logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

ABC/Allied Pressroom Products Europe podsumowuje rok ważnych dla firmy zmian

  PR 07.02.2019, przeczytano 169 razy
ilustracjastrzałka
Konrad Lewandowski - współwłaściciel ABC/Allied Pressroom Products Europe

W minionym roku w firmie ABC/Allied Pressroom Products Europe nastąpił szereg strategicznych dla jej działalności zmian, związanych w dużej mierze z przejęciem obsługi wielu rynków zamorskich. Warszawski zakład produkcyjny zwiększył w związku z tym swoje moce wytwórcze, inwestując w nowy sprzęt i zatrudniając dodatkowe osoby. Jak zapewnia Konrad Lewandowski – współwłaściciel ABC/Allied Pressroom Products Europe , firma zwiększyła też po raz kolejny swoje udziały rynkowe w Polsce, zarówno w obszarze druku offsetowego, jak i fleksograficznego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/abc-allied-pressroom-products-europe-podsumowuje-rok-waznych-dla-firmy-zmian,381137,artykul.html

- Rok 2018 był dla nas okresem dużych zmian, a jednocześnie pełnym wyzwań – mówi Konrad Lewandowski. – Z pewnością największe wiązało się z przekształceniami własnościowymi w ramach całej grupy ABC/Allied, w wyniku których jako polski oddział przejęliśmy obsługę – także w zakresie produkcji – wielu nowych rynków o wciąż rosnącym zapotrzebowaniu na chemikalia drukarskie i dużym potencjale jeżeli chodzi o przyszłość. Z wyłączeniem Chin, dostarczamy nasze produkty do wszystkich pozostałych krajów azjatyckich, na których jest obecna marka ABC/Alied, m.in. do Korei Południowej, Japonii, Tajlandii, Indii, Libanu czy Wietnamu. Poza tym przejęliśmy obsługę klientów z Australii oraz z wybranych krajów Afryki takich jak Egipt czy RPA. Wziąwszy pod uwagę wciąż rosnącą pozycję naszej firmy w Rosji, krajach nadbałtyckich, na wielu rynkach europejskich, w tym polskim, musieliśmy znacząco zwiększyć produkcję realizowaną w warszawskim zakładzie ABC/Allied Pressroom Products Europe.

Jak podkreśla Konrad Lewandowski, odbyło się to niemal tymi samymi siłami osobowymi, jakimi firma dysponowała już wcześniej:

- Zatrudniliśmy rzecz jasna nowe osoby, m.in. w systemie sezonowym, ale nie był to wzrost analogiczny do skali rynków, za jakie obecnie odpowiadamy. To rzecz jasna cieszy, gdyż pokazuje potencjał i elastyczność polskiego oddziału. Większa skala produkcji wiązała się z koniecznością inwestycji w dodatkowy sprzęt. W ubiegłym roku nabyliśmy m.in. dwutonowy mieszalnik o mocy 30 kW oraz nowy system odzyskiwania wody, działający na zasadzie odwróconej osmozy. Te inwestycje (wraz z wcześniej posiadanym parkiem sprzętowym) spowodowały, że mogliśmy dwukrotnie zwiększyć wielkość produkcji.

Z myślą o drukarniach offsetowych, zarówno arkuszowych jak i zwojowych, warszawski zakład ABC/Allied Pressroom Products Europe produkuje obecnie bufory (stanowiące – co podkreśla Konrad Lewandowski – podstawę całego asortymentu), środki do regeneracji wałków i obciągów, zmywacze, a także chemikalia specjalistyczne takie jak mleczka czy gumę arabską.

- Co istotne, po wydzieleniu z grupy zakładu w Chinach, którego produkcję w dużej mierze przejęliśmy, realizowana w Warszawie działalność wytwórcza opiera się w zdecydowanej większości na oryginalnych surowcach, nie zaś – jak było wcześniej – na koncentratach. To znacząco poprawiło stabilność realizowanej produkcji, wpłynęło też na wyższą jakość finalnych wyrobów – mówi współwłaściciel ABC/Allied Pressroom Products Europe.

Od niedawna w ofercie firmy znajdują się także środki chemiczne dla druku fleksograficznego, przede wszystkim rozwiązania do mycia i czyszczenia.

- Zarówno jeżeli chodzi o offset, głównie arkuszowy, jak też fleksografię, odnotowujemy w Polsce systematyczne wzrosty – kontynuuje Konrad Lewandowski. – Duża w tym zasługa naszych strategicznych partnerów biznesowych, jakimi są firmy: Avargraf – w zakresie druku offsetowego i Graw – w obszarze druku fleksograficznego. M.in. dzięki nim marka ABC/Allied jest obecna w wielu polskich drukarniach komercyjnych, dziełowych, opakowaniowych czy etykietowych. Na uwagę zasługuje coraz większa świadomość rodzimych przedsiębiorstw poligraficznych odnośnie stosowania chemikaliów do druku bezalkoholowego, w jakich się specjalizujemy. Oferują one szereg zalet zarówno ekonomicznych, jak i ekologicznych, wpływając na wyższą jakość, wydajność i przyjazność całego procesu poligraficznego dla środowiska naturalnego.

Plany ABC/Allied Pressroom Products Europe na rok 2019 zakładają przede wszystkim – jak mówi Konrad Lewandowski – właściwe wkomponowanie wszystkich produktów przejętych z fabryki w Chinach w działania europejskiego oddziału:

- W związku z tym pojawią się w naszym warszawskim zakładzie kolejne urządzenia do produkcji i konfekcjonowania wytwarzanych tu chemikaliów. Duży nacisk kładziemy też na obszar badawczo-rozwojowy: udoskonalanie i wzbogacanie całego asortymentu. W kontekście rynków, na których działamy, wciąż duży potencjał tkwi a naszej rodzimej, polskiej branży poligraficznej. Oczekujemy też ożywienia na rynku rosyjskim i w krajach sąsiednich, jak też w wybranych obszarach Europy Zachodniej, choćby na Półwyspie Iberyjskim. Warte odnotowania jest zainteresowanie produktami ABC/Allied ze strony znaczących dystrybutorów materiałów poligraficznych z różnych krajów Starego Kontynentu. To wszystko pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość i prognozować dalszy rozwój ABC/Allied Pressroom Products Europe, jak i całej grupy ABC/Allied, która obecnie składa się z dwóch oddziałów: północnoamerykańskiego i polskiego.

Działalność europejskiego oddziału ma wspierać przebudowana strona internetowa całej grupy ABC/Allied, gdzie znajduje się m.in. kompletne portfolio oferowanych przez nią chemikaliów, jak też liczne informacje o charakterze doradczym i technicznym.

Źródło: ABC/Allied Pressroom Products Europe Sp. z o.o.

www.alliedpressroomproducts.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Katalog „123... polskie plakaty, które warto znać” na papierze Antalis
W czerwcu br. Warszawa gościła European Design Festival. Interesującym elementem imprezy była zorganizowana przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) w Wilanowie wystawa plakatów, otwierająca wydarzenie. Towarzyszyła jej publikacja – katalog plakatów – wydrukowana na papierze sprzedawanym przez Antalis.
Oki Europe: nowy pakiet oprogramowania Sendys Explorer
OKI Europe Ltd ogłosiła uruchomienie nowego pakietu oprogramowania SENDYS Explorer. Kompletne oprogramowanie, dostępne wyłącznie dla OKI, pozwala użytkownikom z dowolnej branży i organizacji na pełniejsze wykorzystanie możliwości drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych OKI. Od firm po handel detaliczny, organizacje opieki zdrowotnej i inne przedsiębiorstwa – wszyscy użytkownicy...
Urządzenie sztancujące Optima-K 106 w firmie RD
Wchodząca w skład Technopol Group drukarnia offsetowa RD Sp. z o.o. z Krotoszyna stała się pierwszym polskim użytkownikiem w pełni zautomatyzowanego urządzenia sztancującego Optima-K 106 marki Koenig & Bauer Iberica. Maszyna, pracująca tu od kilkunastu miesięcy, znacząco – jak podkreśla Rafał Czwojdziński, właściciel przedsiębiorstwa – zwiększyła jego potencjał...
Drukarnia Printma z nową foliarką Matrix
Drukarnia Printma to drukarnia cyfrowa z 15-letnim doświadczeniem w branży poligraficznej. Obecnie działa pod nową marką i w nowej lokalizacji, będąc kontynuacją Drukarni Bema Graphics s.c. W ostatnim czasie park maszynowy poszerzył się o foliarkę z dociskiem pneumatycznym MATRIX 530P angielskiego producenta VIVID LAMINATING. Urządzenie dostarczył i wdrożył wyłączny polski...
Wizytówki w technologii Multiloft dostępne w Chroma.pl
Wizytówki nadal stanowią istotny element budowania marki i renomy firmy. Mimo rozwoju komunikacji elektronicznej to one są potwierdzeniem osobistej relacji i zaproszeniem do komunikacji biznesowej. Dlatego ważny jest ich design i jakość wykonania. Można je podkreślić za pomocą technologii Multiloft, dostępnej w drukarni internetowej Chroma.pl.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764