logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

ABC/Allied Pressroom Products Europe rozszerza portfolio chemikaliów

  PR 21.11.2017, przeczytano 429 razy
ilustracjastrzałka
Jak zapewnia Konrad Lewandowski, produkty marki ABC/Allied są bezpieczne w użytkowaniu, nie zawierają substancji powodujących korozję, spełniają też restrykcyjne wymagania unijne.

Firma ABC/Allied Pressroom Products Europe dotychczas była znana, nie tylko na rynku polskim, głównie z produkcji specjalistycznych chemikaliów do druku offsetowego. W ostatnim czasie jej działalność w coraz większym stopniu koncentruje się także na obsłudze – w podobnym zakresie – drukarń opakowaniowych i etykietowych wyposażonych w maszyny fleksograficzne. W portfolio firmy pojawiło się kilka produktów skierowanych do zakładów poligraficznych, specjalizujących się w tej technice drukowania. Jej przedstawiciele uczestniczą też aktywnie w wydarzeniach branżowych, dedykowanych produkcji etykiet i opakowań.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/abc-allied-pressroom-products-europe-rozszerza-portfolio-chemikaliow,34557,artykul.html

Mówi Konrad Lewandowski – współwłaściciel ABC/Allied Pressroom Products Europe: - Chemikalia do druku fleksograficznego pojawiły się w naszej ofercie w 1. połowie br. Ich pierwsze wdrożenia spotkały się bardzo pozytywnym odzewem użytkowników, na co wpływ ma z jednej strony ich wysoka jakość, z drugiej – wielokrotnie niższa cena od alternatywnych rozwiązań dostępnych na rynku. Co więcej – są one bardzo bezpieczne w użytkowaniu, nie zawierają substancji powodujących korozję, spełniają też restrykcyjne wymagania unijne w kontekście aplikacji, do jakich są wykorzystywane. Wśród pierwszych klientów, jacy z powodzeniem stosują produkty ABC/Allied w codziennej produkcji, są m.in. jedne z największych i najprężniej działających polskich drukarń bazujących na technice fleksograficznej. Obecnie jesteśmy też na etapie testowych wdrożeń na innych rynkach, na których aktywnie działamy, m.in. w Rosji, Czechach czy krajach nadbałtyckich.

Portfolio ABC/Allied Pressroom Products Europe, skierowane do drukarń fleksograficznych, obejmuje obecnie kilka specjalistycznych produktów, ale – jak zapewnia Konrad Lewandowski – będzie ono systematycznie rozbudowywane: - Wśród nich na szczególną uwagę zasługują emulsja do głębokiego mycia aniloksów oraz zmywacze do farb fleksograficznych różnego rodzaju: wodnych, rozpuszczalnikowych, UV i EB. Poza wersją gotową do użycia, są one również dostępne w postaci super koncentratu, stosowanego w proporcjach 1:20. Ten ostatni to nasza propozycja dla większych firm, zużywających odpowiednio duże ilości zmywacza.

Jak dodaje Olle Emmert Andersen, który należy do ścisłego kierownictwa ABC/Allied Pressroom Products Europe, krok związany z wejściem na rynek fleksografii planowany był w firmie od dawna: - Aby go wykonać, musieliśmy nabrać przekonania, że nasza oferta skierowana do drukarń z tego segmentu, będących niezwykle wymagającymi klientami, spełnia ich oczekiwania – zarówno pod względem jakości i wydajności, jak też cenowym. Pierwsze implementacje przeprowadzone u czołowych polskich graczy wskazują na to, że jesteśmy na to gotowi. Efekty wdrożeń są bardzo zadowalające, więc rozpoczynamy ekspansję rynkową w tym obszarze, m.in. rozmawiając z potencjalnymi dystrybutorami chemikaliów marki ABC/Allied.

Inne, podejmowane przez firmę ABC/Allied Pressroom Products Europe działania, związane z wejściem na nowy dla niej segment druku fleksograficznego to – poza wizytami u obecnych i potencjalnych klientów – także obecność na ważnych dla branży etykiet i opakowań wydarzeniach branżowych.

- Byliśmy obecni na targach Labelexpo Europe 2017, gdzie swoje stoiska mieli nasi partnerzy biznesowi z różnych stron świata. Po raz pierwszy uczestniczyliśmy także w konferencji poświęconej etykietom samoprzylepnym organizowanej w Polsce. Efekty udziału w obu imprezach utwierdziły nas w przekonaniu, że fleksografia to bardzo perspektywiczny i dynamicznie rozwijający się rynek i że naszą decyzję o pojawieniu się na nim podjęliśmy w odpowiednim czasie – podsumowuje Konrad Lewandowski.

Źródło: ABC/Allied Pressroom Products Europe

www.abcalliedchem.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Drukarnia Internetowa Viperprint ponownie wybiera HP Indigo
Drukarnia internetowa ViperPrint po raz kolejny sięgnęła po sprawdzone rozwiązanie rozszerzające możliwości produkcyjne firmy. Tym razem wybrany został model półformatowy - HP Indigo 12000.
Nowy szef sprzedaży maszyn wąskowstęgowych
Pragniemy poinformować, że z dniem 16 września 2019 r. Pan Edwin Piotrowski obejmuje stanowisko Kierownika Sprzedaży Maszyn Wąskowstęgowych Gallus w firmie Heidelberg Polska.
Cyfrowa maszyna Konica Minolta Accurio Label 190 w drukarni Unidruk
Accurio Label 190 - cyfrowa maszyna do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet w trybie rolowym została w ostatnim czasie uruchomiona w firmie Unidruk z Krakowa. Nowa usługa - związana z cyfrową produkcją etykiet tej prężnie działającej drukarni, dotychczas bazującej na szeroko pojętym akcydensie - adresowana jest do drukarń fleksograficznych, realizujących wysokie nakłady oraz...
Technologia Apogee Cloud w szwajcarskiej firmie Merkur Druck
Od pewnego czasu cztery zakłady poligraficzne, należące do szwajcarskiej grupy medialnej Merkur Druck, w części związanej z cyfrowym prepressem realizują swoją produkcję w oparciu o działające „w chmurze” rozwiązanie workflow – Apogee Cloud firmy Agfa. Jak podkreślają przedstawiciele drukarń użytkujących ten oferowany w ramach usługi SaaS (Software as a...
Api na targach Packaging Innovations 2019
Po raz kolejny API Group będzie wystawcą londyńskiej edycji targów Packaging Innovations, organizowanych w dniach 11-12 września br. Najważniejszą premierą, prezentowaną na stoisku firmy (nr A34), będzie kolejna edycja specjalnego wydawnictwa dedykowanego najnowszym trendom w branży opakowań i etykiet luksusowych – API Trends Folio, uwzględniającego okres od...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764