logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Reklama dla klimatu” - specjalna oferta Gazeta.pl

  PR 14.09.2020, przeczytano 96 razy

„Reklama dla klimatu” to hasło specjalnej akcji portalu, której celem jest promowanie ekologicznych postaw przedsiębiorców. Na stronie głównej Gazeta.pl za symboliczną złotówkę prezentowane będą kampanie firm, które podejmują działania na rzecz środowiska. Kampanie reklamowe oferowane w ramach akcji będą emitowane w każdy piątek do końca listopada br.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_reklama-dla-klimatu_---specjalna-oferta-gazeta.pl,388418,artykul.html

- Środowisko i przyszłość naszej planety to kwestie bardzo ważne dla Gazeta.pl. Wierzymy, że wraz z naszymi czytelnikami i partnerami biznesowymi mamy do odegrania istotną rolę w zmienianiu świata. Dlatego zapraszamy wszystkich do skorzystania z niestandardowej oferty promującej ekologiczne wzorce – „Reklama dla klimatu” – mówi Bartosz Wysocki, dyrektor handlowy grupy Gazeta.pl. - Naszą propozycję kierujemy do firm, które swoimi działaniami, postawą i strategią przyczyniają się do poprawy stanu środowiska – wprowadzają eko rozwiązania, promują eko nawyki czy szerzą świadomość ekologiczną wśród swoich pracowników lub odbiorców – dodaje.

Gazeta.pl oferuje przedsiębiorcom jednodniową kampanię reklamową na stronie głównej portalu oraz publikację artykułu w sekcji zielona.gazeta.pl. Całkowity koszt takich działań to symboliczna złotówka. Weryfikacją firm pod kątem spełnienia warunków akcji zajmie się powołana przez organizatora komisja, która wyłoni najciekawsze, najbardziej innowacyjne, nowatorskie lub wyjątkowo efektywne przedsięwzięcia o charakterze ekologicznym, przyczyniające się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Reklamy będą emitowane w każdy piątek, czyli najbardziej zielony dzień w Gazeta.pl. W tym dniu tygodnia na portalu publikowane są treści z cyklu „Piątki dla klimatu”, dotyczące m.in. skutków katastrofy klimatycznej. Przygotowywany jest też specjalny, „Zielony newsletter”, a dzień zaczyna „Zielony Poranek”, czyli publicystyczna rozmowa wideo na żywo poświęcona klimatowi.

- Zdajemy sobie sprawę, że zaangażowanie w kwestie ekologicznie i dbanie o wspólne dobro nie polegają tylko na tworzeniu treści na ten temat, ale też na szeregu innych działań, które możemy podejmować jako medium. „Reklama dla klimatu” to ukłon w stronę firm, które wspierają środowisko - takie podmioty i postawy proekologiczne chcemy promować, a wkrótce, jako Gazeta.pl, będziemy podejmować kolejne, “zielone działania” – mówi Marzena Szkolak, dyrektorka rozwoju marki Gazeta.pl.

Zbieranie zgłoszeń od przedsiębiorców zainteresowanych skorzystaniem z oferty portalu trwa od 14 września do 6 listopada 2020 r. Emisje reklam będą dostępne od najbliższego piątku aż do końca listopada br.

Dodatkowo, w ramach akcji strona Biura Reklamy Gazeta.pl zmieniła swój dominujący kolor na zielony, a na jej stronie głównej pojawiła się nowa sekcja „Reklama dla klimatu”. Można tu znaleźć opis ekologicznych działań zespołu Gazeta.pl, podsumowanie redakcyjnych treści oraz prezentację standardowej oferty ekologicznej dla reklamodawców w formie cyklicznych akcji, jak i całkiem nowych inicjatyw. Oferta serwisu jest zbudowana tak, aby jak najlepiej spełniać potrzeby jego klientów, poszerzać horyzonty użytkowników i promować proekologiczne wzorce zachowań, również w biznesie.  

Akcja „Reklama dla klimatu” będzie promowana w kanałach własnych portalu i mediach branżowych.

Szczegóły oferty i regulamin dostępne są na stronie: www.reklama.gazeta.pl.

Ambicją Gazeta.pl jest bycie najbardziej zielonym portalem w Polsce. Redakcja od wielu lat w swoich treściach zwraca uwagę na ekologię, publikuje różnorodne cykle związane z ekologią, w tym m.in. „Piątki dla klimatu”, „Moto2030”, „Haps Zero Waste” czy „Ludzie w klimacie”. Gazeta.pl angażuje się także w ekologiczne inicjatywy, w tym m.in. w akcję „Adoptuj Pszczołę”, a w 2019 r. zorganizowała akcję „Plaża bez peta”. Jednym z elementów „Deklaracji Gazeta.pl na nowe czasy” jest obietnica alarmowania opinii publicznej, że stan środowiska i kryzys klimatyczny jest tykającą bombą dla naszego życia i zdrowia.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

WP Pilot rusza z kampanią wizerunkową
Hasłem przewodnim jesiennej kampanii wizerunkowej platformy do odbioru tradycyjnej telewizji w wersji online jest „WP Pilot – Nowy sposób na telewizję bez kabla”. W centrum działań promocyjnych jest spot wideo z udziałem brand hero marki, różowego pączka.
Od dwóch dekad Bankier.pl systematycznie zwiększa grono odbiorców oraz umacnia rynkową pozycję. Obecnie co miesiąc gromadzi średnio 3 miliony użytkowników, którzy generują ponad 80 milionów odsłon. Z okazji jubileuszu zyskał nowy layout strony głównej.
Gazeta.pl po raz kolejny wspiera akcję „Adoptuj Pszczołę”
Już jutro, 18 września br. strona główna Gazeta.pl opanowana zostanie przez pszczoły i trzmiele. W tym roku dołączą do nich także motyle, bo - jak zwraca uwagę Greenpeace Polska - zmniejsza się ich populacja. Gazeta.pl została głównym patronem medialnym akcji „Adoptuj Pszczołę”. Redakcja serwisu już po raz 6. angażuje się w inicjatywę Fundacji...
Agencja Melonet w Top20 stron traktujących o marketingu według Senuto
We wrześniu została wydana druga edycja raportu „TOP100 najlepiej widocznych serwisów marketingowych w Google” od Senuto – dostawcy wiodących aplikacji wspomagających działania SEO w sieci. Jego pierwsze wydanie pojawiło się w kwietniu 2019 roku ciesząc się zainteresowaniem w branży, stąd odsłona na rok 2020.
Pierwsze badanie polskich użytkowników Pinteresta
Pinterest coraz mocniej otwiera się na e-commerce w Polsce. Rośnie więc potrzeba poznania użytkowników tego medium. Jacy są polscy Pinnersi? Czy platforma ma potencjał sprzedażowy? Open Mobi przedstawia wnioski z przeprowadzonego niedawno badania.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764