logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

ABC/Allied Pressroom Products Europe podsumowuje rok ważnych dla firmy zmian

  PR 07.02.2019, przeczytano 149 razy
ilustracjastrzałka
Konrad Lewandowski - współwłaściciel ABC/Allied Pressroom Products Europe

W minionym roku w firmie ABC/Allied Pressroom Products Europe nastąpił szereg strategicznych dla jej działalności zmian, związanych w dużej mierze z przejęciem obsługi wielu rynków zamorskich. Warszawski zakład produkcyjny zwiększył w związku z tym swoje moce wytwórcze, inwestując w nowy sprzęt i zatrudniając dodatkowe osoby. Jak zapewnia Konrad Lewandowski – współwłaściciel ABC/Allied Pressroom Products Europe , firma zwiększyła też po raz kolejny swoje udziały rynkowe w Polsce, zarówno w obszarze druku offsetowego, jak i fleksograficznego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/abc-allied-pressroom-products-europe-podsumowuje-rok-waznych-dla-firmy-zmian,381137,artykul.html

- Rok 2018 był dla nas okresem dużych zmian, a jednocześnie pełnym wyzwań – mówi Konrad Lewandowski. – Z pewnością największe wiązało się z przekształceniami własnościowymi w ramach całej grupy ABC/Allied, w wyniku których jako polski oddział przejęliśmy obsługę – także w zakresie produkcji – wielu nowych rynków o wciąż rosnącym zapotrzebowaniu na chemikalia drukarskie i dużym potencjale jeżeli chodzi o przyszłość. Z wyłączeniem Chin, dostarczamy nasze produkty do wszystkich pozostałych krajów azjatyckich, na których jest obecna marka ABC/Alied, m.in. do Korei Południowej, Japonii, Tajlandii, Indii, Libanu czy Wietnamu. Poza tym przejęliśmy obsługę klientów z Australii oraz z wybranych krajów Afryki takich jak Egipt czy RPA. Wziąwszy pod uwagę wciąż rosnącą pozycję naszej firmy w Rosji, krajach nadbałtyckich, na wielu rynkach europejskich, w tym polskim, musieliśmy znacząco zwiększyć produkcję realizowaną w warszawskim zakładzie ABC/Allied Pressroom Products Europe.

Jak podkreśla Konrad Lewandowski, odbyło się to niemal tymi samymi siłami osobowymi, jakimi firma dysponowała już wcześniej:

- Zatrudniliśmy rzecz jasna nowe osoby, m.in. w systemie sezonowym, ale nie był to wzrost analogiczny do skali rynków, za jakie obecnie odpowiadamy. To rzecz jasna cieszy, gdyż pokazuje potencjał i elastyczność polskiego oddziału. Większa skala produkcji wiązała się z koniecznością inwestycji w dodatkowy sprzęt. W ubiegłym roku nabyliśmy m.in. dwutonowy mieszalnik o mocy 30 kW oraz nowy system odzyskiwania wody, działający na zasadzie odwróconej osmozy. Te inwestycje (wraz z wcześniej posiadanym parkiem sprzętowym) spowodowały, że mogliśmy dwukrotnie zwiększyć wielkość produkcji.

Z myślą o drukarniach offsetowych, zarówno arkuszowych jak i zwojowych, warszawski zakład ABC/Allied Pressroom Products Europe produkuje obecnie bufory (stanowiące – co podkreśla Konrad Lewandowski – podstawę całego asortymentu), środki do regeneracji wałków i obciągów, zmywacze, a także chemikalia specjalistyczne takie jak mleczka czy gumę arabską.

- Co istotne, po wydzieleniu z grupy zakładu w Chinach, którego produkcję w dużej mierze przejęliśmy, realizowana w Warszawie działalność wytwórcza opiera się w zdecydowanej większości na oryginalnych surowcach, nie zaś – jak było wcześniej – na koncentratach. To znacząco poprawiło stabilność realizowanej produkcji, wpłynęło też na wyższą jakość finalnych wyrobów – mówi współwłaściciel ABC/Allied Pressroom Products Europe.

Od niedawna w ofercie firmy znajdują się także środki chemiczne dla druku fleksograficznego, przede wszystkim rozwiązania do mycia i czyszczenia.

- Zarówno jeżeli chodzi o offset, głównie arkuszowy, jak też fleksografię, odnotowujemy w Polsce systematyczne wzrosty – kontynuuje Konrad Lewandowski. – Duża w tym zasługa naszych strategicznych partnerów biznesowych, jakimi są firmy: Avargraf – w zakresie druku offsetowego i Graw – w obszarze druku fleksograficznego. M.in. dzięki nim marka ABC/Allied jest obecna w wielu polskich drukarniach komercyjnych, dziełowych, opakowaniowych czy etykietowych. Na uwagę zasługuje coraz większa świadomość rodzimych przedsiębiorstw poligraficznych odnośnie stosowania chemikaliów do druku bezalkoholowego, w jakich się specjalizujemy. Oferują one szereg zalet zarówno ekonomicznych, jak i ekologicznych, wpływając na wyższą jakość, wydajność i przyjazność całego procesu poligraficznego dla środowiska naturalnego.

Plany ABC/Allied Pressroom Products Europe na rok 2019 zakładają przede wszystkim – jak mówi Konrad Lewandowski – właściwe wkomponowanie wszystkich produktów przejętych z fabryki w Chinach w działania europejskiego oddziału:

- W związku z tym pojawią się w naszym warszawskim zakładzie kolejne urządzenia do produkcji i konfekcjonowania wytwarzanych tu chemikaliów. Duży nacisk kładziemy też na obszar badawczo-rozwojowy: udoskonalanie i wzbogacanie całego asortymentu. W kontekście rynków, na których działamy, wciąż duży potencjał tkwi a naszej rodzimej, polskiej branży poligraficznej. Oczekujemy też ożywienia na rynku rosyjskim i w krajach sąsiednich, jak też w wybranych obszarach Europy Zachodniej, choćby na Półwyspie Iberyjskim. Warte odnotowania jest zainteresowanie produktami ABC/Allied ze strony znaczących dystrybutorów materiałów poligraficznych z różnych krajów Starego Kontynentu. To wszystko pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość i prognozować dalszy rozwój ABC/Allied Pressroom Products Europe, jak i całej grupy ABC/Allied, która obecnie składa się z dwóch oddziałów: północnoamerykańskiego i polskiego.

Działalność europejskiego oddziału ma wspierać przebudowana strona internetowa całej grupy ABC/Allied, gdzie znajduje się m.in. kompletne portfolio oferowanych przez nią chemikaliów, jak też liczne informacje o charakterze doradczym i technicznym.

Źródło: ABC/Allied Pressroom Products Europe Sp. z o.o.

www.alliedpressroomproducts.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sun Chemical poinformowała o podniesieniu – z dniem 15 maja 2019 roku – cen na produkowane przez firmę i oferowane na rynku północnoamerykańskim farby oraz lakiery utrwalane energią, jak również na lakiery wodne i solwentowe.
Océ Prostream 1000 przyspieszy produkcję wysokiej jakości książek
Canon prezentuje udoskonaloną drukarkę atramentową na papier ciągły Océ ProStream 1000 oraz informuje o dwóch instalacjach tego modelu u klientów z regionu EMEA, zajmujących się drukiem wydawniczym i promocyjnym.
Label Center wybiera system Durst Tau 330E
Inwestycja w jednoprzebiegową, cyfrową maszynę do druku w technologii inkjet Durst Tau 330E okazała się być najlepszą decyzją podjętą przez start-up Label Center, znajdującego się na krzywej zrównoważonego wzrostu i który szacuje, że jego liczba pracowników potroi się w przeciągu pięciu lat.
Podsumowanie 5 edycji konferencji Label Innovations
5. edycja konferencji Label Innovations odbyła się w duchu ekologicznych innowacji oraz kreatywnych inspiracji, której uczestnicy dali upust podczas warsztatów kreatywnych.
Siła spotkań na Targach Packaging Innovations: Podsumowanie
Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które odbyły się w dniach 2-3 kwietnia 2019 r. w EXPO XXI Warszawa udowodniły, że jedna rozmowa lub jedno spotkanie warte jest więcej niż setki wysłanych maili. Świadczy o tym bardzo duże zainteresowanie Targami, które przez wielu uznawane są za najciekawsze wydarzenie branży opakowań w Europie Środkowej....
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764