” od marca br. angażują się również m.in. w walkę z wycinką drzew w miastach oraz w lasach. W ramach inicjatywy uruchomiona została specjalna oferta prenumeraty cyfrowej „Gazety Wyborczej”, z której cały przychód otrzyma Fundacja Dzika Polska na realizację akcji „Pogotowie dla drzew”. Na dziś to już ponad 70 tys. zł.  

Redaktorem prowadzącym dział „Klimat i Środowisko” jest Aleksander Gurgul, związany z „Gazetą Wyborczą” od 2014 r. Wspierają go Anita Dmitruczuk – redaktorka naczelna „Gazety Wyborczej Opole”, Jakub Chełmiński z „Gazety Stołecznej” oraz Robert Jurszo, wcześniej związany z OKO.press. Wśród autorów tworzących treści na rzecz serwisu są też dziennikarze i dziennikarki redakcji lokalnych „Wyborczej”.

- W dziale „Klimat i Środowisko” m.in. bacznie przyglądamy się i opisujemy działalność Lasów Państwowych. Po jednym z naszych tekstów w marcu posadę stracił Andrzej Konieczny, dyrektor generalny przedsiębiorstwa. Ujawniliśmy dziurę w rządowym programie „Czyste Powietrze”, pokazaliśmy, jak Facebook zarabia na klimatycznej dezinformacji. Nasi dziennikarze dotarli do myśliwych, którzy są skonfliktowani ze swoim środowiskiem, co wywołało falę komentarzy nt. potrzeby reformy łowiectwa w Polsce. W ramach akcji „Pogotowie dla drzew”, wspólnie z naszymi czytelnikami i fundacją Dzika Polska udało nam się uchronić przed wycinką kilkaset drzew w całej Polsce. Cykl „Poniedziałek z klimatem” na Wyborcza.pl to naturalna konsekwencja naszego rozwoju – mówi Aleksander Gurgul.

Teksty działu „Klimat i Środowisko” ukazują się codziennie na Wyborcza.pl/klimat.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy PMPG Polskie Media w I półroczu 2022 r. wyniosły ponad 21 mln zł i są o 68% wyższe od przychodów uzyskanych w analogicznym okresie roku ubiegłego. Skonsolidowana EBITDA Grupy w I półroczu br. wyniosła 2,6 mln zł.
WP Social News - codzienne podsumowanie informacji
Wirtualna Polska ma nową propozycję dla swoich użytkowników. Uruchomiła WP Social News, czyli narzędzie dostępne bezpośrednio w aplikacji Messenger, które każdego dnia przesyła podsumowanie najistotniejszych wiadomości. Dzięki niemu dostęp do informacji z interesujących obszarów staje się jeszcze prostszy i szybszy.
RMF Maxx świętuje 18. urodziny koncertem Smolastego i wprowadzeniem nowego logo
Z okazji swoich 18. urodzin radio RMF MAXX zmienia logo oraz modyfikuje zapis nazwy, która teraz jest pisana przez dwie litery X. W Krakowie odbędzie się jubileuszowy koncert Smolastego, na który bilety można wygrać w konkursie antenowym.
Nowość CNN International – rusza program „Decoded” o nowych technologiach
Zmiany na świecie zachodzą w zawrotnym tempie, a wpływ nowych technologii na gospodarkę, społeczności czy warunki życia nigdy dotąd nie był tak odczuwalny. CNN International zapowiada nową sześcioodcinkową produkcję „Decoded”, w której pochyli się nad pytaniami, jaką rolę pełnią przełomowe technologie i dlaczego mają one znaczenie. Premiera pierwszego...
Kanał Sportowy nadaje w Biedronce
Wygodna kanapa, koszulka sportowa i kufel złotego trunku to zwykle dobry przepis na dzień meczowy. W trakcie jesiennej aury warto jednak do ręki wziąć kubek z ciepłym napojem, który rozgrzeje nas nawet, jeśli mecz nie przynosi dużych emocji. Od czwartku, 22 września, w Biedronce dostępne będą kubki z wytłoczeniem, kubki zmieniające kolor oraz kubki termiczne Kanału...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764