logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

ABW w domu reportera TVN: Stanowisko stacji

   24.11.2018, przeczytano 425 razy
ilustracjastrzałka
Kadr z reportażu Superwizjera

Telewizja TVN opublikowała oświadczenie dotyczące wkroczenia funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego do domu Piotra Wacowskiego - dzienikarza „Superwizjera” i współpautora reportażu "Polscy neonaziści" prezentującego wyniki dziennikarskiego śledztwa oraz przebieg "obchodów" urodzin Adolfa Hitlera nieopodal Wodzisławia Śląskiego. Reporterowi postawiono zarzuty, za które grozi kara do dwóch lat więzienia.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/abw-w-domu-reportera-tvn%3A-stanowisko-stacji,380265,artykul.html

Stanowisko TVN

W piątek 23 listopada 2018 r. ABW wkroczyła do domu naszego operatora Piotra Wacowskiego wręczając mu pismo z wezwaniem do Prokuratury. W piśmie zawarte są zarzuty o propagowanie nazizmu (z art. 256 par. 1 kodeksu karnego) w związku z realizacją reportażu wcieleniowego na temat polskich neonazistów. Autorzy reportażu postępowali zgodnie ze wszystkimi standardami dziennikarstwa śledczego. Stawianie tego, który ujawnia działalność przestępczą na równi z przestępcami traktujemy jako próbę zastraszenia dziennikarzy. Jednocześnie informujemy, że wczoraj TVN złożył pozew przeciwko tym, którzy insynuowali w ostatnim czasie, że materiał był inscenizowany.

Zarzuty portalu wPolityce.pl

Na początku miesiąca serwis wPolityce.pl opublikował zeznania jednego z organizatorów nazistowskiej imprezy twierdzącego, jakoby była ona jedynie maskaradą zorganizowaną na życzenie "tajemniczych mężczyzn". Mieli oni rzekomo zapłacić za jej przeprowadzenie 20 tys, stawiając warunek zaproszenia osoby o nazwisku Anna Sokołowska. Według portalu w rzeczywistości chodziło o Anną Sobolewską - współautorkę reportażu z redakcji "Superwizjera" TVN. Zarzuty zorganizowania dziennikarskiej "ustawki" pojawiły się także w tygodniku Sieci, a wątpliwości podnosiło także Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, kierując do prokuratury w Gliwicach wniosek "o przedstawienie informacji dotyczącej ustaleń Prokuratury w sprawie udziału nadawcy audycji (Spółki TVN SA) w wydarzeniach będących przedmiotem śledztwa oraz informacji na temat roli dziennikarzy w tej sprawie" .

"Odrzucamy wszelkie zarzuty zawarte w tych publikacjach, a w szczególności ten, że telewizja TVN zapłaciła osobom trzecim za zorganizowanie tego wydarzenia. Oskarżenia te są całkowicie niezgodne z prawdą, co wykaże postępowanie przed sądem." - czytamy w wydanym wówczas przez TVN oświadczeniu - "Publikacja tej fałszywej informacji jest zniesławiająca i narusza dobra osobiste dziennikarzy oraz prawa TVN, dlatego do sądu zostanie wniesiony odpowiedni pozew".

Autorzy reportażu - Bertold Kittel, Anna Sobolewska i Piotr Wacowski zostali ostatnio nagrodzeni podczas 14. edycji Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Wacowskiemu grozi kara do dwóch lat więzienia. Przesłuchanie zaplanowano na 29 listopada.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zestawienie Youtube Ads Leaderboard za maj 2019 r.
Maj okazał się kolejnym miesiącem, w którym użytkownicy stawiali przede wszystkim na doznania muzyczne. Powrót Męskiego Grania do rankingu po zeszłorocznych sukcesach okazał się wyjątkowo udany, ponieważ piosenka „Sobie i wam” zadebiutowała na pierwszym miejscu. Aż dwie pozycje majowego rankingu - druga i czwarta - przypadły, odnoszącej coraz...
25 czerwca, we wtorek na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się śląska edycja MediaLeaders, inicjatywy Piotra Zielińskiego, wydawcy Dzień Dobry TVN. Spotkanie zorganizuje Icon Strategies. Patronować mu będzie Polskie Stowarzyszenie Public Relations.
HGA Media zmienia się w Grupę Iberion
Grupa mediowa HGA Media przekształca się w Grupę IBERION. Realizuje nową strategię zakładającą poszerzenie portfolio o portale tematyczne, zmiany kadrowe, otwarcie biura reklamy oraz inwestycje w najnowsze technologie digitalowe ze szczególnym naciskiem na sektor mobile. Rebranding spółki obejmuje m.in. nazwę oraz identyfikację wizualną.
Prezes Radia Kolor: Wszystkie stacje prywatne są przeciwne cyfryzacji
– Cyfryzacja radiofonii w systemie DAB+ jest procesem nie do zatrzymania, mimo że większość dużych rozgłośni jest jej przeciwna – mówi Alina Strześniewska, prezes Radia Kolor. Dodaje, że w tej chwili są na próbnych emisjach we Wrocławiu i w Gdańsku, a już w przyszłym tygodniu będą składać wniosek na Warszawę. O planach...
„Miesiąc z rekinami
Od premiery „Szczęk” Stevena Spielberga, spiczasta płetwa tnąca fale wywołuje dreszcz emocji, nawet widziana wyłącznie na ekranie telewizora. Rekiny wywołują strach i ogromną ciekawość. Te emocje wzbudzi też „Miesiąc z rekinami” na National Geographic Wild.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764