logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Świerszczyk Reporter” - magazyn popularnonaukowy dla dzieci

  PR 09.03.2021, przeczytano 1075 razy
ilustracjastrzałka

Już 11 marca odbędzie się premiera nowego pisma dla dzieci w wieku 6-9 lat. „Świerszczyk Reporter” to magazyn przyrodniczy. Jego ambasadorem oraz jednym z autorów został znany przyrodnik Marcin Kostrzyński. Planowany nakład pisma to 35.000 egzemplarzy, w 2021 roku ukażą się łącznie 3 jego numery.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_swierszczyk-reporter_---magazyn-popularnonaukowy-dla-dzieci,390544,artykul.html

Tematem każdego numeru magazynu „Świerszczyk Reporter” będzie inna grupa zwierząt.  Dzieci będą mogły poznać szereg ciekawostek na ich temat, a przy okazji zdobyć wiedzę na temat środowiska naturalnego i życia człowieka. Oprócz informacji przyrodniczych, geograficznych, antropologicznych, fizycznych i chemicznych magazyn zawiera również dużo zdjęć (w tym mikroskopowych), infografik, map skojarzeń, zadań i zagadek, a także tematyczną grę planszową lub kartonikową dla całej rodziny.

Świerszczyk Reporter” to już kolejne pismo Nowej Ery oparte na brandzie kultowego magazynu literackiego dla dzieci „Świerszczyk”, który w ubiegłym roku obchodził 75-te urodziny.  W styczniu tego roku ukazał się także pierwszy numer kwartalnika „Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki” z zabawami logicznymi dla dzieci.

- Wprowadzenie na rynek kolejnych czasopism z rodziny “Świerszczyka” jest wynikiem stałego i stabilnego wzrostu sprzedaży magazynu literackiego. Mimo utrudnień wynikających z pandemii, ubiegły rok - jubileuszowy dla „Świerszczyka” - był dla nas pasmem sukcesów. Sprzedaż „Świerszczyka” wzrosła aż o 13%, zwiększyliśmy również o 20% liczbę zamówień w prenumeracie.  Warto przy tym zauważyć, że na 18 najbardziej popularnych pism dziecięcych notowanych przez ZKDP, aż 15 zanotowało w 2020 roku spadki sprzedaży na poziomie od 3% do 31%. Tym bardziej cieszą nas doskonałe wyniki oraz możliwość dalszego rozwoju brandu - komentuje Eliza Amanowicz, dyrektor marketingu w wydawnictwie Nowa Era.

Magazyn „Świerszczyk Reporter” redagują wieloletnia redaktor naczelna „Świerszczyka” Małgorzata Węgrzecka oraz dotychczasowa redaktor naczelna popularnonaukowego miesięcznika „National Geographic Odkrywca” Maja Zawistowska. Do tworzenia pisma zaproszono autorów i ilustratorów znanych czytelnikom „Świerszczyka”, m.in. biotechnolożkę i autorkę książek dla dzieci Ewę Zacharę i ilustratora Marcina Bruchnalskiego, twórcę postaci Świerszczyka Bajetana. Ambasadorem nowego tytułu został znany przyrodnik i twórca filmów oraz książek o zwierzętach Marcin Kostrzyński. Jego autorska rubryka tematyczna pojawi się już w lipcowym numerze pisma.  

Literacki magazyn „Świerszczyk” to połączenie mądrych, rozwijających wyobraźnię tekstów, przepięknych ilustracji i wyjątkowych aktywności. „Świerszczyk Reporter” bazuje na krótkich formach, przekazujących konkretną wiedzę i realistycznych zdjęciach, uzupełnionych rysunkami. „Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki” to z kolei wartościowa rozrywka. Zainteresowania dzieci są tak wszechstronne, że najlepiej mieć w domu wszystkie nasze tytuły, by dzieci mogły swobodnie rozwijać przebogaty wachlarz swoich kompetencji - zachęca Małgorzata Węgrzecka, która kieruje zespołem redakcyjnym tych czasopism.

Magazyn „Świerszczyk Reporter” ukaże się w nakładzie 35.000 egzemplarzy i będzie dostępny w sieciach Empik, Ruch i Kolporter. Premiera pisma zostanie wsparta działaniami reklamowymi online, a także w punktach sprzedaży prasy. Dodatkowa kampania obejmie ponad 13.000 obecnych prenumeratorów magazynu literackiego „Świerszczyk”, w tym szkoły i przedszkola.

Magazyn literacki dla dzieci „Świerszczyk”

 • Nakład: 69 500 egz.średnia sprzedaż/2020 r.: 32.000 egz.
 • w tym prenumerata: 13.000 egz.
 • Kanały dystrybucji: Kolporter, Empik, Poczta Polska, Ruch
 • Cena okładkowa: 10,90 zł
 • Wiek czytelników: 6-9 lat
 • Periodyczność: miesięcznik
 • Zasięg: ogólnopolski
 • ISSN:0491-8193

Magazyn dla dzieci „Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki”

 • Nakład: 35 000
 • Kanały dystrybucji: Kolporter, Empik, Poczta Polska, Ruch
 • Cena okładkowa: 14,90
 • Wiek czytelników: 6-10
 • Periodyczność: kwartalnik
 • Zasięg: ogólnopolski
 • ISSN: 2719-6844

Magazyn dla dzieci „Świerszczyk. Reporter”

 • Nakład: ok. 35.000
 • Kanały dystrybucji: Kolporter, Empik, Poczta Polska, Ruch
 • Cena okładkowa: 14,90
 • Wiek czytelników: 6-9 lat
 • Periodyczność: 3 wydania specjalne w 2021 r.
 • Zasięg: ogólnopolski
 • ISSN: 2081-5247

Źródło: Nowa Era

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„5. rewolucja” wkracza do Radia Nowy Świat
amian Kwiek, były dziennikarz Trójki, rozpoczyna współpracę z Radiem Nowy Świat. Będzie autorem nowego podcastu „5. rewolucja”, którego punkt wyjścia to idea nawiązująca do rewolucji przemysłowych.
Atrakcyjne produkcje z katalogu BBC Studios stały się teraz dostępne na żądanie dla Abonentów usług telewizyjnych UPC.
Seriale TVN Warner Bros. Discovery debiutują za granicą
Po sukcesie na rynku lokalnym seriale fabularne pod marką Player Original ruszają w dalszą podróż! Wybrane tytuły z bogatej biblioteki fabularnej TVN Warner Bros. Discovery wkrótce zadebiutują na platformie MAX w USA i 29 krajach Europy. Pierwszy – miniserial „Kontrola” Nataszy Parzymies – będzie dostępny dla widzów za granicą już od 8...
Czterokrotny laureat Pulitzera publikuje na Goniec.pl
Wraz z początkiem grudnia funckję redaktora naczelnego Gońca objał Janusz Schwertner. Do zespołu dołączyli również dziennikarze Mateusz Baczyński oraz Jakub Wątor. Pod nowym kierownictwem redakcja wystartowała ze specjalną akcją #ŁącząNasMedia, w ramach której współpracować będzie z najsłynniejszymi i najlepszymi dziennikarzami z całego świata. W...
„Wyborcza” i „Wysokie Obcasy” ze świąteczną akcją dla subskrybentów
„Wyborcza” i „Wysokie Obcasy” zaprosiły do świątecznej współpracy znakomite autorki i autora, którzy napiszą wyjątkowe opowieści specjalnie dla subskrybentów Wyborcza.pl. W głosowaniu, które potrwa do 13 grudnia br., czytelnicy i czytelniczki będą mogli sami zdecydować o tematach podejmowanych w świątecznych historiach. Akcji...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764