logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Zielony Poranek” w Gazeta.pl

  PR 04.09.2020, przeczytano 338 razy
ilustracja

„Poranna Rozmowa Gazeta.pl”, w każdy piątek, począwszy od 4 września br. zmieni się w „Zielony Poranek”. Każde wydanie programu będzie w całości poświęcone tematom związanym ze zmianami klimatycznymi i ekologią. W ten sposób Gazeta.pl jako pierwszy portal w Polsce w całości poświęci jeden ze swoich porannych publicystycznych formatów wyłącznie tematyce związanej z ochroną środowiska. Pierwszym gościem programu będzie minister klimatu Michał Kurtyka.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_zielony-poranek_-w-gazeta.pl,388328,artykul.html

- Walka o gospodarkę emitującą mniej zanieczyszczeń to jedno z naszych najważniejszych zadań, które będzie wymagało wysiłku wielu pokoleń. Czas, żeby ten temat trafił także - na poważnie i na stałe - do porannej publicystyki w mediach. Dlatego „Poranna Rozmowa Gazeta.pl” w każdy piątek stanie się „zielona”. Jako pierwszy portal w Polsce zdecydowaliśmy się „oddać” nasz poranny, flagowy format tematyce klimatu i środowiska – mówi Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl.

„Zielony Poranek” w Gazeta.pl poprowadzą Maria Mazurek, dziennikarka portalu zajmująca się klimatem oraz Patryk Strzałkowski, dziennikarz Gazeta.pl specjalizujący się w tematyce ekologicznej, autor zielonego newslettera Gazeta.pl. Pierwszym gościem programu będzie minister klimatu Michał Kurtyka, który pełni tę funkcję od chwili utworzenia Ministerstwa Klimatu w listopadzie ubiegłego roku. Wcześniej pracował w resortach energii oraz środowiska, był także prezydentem szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach w 2018 r.

Gazeta.pl na co dzień porusza tematy związane z ochroną klimatu i środowiska w informacjach o cyklach redakcyjnych takich, jak „Piątki dla klimatu” czy „Ludzie w klimacie”. Pyta o to także w porannych rozmowach na żywo. „Zielony Poranek” pozwoli redakcji skupić się jeszcze bardziej na tematach i rozmówcach związanych z klimatem oraz ochroną przyrody i jeszcze skuteczniej walczyć o miano najbardziej “zielonego” medium w Polsce. Treści poświęcone zmianom klimatycznym i ochronie środowiska publikowane są na specjalnie utworzonej w tym celu stronie - zielona.gazeta.pl.

„Zielony Poranek” to także kolejny przykład realizacji redakcyjnej „Deklaracji Gazeta.pl na nowe czasy”. Jednym z jej elementów jest obietnica alarmowania, że stan środowiska i kryzys klimatyczny jest tykającą bombą dla naszego życia i zdrowia.

Program, tak jak „Poranna Rozmowa Gazeta.pl”, będzie emitowany od godziny 8:30 w każdy piątek na stronie głównej i Facebookowym profilu Gazeta.pl.

Źródło: Agora SA

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Radio TOK FM zachęca wszystkich do wsparcia walki o prawa kobiet poprzez zakup subskrypcji TOK FM Premium. W ramach specjalnej akcji 100% przychodu ze sprzedaży prenumerat cyfrowych stacji w dniach od 30 października do 1 listopada br. trafi do Centrum Praw Kobiet.
Znamy już projekt scenografii Eurowizji Junior 2020
29 listopada w Warszawie odbędzie się spektakularne widowisko muzyczne i telewizyjne – Eurowizja Junior 2020. Po raz drugi gospodarzem konkursu jest Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców. Jednym z najważniejszych elementów wydarzenia jest scenografia zaprojektowana przez Annę Brodnicką.
Sympatia wprowadza wideoczat, nową funkcję, umożliwiającą użytkownikom serwisu bezpośredni kontakt dzięki prywatnej rozmowie wideo. W dobie pandemii ma to ułatwić nawiązywanie relacji singlom szukającym związku.
W poniedziałek, 2 listopada 2020 r. pod hasłem „Pogodni przez całe życie” rozpocznie się nowa kampania reklamowa Radia Pogoda, a także konkurs antenowy dla słuchaczy. To druga odsłona akcji - we wrześniu i październiku redakcja rozgłośni szukała pogodnych osób, których zdjęcia teraz można będzie zobaczyć m.in. na billboardach w wybranych miastach...
„Gazeta Wyborcza” uruchomiła specjalną ofertę prenumeraty cyfrowej z której cały przychód zostanie przekazany Ogólnopolskiemu Strajkowi Kobiet. Środki przeznaczone będą m.in. na pomoc osobom szykanowanym za udział w ostatnich ogólnopolskich protestach wywołanymi orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego obowiązującego w Polsce od 1993...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764