logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Poniedziałek z Klimatem” – ekologiczna akcja Wyborcza.pl

  PR 19.07.2021, przeczytano 123 razy

Dziś, 19 lipca br. Wyborcza.pl startuje z akcją „Poniedziałek z Klimatem”. W ramach inicjatywy, w każdy poniedziałek na głównej stronie serwisu będą pojawiać się specjalne artykuły o tematyce ekologicznej przygotowane przez dziennikarzy działu „Klimat i Środowisko”.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_poniedzialek-z-klimatem_-%E2%80%93-ekologiczna-akcja-wyborcza.pl,392316,artykul.html

Ekologia jest obecna na łamach „Gazety Wyborczej” od początku jej istnienia. Wiele ważnych tematów związanych z ochroną środowiska redakcja nagłaśniała jako pierwsze medium w Polsce. Tak było np. z walką ze smogiem, ochroną Puszczy Białowieskiej czy zatrzymaniem budowy drogi przez Dolinę Rospudy. W lutym br. wystartował dział „Klimat i Środowisko” (Wyborcza.pl/klimat). W serwisie codziennie publikowane są m.in. teksty dotyczące kwestii katastrofy klimatycznej, czy przedstawiające dobre przykłady działań proekologicznych z Polski i świata. Nie brakuje reportaży i materiałów śledczych.

Dział „Klimat i Środowisko” powstał w lutym br. i z miesiąca na miesiąc cieszy się stale rosnącą popularnością. Od początku istnienia serwisu artykuły ukazujące się pod jego szyldem przeczytano już ponad 3,6 mln razy. Dziennikarze „Wyborczej” od marca br. angażują się również m.in. w walkę z wycinką drzew w miastach oraz w lasach. W ramach inicjatywy uruchomiona została specjalna oferta prenumeraty cyfrowej „Gazety Wyborczej”, z której cały przychód otrzyma Fundacja Dzika Polska na realizację akcji „Pogotowie dla drzew”. Na dziś to już ponad 70 tys. zł.  

Redaktorem prowadzącym dział „Klimat i Środowisko” jest Aleksander Gurgul, związany z „Gazetą Wyborczą” od 2014 r. Wspierają go Anita Dmitruczuk – redaktorka naczelna „Gazety Wyborczej Opole”, Jakub Chełmiński z „Gazety Stołecznej” oraz Robert Jurszo, wcześniej związany z OKO.press. Wśród autorów tworzących treści na rzecz serwisu są też dziennikarze i dziennikarki redakcji lokalnych „Wyborczej”.

- W dziale „Klimat i Środowisko” m.in. bacznie przyglądamy się i opisujemy działalność Lasów Państwowych. Po jednym z naszych tekstów w marcu posadę stracił Andrzej Konieczny, dyrektor generalny przedsiębiorstwa. Ujawniliśmy dziurę w rządowym programie „Czyste Powietrze”, pokazaliśmy, jak Facebook zarabia na klimatycznej dezinformacji. Nasi dziennikarze dotarli do myśliwych, którzy są skonfliktowani ze swoim środowiskiem, co wywołało falę komentarzy nt. potrzeby reformy łowiectwa w Polsce. W ramach akcji „Pogotowie dla drzew”, wspólnie z naszymi czytelnikami i fundacją Dzika Polska udało nam się uchronić przed wycinką kilkaset drzew w całej Polsce. Cykl „Poniedziałek z klimatem” na Wyborcza.pl to naturalna konsekwencja naszego rozwoju – mówi Aleksander Gurgul.

Teksty działu „Klimat i Środowisko” ukazują się codziennie na Wyborcza.pl/klimat.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nowa platforma e-commerce dla influencerów – Fansi
Ruszył nowy, innowacyjny start-up z obszaru influencer marketingu oraz e-commerce – fansi. Pomysłodawcą i twórcą podmiotu jest czołowa agencja influencer marketingu w Polsce – BrandBuddies. fansi – jako jedyna platforma na rynku – w swoim portfolio posiada autorskie produkty m.in. Lil Masti, Michała Koterskiego, Marcina Wichrowskiego, Małgorzaty i Pawła...
Z okazji rozpoczynających się dzisiaj Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, Vectra udostępnia swoim abonentom dodatkowe kanały Eurosport, gdzie na żywo transmitowana będzie jedna z najważniejszych imprez sportowych na świecie. Do oferty operatora już dołączyło, od 23 lipca do 8 sierpnia br., w sumie aż 7 kanałów HD oraz 1 kanał w jakości 4K.
Od piątku, 16 lipca TVP Polonia jest ponownie szeroko dostępna dla telewidzów w Stanach Zjednoczonych. Program został udostępniony przez wiodącego operatora satelitarnego na rynku amerykańskim DISH Network oraz w serwisie IPTV/OTT Sling TV. Dodatkowo w ofercie Sling TV jest także program TVP Wilno.
Gazeta.pl to jedyne medium w Polsce, które opublikowało „Deklarację Redakcyjną" opisującą podejście oraz wartości dziennikarzy portalu, którzy nieustannie angażują się w działania na rzecz społeczeństwa i ochrony środowiska. Redakcja zaprezentowała właśnie kwartalny raport zaangażowania podsumowujący dotychczasowe inicjatywy na rzecz spełniania...
Aleksandra Majewska Dyrektorem Finansowym (CFO) Polska Press Grupy
Od lipca br. stanowisko Dyrektora Finansowego Polska Press Grupy obejmuje Aleksandra Majewska.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764