logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Weź oddech” z „Wysokimi Obcasami Extra” – lipcowe wydanie pisma w nowej odsłonie

  PR 17.06.2022, przeczytano 266 razy

Już w środę, 15 czerwca 2022 r. ukażą się lipcowe „Wysokie Obcasy Extra” z Helen Mirren na okładce i hasłem „Weź oddech” jako tematem przewodnim numeru. Wydanie trafi do rąk czytelniczek w nowej odsłonie – znajdą się w nim nowe formaty dziennikarskie, teksty kolejnych cenionych autorek i ekspertek, a wszystko to w zmienionej, nowocześniejszej i wygodniejszej do czytania szacie graficznej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_wez-oddech_-z-_wysokimi-obcasami-extra_-%E2%80%93-lipcowe-wydanie-pisma-w-nowej-odslonie,396287,artykul.html

Od numeru lipcowego „Wysokie Obcasy Extra” będą ukazywać się w zmienionej makiecie i z nowym logo. Nowości związane z układem i szatą graficzną miesięcznika opracował znany projektant wydań prasowych Jacek Utko.  

- Nowa makieta „Wysokich Obcasów Extra” jest zmianą rewolucyjną – to nowe logo, nowe fonty, nowe działy i rubryki. Dzięki temu magazyn jest bardziej nowoczesny, wysublimowany, zadziorny, a jednocześnie czerpie z klasyki. Na jego łamach pojawiło się dużo krótkich form, kilka rubryk i sekcji zostało skróconych, a inne rozszerzone - przewartościowaliśmy układ pisma, żeby bardziej odpowiadał oczekiwaniom czytelników. Zależało nam na tym, żeby miesięcznik był bardziej przyjazny, uporządkowany, łatwiejszy w odbiorze, mniej hermetyczny, ale zarazem z klasą - to niełatwe połączenie i największe wyzwanie w projekcie – wyjaśnia Jacek Utko.

- Zachowałyśmy naszą unikatową wartość na rynku pism kobiecych: w „Wysokich Obcasach Extra” cały czas jest dużo do czytania – zapewnia Aleksandra Klich, redaktorka naczelna magazynu. - Dzięki zmianom wprowadzonym przez Jacka Utkę i naszą dyrektorkę kreatywną Martę Szamburską gazeta wypiękniała, jest elegancka, luksusowa i łatwiejsza w czytaniu. A dodatkowo, odpowiadając na potrzeby naszych czytelniczek, wzmocniłyśmy dział psychologiczny o nowe poradnikowe formaty i teksty ekspertek, ulepszyłyśmy nawigację, wyraźniejszy jest też temat numeru – dodaje.

Z „Wysokimi Obcasami Extra” nadal są związane znane i lubiane autorki oraz ekspertki: Natalia de Barbaro, Dorota Szelągowska, Grażyna Plebanek, Dorota Wellman, Katarzyna Kucewicz i Joanna Okuniewska, a także pisarze i publicyści Mariusz Szczygieł i Michał Cichy. Oprócz tego redakcja zaprosiła do współpracy Magdę Grzebałkowską i Ewę Winnicką - autorki podcastu „Jak się starzeć bez godności". Ich pierwszy tekst pojawi się właśnie w lipcowym wydaniu „Wysokich Obcasów Extra”.

Tematem numeru jest hasło „Weź oddech” – na łamach pisma pojawią się więc m.in. artykuły i wywiady o tym, jak odpoczywać i zatrzymać się w pędzącym świecie. W cyklu tekstów pod tym tytułem znane i znani opowiedzą, jak nauczyli się odpoczywać, po co im odpoczynek oraz skąd biorą nową energię. Na początek czytelnicy i czytelniczki „Wysokich Obcasów Extra” poznają wypowiedzi Doroty Wellman, Adama Wajraka i Organka. Natomiast o tym, dlaczego odpoczynek jest trudną sztuką, w rozmowie z Patrycją Pustkowiak opowie prof. Mirosława Marody.

Na okładce magazynu znajdzie się zdjęcie Helen Mirren, wybitnej brytyjskiej aktorki teatralnej, telewizyjnej i filmowej - jak pisze w tekście o niej Maja Staniszewska, tylko ona może jednego dnia pędzić obok pałacu Buckingham sportowym samochodem w „Szybkich i wściekłych”, a następnego pić herbatkę z królową.

Oprócz tego czytelniczki nowych „Wysokich Obcasów Extra” będą mogły zobaczyć największe polskie artystki w obiektywie Tadeusza Rolkego - bez trików i retuszu, a także poznać słówka, dzięki którym można rozmawiać o seksie. Na stronach poświęconych psychologii znajdą rozmowy z ekspertkami o zaburzeniach osobowości z pogranicza oraz o obsesyjnej zazdrości. Z kolei w sekcji poświęconej modzie i urodzie pojawią się przegląd letnich kolekcji i opis gorących emocji, które budzą ubrania włoskich projektantów, a także pomysły na wakacyjny lekki make-up. W numerze nie zabraknie też wywiadów ze znanymi postaciami – będą nimi m.in. aktorzy Andrzej Seweryn i Juliusz Chrząstowski, Emeli Sandé - szkocka piosenkarka i autorka tekstów, a także Jacques Audiard - francuski reżyser, scenarzysta i producent filmowy, zdobywca Złotej Palmy na festiwalu w Cannes za film „Imigranci”. „Wysokie Obcasy Extra” przedstawią też propozycje wakacyjnych wypraw w nieznane, warte zobaczenia – choćby na weekend – miejsca w Tyrolu, a także pomysł na zielony raj w centrum miasta.

Lipcowe wydanie „Wysokich Obcasów Extra” pojawi się w punktach sprzedaży prasy w środę, 15 czerwca br. w cenie 9,99 zł. Numer można kupić również w wersji z prezentami: tomikiem poezji Natalii de Barbaro i kosmetykiem lub wydaniem specjalnym „Wysokich Obcasów” „Psychologia dla rodziców".

Miesięcznik można zamawiać na stronie Prenumerata24.pl z bezpłatną dostawą na wskazany adres, a w formie cyfrowej – na Publio.pl.    

Numer promowany jest w prasie („Gazeta Wyborcza” i jej tygodniki), radiu (radiostacje Agory), na nośnikach reklamy zewnętrznej, a także w internecie oraz mediach społecznościowych na profilach „Wysokich Obcasów”. Działania reklamowe przygotował zespół marketingu „Wysokich Obcasów”.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Mając na uwadze, że od kilkudziesięciu lat, a może i więcej, nie wymyślono żadnych nowych form dziennikarskich, ciekawi zapowiedź, że Wysokim Obcasom się to udało... i już 15 lipca się dowiemy.

avatar użytkownika
,

Równie intrygujące są powody dla których wydaje Ci się że masz podstawy kpić ze zmian zapowiadanych przez wydawcę. Ale może i na ten temat dowiemy się czegoś 15 lipca?  

,

Czekam z wypiekami na twarzy na te nowe formy dziennikarskie.
Nie chcę przegapić tego epokowego odkrycia.
  

avatar użytkownika
,

Ale notka nie mówi nic o nowych formach dziennikarskich - mówi o formatach, takich których jeszcze w tym tytule nie stosowano. Nie ma tam obietnicy wynalezienia nieznanych "form dziennikarskich" - więc jest obawa że niepotrzebnie popsujesz sobie cerę.  

,

Aaaa, to zmienia postać rzeczy.
UFF, Ulżyło mi, że zestaw form dziennikarskich pozostanie jednak nietknięty.
  

avatar użytkownika
,

Widzisz - nie potrzebnie się tak angażujesz emocjonalnie.  

,

są dzisz?  

Najnowsze w tym dziale

Najważniejsze zmiany w centrum Warszawy, miejskie i prywatne inwestycje w tym rejonie oraz problemy mieszkańców tej części miasta – to niektóre z tematów, które będą ukazywały się przez cały lipiec na łamach „Gazety Stołecznej” oraz w serwisie Warszawa.wyborcza.pl. Materiały z nowego cyklu redakcyjnego pt. „Centrum Warszawy....
Rafał Madajczak redaktorem naczelnym Gazeta.pl
Od 1 lipca br. Rafał Madajczak będzie redaktorem naczelnym Gazeta.pl. To całkowicie nowe stanowisko w strukturach portalu, który ma ambicję wyróżniać się w internecie oraz tworzyć innowacyjne i społecznie zaangażowane medium na nowe czasy. Rafał Madajczak jako dyrektor kreatywny Gazeta.pl był współtwórcą m.in. „Alarmu dla klimatu” –...
Dla TikToka nadrzędnym celem jest dbanie o bezpieczeństwo swojej ponad miliardowej społeczności. By tworzyć przyjazną i otwartą dla każdego cyfrową przestrzeń, platforma na bieżąco reaguje na treści, które naruszają jej Zasady Społeczności oraz Warunki Świadczenia Usług. Najnowszy Raport Egzekwowania Zasad Społeczności przedstawia działania podjęte w pierwszym...
Wieloletnia współpraca obu firm poszerzyła się dzięki wykorzystaniu voicebotów w badaniach opinii i satysfakcji Klientów PZU. Należąca do Grupy OEX spółka Voice Contact Center stworzyła dla PZU dedykowane rozwiązanie w swojej autorskiej technologii. Klienci po kontakcie z infolinią firmy ubezpieczeniowej mogą spodziewać się telefonu od Primebota –...
Piotr Karczmarczyk w zespole Moto.pl
Moto.pl, jeden z najpopularniejszych polskich serwisów motoryzacyjnych wzmacnia swój zespół redakcyjny. W czerwcu br. do grona jego dziennikarzy dołączył Piotr Karczmarczyk, związany wcześniej z serwisem Auto-swiat.pl.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764