WIADOMOŚCI

„Wprost” skończył 35 lat

Mateusz Zawiślak  PR - bezpłatny materiał PR | 06.12.2017, przeczytano 207 razy

35 lat temu, 5 grudnia 1982 r. w Poznaniu ukazał się pierwszy numer tygodnika „Wprost”. Z okazji urodzin można kupić prenumeratę e-wydań „Wprost” z 35- procentowym upustem.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_wprost_-skonczyl-35-lat,34756,artykul.html

- Nie chcemy składać deklaracji bez pokrycia. Naszą postawę, nasze dążenia i ambicje będzie dokumentował każdy kolejny numer pisma. Jedno możemy obiecać naszym Czytelnikom: może to nam się czasem nie udawać, ale zawsze będziemy się starać pisać wprost - deklarował na wstępie zespół tygodnika pod kierownictwem Janusza Przybysza.

Te słowa do dzisiaj pozostają credo tygodnika kierowanego przez Jacka Pochłopienia i są wyznacznikiem tego, co dla redakcji „Wprost” jest naprawdę ważne. - Chcemy tworzyć w przestrzeni medialnej miejsce wolne od wojny polsko-polskiej i podziałów plemiennych, aby wrócić do podstaw dziennikarstwa i zajmować się sprawami ważnymi społecznie, aby występować w dobrze pojętym interesie społecznym – mówił Pochłopień, obejmując funkcję redaktora naczelnego.

Na łamach tygodnika swoje felietony publikują m.in. Ryszard Czarnecki i Jan Rokita, ale także Magdalena Środa i Ewa Wanat. Swoje miejsca mają tu również Waldemar Skrzypczak, Paweł Kowal, Jan Śpiewak, Jan Wróbel i Michał Witkowski.

O swoim jubileuszu tygodnik przypomina od blisko dwóch miesięcy, publikując na łamach wybrane najciekawsze materiały z historycznych wydań. M.im. w bieżącym numerze można znaleźć wywiad z Adamem Małyszem z… 1996 r.

Od 1989 r. „Wprost” jest tygodnikiem ogólnopolskim. Od 1990 r. na łamach „Wprost” ukazuje się lista najbogatszych Polaków. Od 1991 r. redakcja wybiera Człowieka Roku.  W 1995 r. jako jeden z pierwszych tytułów prasowych uruchomił własny serwis internetowy – Wprost.pl.

Od 2010 r. wydawcą „Wprost” jest PMPG Polskie Media. To notowana na GPW spółka holdingowa działająca na rynku mediów tradycyjnych i nowych mediów. Do Grupy należą m.in.: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost, wydawca tygodnika „Wprost” oraz spółka Orle Pióro, wydawca tygodnika „Do Rzeczy” oraz magazynu „Historia Do Rzeczy”.

Źródło: PMPG POLSKIE MEDIA S.A.

www.pmpg.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

R E K L A M A

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
 
piątek 15.12.2017, 128 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2017 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone