logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Tęczowy Piątek” pod patronatem Wysokieobcasy.pl i Wyborcza.pl

  PR 27.10.2023, przeczytano 699 razy
ilustracjastrzałka

Wysokieobcasy.pl i Wyborcza.pl wspierają w tym roku akcję “Tęczowy Piątek”, która odbędzie się 27 października br. w szkołach w całej Polsce. W serwisach ukażą się specjalne artykuły, rozmowy, a także plakat, który będzie można wydrukować i powiesić w ramach wsparcia młodzieży LGBTQ+ w szkołach. 


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_teczowy-piatek_-pod-patronatem-wysokieobcasy.pl-i-wyborcza.pl-,401881,artykul.html

W piątek 27 października br. odbędzie się już 6. edycja akcji “Tęczowy Piątek”, która powstała z inicjatywy Kampanii Przeciw Homofobii. Jej celem jest wsparcie młodzieży LGBTQ+ w szkole i pokazanie, że każda osoba zasługuje na szkołę bezpieczną i przyjazną, niezależnie od orientacji psychoseksualnej czy tożsamości płciowej. 

“Wysokie Obcasy” w swojej misji mają wpisaną ideę wolności i równości, dlatego takie akcje jak "Tęczowy Piątek", czyli dzień solidarności i wsparcia młodzieży LGBTQ+ w szkołach, jest szczególnie bliski wartościom marki.  

- W Polsce coraz więcej młodych ludzi zmaga się z problemami ze zdrowiem psychicznym, a szczególnie widoczne jest to u osób ze społeczności LGBTQ+. Jako medium sojusznicze staramy się w naszej pracy kłaść nacisk na tematy zdrowia psychicznego i widoczności osób LGBT+ przez cały rok, a „Tęczowy piątek” jest symbolicznym świętem i ukoronowaniem tych działań. Marzy nam się szkoła z bezpieczną przestrzenią dla młodzieży, w której nie będą wstydzić się tego, kim są - mówi Monika Tutak-Goll, naczelna “Wysokich Obcasów”. 

W serwisie Wysokieobcasy.pl można przeczytać rozmowę Pauli Szewczyk z psycholożką i aktywistką fundacji GrowSPACE o kondycji młodych osób LGBT+ w szkołach. Na profilu “Wysokich Obcasów” na Instagramie pojawią się także wypowiedzi młodych ludzi, którzy opowiedzą, dlaczego “Tęczowy Piątek” w szkole jest dla nich ważnym dniem.  

Wyborcza.pl w ramach działań wspierających akcję rozmawia na łamach serwisu z Dominikiem Kucem, inicjatorem projektu Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+ o tym, jak “Tęczowy Piątek” będzie wyglądał w tym roku. W piątek na portalu znajdzie się również podsumowanie tego, jak akcja przebiega w polskich szkołach, a dział wideo Wyborcza.pl odwiedzi jedną z warszawskich szkół i porozmawia z młodzieżą czym dla nich jest “Tęczowy Piątek”. 

- Wolność do bycia sobą to wartość szczególnie ważna dla młodych osób, które szukają akceptacji i uznania. "Wyborcza" wspiera "Tęczowy Piątek", ponieważ wierzymy, że takie akcje promują empatię i poczucie bezpieczeństwa dla młodzieży, która przez lata była marginalizowana przez władzę. Media kształtują rzeczywistość, dlatego tak ważne jest nasze zaangażowanie i wsparcie w budowaniu lepszej przyszłości dla osób LGBTQ+ - podsumowuje Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego i szef lokalnych redakcji "Wyborczej".

Źródło: Agora S.A.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Bar Paragraf – podcast w Onecie i w Onet Audio
W każdy piątek w Onet Audio, w Onecie oraz na popularnych platformach podcastowych można słuchać nowego podcastu Jana Stanisławskiego i Wojciecha Sroczyńskiego. „Bar paragraf” to podcast o najgłośniejszych sprawach kryminalnych lat dziewięćdziesiątych. Gościem pierwszego odcinka podcastu był Artur Górski.
Unlimited – wideocast w Polsat Box Go
W Polsat Box Go startuje nowy wideocast Unlimited, w którym gośćmi będą osoby z szeroko rozumianego showbiznesu. Niezwykłe postaci, które swój sukces nierzadko osiągnęły dlatego, że ich życie bywa unlimited, będą dzielić się swoimi historiami. Pierwszy odcinek z Iwoną Pavlović jest już dostępny w Polsat Box Go. Program prowadzi dziennikarz...
W I kwartale 2024 r. Grupa Polsat Plus rozbudowała zasięg 5G Plusa do 23 mln osób, a 5G Ultra o prędkości do 1 Gb/s – do 6 mln osób. Ze światłowodem dociera do 13 mln osób. Wiosenna ramówka Telewizji Polsat miała wysoką oglądalność, a Grupa Polsat-Interia w kwietniu ponownie została nr 1 wśród wydawców internetowych. Trwa rozruch...
Wyniki finansowe Grupy Agora w 1. kwartale 2024 r.
W pierwszym kwartale 2024 r. Grupa Agora osiągnęła rekordowe przychody. Niemal 386 mln zł wpływów oznacza wzrost w stosunku do poprzedniego roku o 30,5%, z czego ponad 100 mln zł pochodzi z kanałów cyfrowych i internetowych. Wyraźnie wyższe przychody wykazały segmenty Film i Książka oraz Radio. Zysk spółki...
W Polsce przynajmniej raz w miesiącu słucha podcastów blisko 9,8 mln osób, co oznacza rok do roku wzrost o 1,6 mln odbiorców. Kim są? Internetowe audycje na żądanie trafiają częściej do kobiet niż mężczyzn, mieszkańców miast i osób lepiej wykształconych. Wnioski z ostatniej części raportu „Słuchacz podcastów w Polsce 2023” przygotowanego przez analityków...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764