logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Rzeczpospolita = rzecz wspólna” – 18. konkurs Galerii Plakatu AMS

   23.10.2017, przeczytano 1478 razy
ilustracjastrzałka

Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie plakatu, który będzie odpowiedzią na pytanie, jak rozumiemy dobro wspólne.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_rzeczpospolita-%3D-rzecz-wspolna_-%E2%80%93-18.-konkurs-galerii-plakatu-ams,34217,artykul.html

W 2018 roku minie sto lat, odkąd Polska odzyskała niepodległość po okresie zaborów. Zbliżający się jubileusz stanowi okazję do tego, by zastanowić się, co oznacza dla nas niepodległość i w jaki sposób szacunek dla Polski okazujemy na co dzień.

– Liczymy na to, że autorzy nadesłanych na konkurs projektów spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie, jak rozumiemy dobro wspólne w codziennym, lokalnym i sąsiedzkim wymiarze – mówi prof. Janusz Górski, kurator Galerii Plakatu AMS. – Dlatego tak opisaliśmy zadanie konkursowe: „Codzienny patriotyzm to nie tylko chodzenie na wybory, płacenie podatków i szacunek dla narodowych symboli. Składa się on z małych, oczywistych decyzji i działań. Dbamy o porządek i bezpieczeństwo w naszym otoczeniu, ale i o to, by było wygodnie urządzone i coraz piękniejsze. Utrzymujemy dobre relacje z sąsiadami, poznajemy się nawzajem i wspólnie pracujemy dla dobra małej społeczności, która definiuje nas w równym stopniu co tożsamość państwowa” – dodaje.

Konkurs Galerii Plakatu AMS ma charakter otwarty. Prace można składać do 27 listopada 2017 r., przesyłając je do audytora konkursu, firmy KPMG Audyt.

Wyboru laureatów dokona jury w składzie:

  • Małgorzata Augustyniak, wiceprezes AMS,
  • Maciej Buszewicz, artysta grafik, profesor ASP w Warszawie ,
  • Janusz Górski, artysta grafik, profesor ASP w Gdańsku, kurator Galerii Plakatu AMS,
  • Szymon Gutkowski, prezes zarządu Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR, dyrektor zarządzający agencji reklamowej DDB&tribal,
  • dr hab. Michał Kopczyński, profesor UW, Instytut Historyczny, koordynator projektów badawczych Muzeum Historii Polski,
  • Sławomir Kosmynka, artysta grafik, profesor ASP w Łodzi ,
  • Luka Rayski, malarz i grafik.


Werdykt jury poznamy 12 grudnia 2017 roku, a zwycięskie prace będzie można oglądać na citylightach w całej Polsce w 2018 roku.

Informacje o konkursie i pełny tekst regulaminu znajdują się na stronie www.galeriaplakatu.ams.com.pl.

Źródło: AMS SA

www.ams.com.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Agencja eventowa El Padre już po raz czwarty zdobyła tytuł Agencji Roku w konkursie organizowanym przez Meeting Planner. Z uroczystej gali rozdania nagród zespół wrócił również ze statuetką w kategorii Kongres.
Transform Awards: 5 londyńskich statuetek dla Touchideas
Agencja Touchideas zdobyła aż pięć statuetek podczas jubileuszowej XV edycji międzynarodowego konkursu Transform Awards 2024, który zakończył się właśnie w Londynie.
Zwycięzcy Sony World Photography Awards 2024
Podczas uroczystej gali w Londynie World Photography Organisation ogłosiła zwycięzców klasyfikacji generalnej konkursu Sony World Photography Awards 2024. Odbywająca się już po raz 17. ceremonia wręczenia nagród jest ważnym corocznym wydarzeniem, które ma na celu wyróżnienie najlepszych fotografów i zaprezentowanie zdjęć i historii, które w...
Trzy nominacje i nagroda Sabre Awards EMEA 2024 dla Publicon
17 kwietnia w Londynie rozdano nagrody Sabre Awards EMEA 2024 dla najbardziej nowatorskich projektów branży PR i komunikacji. Agencja Publicon Services otrzymała aż trzy nominacje – najwięcej z Polski. Jury wyróżniło dwa projekty sponsoringowe: kampanię „Łączy nas najlepszy skład” realizowaną wspólnie z PZPN i Jeronimo Martins oraz roczny raport sponsoringowy dla Grupy...
Kierunek świętuje Dzień Kreatywności
Agencja reklamowa Kierunek Kreatywny świętując Międzynardowy Dzień Kreatywności 21 kwietnia, przygotowała na swoich social media mini konkurs, w którym do wygrania są plakaty przygotowane we współpracy z krakowską artystką MAD MOJO.  
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764