logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Świat_pl” – rusza nowy podcast Tomasza Lisa

  PR 22.01.2021, przeczytano 550 razy

22 stycznia o godz. 10.30 na Newsweek.pl oraz na stronie głównej Onetu zadebiutuje pierwszy odcinek podcastu „Świat_pl”. Nowy projekt podcastowy Tomasza Lisa oferuje słuchaczom szersze spojrzenie – nie tylko na bieżące sprawy w Polsce, ale przede wszystkim na świecie. Premierowe odcinki „Świat_pl” będą dostępne w każdy piątek dla subskrybentów Newsweek.pl oraz Mediaklub.pl.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_swiat_pl_-%E2%80%93-rusza-nowy-podcast-tomasza-lisa,389921,artykul.html

Ringier Axel Springer Polska konsekwentnie rozbudowuje ofertę programową podcastów premium.

– Od zeszłego roku intensywnie pracujemy nad wzbogaceniem naszej oferty jakościowych treści o podcasty. Treści audio są świetnym dopełnieniem artykułów i programów wideo. Dzięki nowym programom, takim jak Świat_pl, oferta Newsweeka dla subskrybentów będzie coraz ciekawsza. Nasi Czytelnicy i subskrybenci to zazwyczaj ludzie bardzo zajęci a podcast daje im możliwość słuchania ciekawych wywiadów czy reportaży wtedy, kiedy mają czas, często na spacerze, w samochodzie, czy przy wykonywaniu innych prac. Podcasty to też świetny sposób na relaks i odpoczynek dla oczu, dla osób które cały dzień spędzają przy ekranie – mówi Aleksandra Karasińska, dyrektor programowa treści płatnych Ringier Axel Springer Polska.

Program będzie dotyczył bieżących wydarzeń, toczących się na świecie dyskusji i wartych opowiedzenia zjawisk. Redaktor naczelny tygodnika Newsweek co tydzień zaprosi do rozmowy wybitnych ekspertów, myślicieli, intelektualistów z Polski i z zagranicy, którzy pomogą zrozumieć mechanizmy kształtujące rzeczywistość.

–  Chcę by moi odbiorcy mogli posłuchać rozmów o tym co dzieje się na świecie, czasem z odniesieniami do Polski, z ludźmi których w Polsce nie ma albo są bardzo rzadko. Przynajmniej raz na jakiś czas warto wyjść z naszego grajdołka. To będą długie, pogłębione rozmowy z ludźmi polityki, mediów i kultury. Po obu stronach Atlantyku – mówi Tomasz Lis, autor podcastu „Świat_pl”, redaktor naczelny tygodnika Newsweek.

Pierwszy odcinek nowego programu, 22 stycznia, będzie poświęcony wyborowi Joe Bidena na urząd Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Gościem Tomasza Lisa w pierwszym odcinku podcastu „Świat_pl” będzie Daniel Fried, amerykański dyplomata, Ambasador USA w Polsce w latach 1997-2000.

Podcast „Świat_pl” będzie dostępny dla subskrybentów serwisu Newsweek.pl oraz Mediaklub.pl. Użytkownicy Mediaklub.pl mają nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisów: Newsweek, Forbes, Fakt, Auto Świat, Komputer Świat oraz Przegląd Sportowy, a także dostęp do programów wideo oraz wyjątkowych podcastów premium. W ofercie audio dostępnej za pośrednictwem Mediaklub.pl, obok nowego podcastu „Świat_pl”, subskrybenci znajdą m.in. podcast Jarosława Kuźniara „Męski punkt widzenia”, „Zdrowy sukces” Anny Lewandowskiej i Odety Moro, a także podcast „Forbes Women” Aleksandry Karasińskiej, „Instrukcję obsługi świata” Dariusza Ćwiklaka i Macieja Gajka oraz „Technicznie rzecz biorąc” Macieja Kaweckiego.

Źródło: Ringier Axel Springer Polska

www.ringieraxelspringer.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

52 odcinki rocznie.
Może być trudno zachować jakość i obiektywizm.

avatar użytkownika
,

Lis to publicysta, nie musi zachowywać obiektywizmu - przeciwnie, ma prawo a nawet obowiązek prezentować w materiałach publicystycznych swój subiektywny punkt widzenia. Publicystę rozlicza się nie z tego czy jest obiektywny, ale czy mówi od siebie - czy też czyta z kartki.  

avatar użytkownika
,

Ostatnimi czasy Lis jest raczej propagandzistą.
A szkoda.

avatar użytkownika
,

Propagandzista to nie ten kto mocno angażuje się po stronie swoich poglądów, ale ten kto mocno angażuje się po stronie która mu płaci. Redaktor Lis akurat jest dość stały w poglądach więc nic nie wskazuje aby angażował się na zamówienie.  

Najnowsze w tym dziale

Zapewnianie bezpieczeństwa społeczności TikToka to najwyższy priorytet platformy, która na bieżąco monitoruje charakter publikowanych treści. Platforma opublikowała właśnie Raport Transparentności, w którym przedstawia swoje działania podjęte w drugiej połowie 2020 roku, mające chronić jej społeczność przed szkodliwymi i fałszywymi treściami.
W ubiegłym tygodniu sąd w Mińsku w bezprecedensowym wyroku skazał dwie dziennikarki Biełsatu Kaciarynę Andrejewą i Darię Czulcową na dwa lata kolonii karnej za relacjonowanie w listopadzie 2020 r. manifestacji po zamordowaniu Ramana Bandarenki. W proteście przeciwko temu wyrokowi i w obronie wolności słowa redakcja Radia TOK FM przygotowała specjalne nagranie wideo ze słowami...
Dominika Chachuła dołącza do zespołu Lvl Up Media
Dominika Chachuła dołączyła do zespołu LVL UP MEDIA na stanowisku Junior E-commerce  Specialist.  Do  jej  zadań  należy  wsparcie  i  analiza  e-commerce’owych kanałów dystrybucji oraz współpraca z klientami agencji.
Swiatłana Cichanouska i Adam Michnik o wolności dla Białorusi
Czy walczących o wolność Białorusinów reżim może jeszcze pokonać? Jak Polacy mogą im pomóc? – o tym rozmawiał Adam Michnik z przywódczynią białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską. Nagranie ze spotkania będzie można obejrzeć już od najbliższego czwartku, 25 lutego br. od godz. 20:00 na Wyborcza.pl. Ekskluzywny dostęp do rozmowy będą mieć...
Wiosna w Telewizji WP przebudzi widzów z zimowego snu. Ramówkę wypełnią nowe, inspirujące produkcje własne oraz dobrze znane już widzom formaty.  Pomogą odkryć w sobie piękno, odświeżyć i przearanżować dom, zainspirują do stworzenia idealnej strefy wypoczynku na działce oraz dostarczą pomysłów na majówkowe grillowanie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764