logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Program klimatyczny” Radia Tok FM na czas szczytu COP26 w Glasgow

  PR 28.10.2021, przeczytano 413 razy

Od poniedziałku, 1 listopada 2021 r. - w trakcie szczytu klimatycznego COP26 w Radiu TOK FM będzie można słuchać codziennego, wieczornego podsumowania informacji związanych z katastrofą klimatyczną i szczytem odbywającym się w Glasgow. Specjalny "Program klimatyczny" poprowadzą dziennikarze TOK FM: Filip Kekusz, Paweł Sulik, Agnieszka Lichnerowicz, Adam Ozga, Maciej Zakrocki, Tomasz Setta oraz Thomas Orchowski. Oprócz tego również w innych audycjach stacji pojawi się kwestia klimatu i przeciwdziałania jego zmianom, a od 2 listopada na tokfm.pl działać będzie licznik odmierzający czas do końca 2030 r., czyli do momentu, w którym powinniśmy znacząco zmniejszyć emisję CO2.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_program-klimatyczny_-radia-tok-fm-na-czas-szczytu-cop26-w-glasgow,393567,artykul.html

Obok specjalnego "Programu klimatycznego", nadawanego na antenie w dni tygodnia po godz. 21:00, redakcja Radia TOK FM przygotowała też inne audycje poświęcone klimatowi i ekologii.

W programie "TOK360", emitowanym od poniedziałku do piątku w godz. 18:00-19:40, pojawi się specjalny blok "COP360". Każdy z dni COP26, czyli szczytu klimatycznego w Glasgow, ma swój temat wiodący, dlatego zespół TOK FM w ramach programu "COP360" przyjrzy się każdemu zagadnieniu i temu, dlaczego mają one znaczenie dla walki z kryzysem klimatycznym.

Kwestia katastrofy klimatycznej będzie pojawiać się też w niemal wszystkich audycjach publicystycznych i informacjach Radia TOK FM aż do 12 listopada, czyli dnia zakończenia szczytu COP26. Na antenie nie zabraknie programów z udziałem słuchaczy - w najbliższych tygodniach klimatowi poświęcone będą również wydania programu "Mikrofon TOK FM", obecnego na antenie w dni tygodnia po godz. 20:00.

Oprócz tego już od 4 października w ramach audycji "Światopodgląd" Agnieszki Lichnerowicz (na antenie od wtorku do piątku w godz. 15:00-16:40) nadawany jest specjalny segment "Ekopodgląd". To codzienna rozmowa o wielu wymiarach globalnego kryzysu ekologicznego - nie tylko klimatycznego oraz ich konsekwencjach społecznych, ekonomicznych, międzynarodowych i cywilizacyjnych. W audycji omawiane są raporty, analizy i propozycje rozwiązań.

Na antenie TOK FM swoje stałe miejsca w ramówce mają "Informacje smogowe" (na koniec serwisów informacyjnych o 8:00 i 16:00). Cyklicznie pojawiają się też audycje: "Przewodnik smogowy" i "Przewodnik klimatyczny".

Dodatkowo, 2 listopada br. na stronie tokfm.pl pojawi się licznik odmierzający czas do 31 grudnia 2030, do godz. 23:59. To moment, w którym powinniśmy odejść od węgla i znacząco zredukować emisję CO2.
Inicjatorem umieszczenia licznika na stronach internetowych serwisów informacyjnych i portali, do której dołączy tokfm.pl, jest Greenpeace.

Redakcja tokfm.pl będzie publikować nowe i przypominać istniejące już materiały dotyczące katastrofy klimatycznej. Przypomni również deklarację TOK FM - o nazywaniu rzeczy po imieniu, jeśli chodzi o opis zjawisk wiążących się z katastrofą klimatyczną.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„5. rewolucja” wkracza do Radia Nowy Świat
amian Kwiek, były dziennikarz Trójki, rozpoczyna współpracę z Radiem Nowy Świat. Będzie autorem nowego podcastu „5. rewolucja”, którego punkt wyjścia to idea nawiązująca do rewolucji przemysłowych.
Atrakcyjne produkcje z katalogu BBC Studios stały się teraz dostępne na żądanie dla Abonentów usług telewizyjnych UPC.
Seriale TVN Warner Bros. Discovery debiutują za granicą
Po sukcesie na rynku lokalnym seriale fabularne pod marką Player Original ruszają w dalszą podróż! Wybrane tytuły z bogatej biblioteki fabularnej TVN Warner Bros. Discovery wkrótce zadebiutują na platformie MAX w USA i 29 krajach Europy. Pierwszy – miniserial „Kontrola” Nataszy Parzymies – będzie dostępny dla widzów za granicą już od 8...
Czterokrotny laureat Pulitzera publikuje na Goniec.pl
Wraz z początkiem grudnia funckję redaktora naczelnego Gońca objał Janusz Schwertner. Do zespołu dołączyli również dziennikarze Mateusz Baczyński oraz Jakub Wątor. Pod nowym kierownictwem redakcja wystartowała ze specjalną akcją #ŁącząNasMedia, w ramach której współpracować będzie z najsłynniejszymi i najlepszymi dziennikarzami z całego świata. W...
„Wyborcza” i „Wysokie Obcasy” ze świąteczną akcją dla subskrybentów
„Wyborcza” i „Wysokie Obcasy” zaprosiły do świątecznej współpracy znakomite autorki i autora, którzy napiszą wyjątkowe opowieści specjalnie dla subskrybentów Wyborcza.pl. W głosowaniu, które potrwa do 13 grudnia br., czytelnicy i czytelniczki będą mogli sami zdecydować o tematach podejmowanych w świątecznych historiach. Akcji...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764