logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

A+E Networks Poland rozpoczyna kampanię reklamową serialu "Wikingowie"

  PR 14.10.2013, przeczytano 1751 razy
ilustracjastrzałka

Koncern medialny A+E Networks Poland rozpoczął największą w swojej historii kampanię reklamową promującą pierwszy serial fabularny na antenie HISTORY „Wikingowie”, emitowany od 21 października w każdy poniedziałek o 22:00. Równolegle został uruchomiony dedykowany Polsce sygnał HISTORY, dostępny zarówno w standardowej (SD), jak i wysokiej jakości (HD).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/a%2Be-networks-poland-rozpoczyna-kampanie-reklamowa-serialu-_wikingowie_,19924,artykul.html

„Wikingowie” (9 odc. x 60 min.) to serial fabularny, którego pierwszą serię obejrzało ponad 80 milionów Amerykanów. Jest oparty na legendzie o Ragnarze Lodbroku (w tej roli Travis Fimmel), ciekawym świata wikingu, który stara się przełamywać wszelakie bariery i odkrywać nowe ziemie do podbicia.

W ramach kampanii promującej „Wikingów”, HISTORY zorganizowało event, którego atrakcję wieczoru stanowił występ Addictive TV – znanego brytyjskiego duetu DJ’ów, twórców muzycznych trailerów filmowych i mash-up’ów (http://youtu.be/bCPvl8GcWGo).

Kampania reklamowa serialu rozpoczęła się 7 października i potrwa do końca grudnia. Obejmuje ona współpracę z czołowymi operatorami – Cyfrowym Polsatem i UPC Polska, promocję telewizyjną na kanałach z portfolio koncernu A+E Networks Poland (HISTORY, HISTORY HD, CI POLSAT) oraz na głównej antenie Polsatu, reklamę prasową (m.in. Gazeta Wyborcza, Playboy, Tele Tydzień, Focus, To & Owo, Świat Wiedzy), internet (m.in. Onet.pl, Filmweb.pl), kino (Multikino), radio (RMF FM) oraz outdoor w 9 największych miastach Polski. Zaplanowana jest również szeroka promocja w mediach społecznościowych na Facebooku oraz YouTube. Międzynarodową kreację przygotował wewnętrzny dział A+E Networks. Planowaniem mediów w Polsce zajął się Polsat Media oraz dom mediowy OMD Media Direction.

„Wikingowie” podbili Amerykę – to najpopularniejszy nowy serial fabularny wśród stacji kablowych i satelitarnych w 2013 roku w USA. To pierwsza fabularna produkcja na HISTORY w Polsce i jesteśmy pewni, że ta kampania reklamowa przyciągnie widzów, którzy poznają nowy wymiar rozrywki – mówi Izabella Wiley, Dyrektor Generalna w A+E Networks Poland. Od dłuższego czasu HISTORY utrzymuje w czołówce kanałów dokumentalnych w Polsce w grupie komercyjnej, a oglądalność naszego kanału dynamicznie rośnie. Liczymy, że ta kampania pomoże zwiększyć świadomość naszej marki i ugruntować jej pozycję w Polsce.

Wraz ze startem kampanii reklamowej „Wikingów” został uruchomiony oddzielny sygnał (feed) na HISTORY, który pozwoli na zmiany w ramówce kanału względem paneuropejskiej wersji stacji, w tym na wprowadzenie na antenę programów dostosowanych do potrzeb polskiej widowni, bloków autopromocyjnych oraz rozpoczęcie lokalnych akcji marketingowych. W zeszłym roku A+E Networks uruchomiło już polski feed na drugim kanale ze swojego portfolio – poświęconym zbrodniom i śledztwom CI POLSAT.

Źródło: A+E Networks Poland

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Tiktok wspiera kultowe warszawskie kino Amondo
W ramach wspierania lokalnej kultury, TikTok, globalna platforma rozrywkowa nawiązuje współpracę z unikatowym miejscem na mapie Warszawy – niezależnym kinem Amondo. Ta niesztampowa kolaboracja ma na celu odświeżenie przestrzeni oraz wsparcie kolejnych kulturalnych i ważnych inicjatyw, które mają tam miejsce.
Wspólna oferta handlowa Radia Nowy Świat i Grupy Eurozet
Radio Nowy Świat nawiązało współpracę z Grupą Eurozet. Wspólna oferta handlowa obejmie sponsoring oraz akcje niestandardowe. To pierwsza tego typu współpraca na polskim rynku, wykorzystująca potencjał radia tradycyjnego i internetowego z treściami typu premium. Na antenie Radia Nowy Świat nie pojawią się bloki reklamowe, a dodatkowe przychody przyczynią się...
Netflix planuje bezpośrednio nagradzać twórców za sukces
Netflix, jako pierwszy serwis streamingowy w Polsce, ogłosił pilotaż nowego systemu dodatkowych wynagrodzeń dla twórców popularnych lokalnych produkcji. Jest to program oparty na rozwiązaniach z powodzeniem wdrożonych już w innych krajach europejskich.
12 grudnia odbędzie się ekskluzywny koncert dla słuchaczek i słuchaczy RMF Classic i RMF Classic+ Haliny Mlynkowej, która zaśpiewa najpiękniejsze utwory z polskich filmów oraz specjalną, świąteczną piosenkę rozgłośni napisaną przez Artura Andrusa. A już od 1 grudnia RMF Classic będzie nadawać świąteczne piosenki przez cały dzień.
Bartosz T. Wieliński reprezentantem Wyborczej w europejskim sojuszu gazet LENA
Od listopada 2022 r. nowym przedstawicielem “Gazety Wyborczej” w Leading European Newspaper Alliance (LENA) jest Bartosz T. Wieliński, zastępca redaktora naczelnego dziennika i szef działu Świat. Dołączył on do reprezentantów największych europejskich gazet działających w ramach sojuszu na rzecz rozwoju mediów, wspólnej pracy redakcyjnej oraz promocji...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764