logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

ABW w domu reportera TVN: Stanowisko stacji

   24.11.2018, przeczytano 453 razy
ilustracjastrzałka
Kadr z reportażu Superwizjera

Telewizja TVN opublikowała oświadczenie dotyczące wkroczenia funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego do domu Piotra Wacowskiego - dzienikarza „Superwizjera” i współpautora reportażu "Polscy neonaziści" prezentującego wyniki dziennikarskiego śledztwa oraz przebieg "obchodów" urodzin Adolfa Hitlera nieopodal Wodzisławia Śląskiego. Reporterowi postawiono zarzuty, za które grozi kara do dwóch lat więzienia.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/abw-w-domu-reportera-tvn%3A-stanowisko-stacji,380265,artykul.html

Stanowisko TVN

W piątek 23 listopada 2018 r. ABW wkroczyła do domu naszego operatora Piotra Wacowskiego wręczając mu pismo z wezwaniem do Prokuratury. W piśmie zawarte są zarzuty o propagowanie nazizmu (z art. 256 par. 1 kodeksu karnego) w związku z realizacją reportażu wcieleniowego na temat polskich neonazistów. Autorzy reportażu postępowali zgodnie ze wszystkimi standardami dziennikarstwa śledczego. Stawianie tego, który ujawnia działalność przestępczą na równi z przestępcami traktujemy jako próbę zastraszenia dziennikarzy. Jednocześnie informujemy, że wczoraj TVN złożył pozew przeciwko tym, którzy insynuowali w ostatnim czasie, że materiał był inscenizowany.

Zarzuty portalu wPolityce.pl

Na początku miesiąca serwis wPolityce.pl opublikował zeznania jednego z organizatorów nazistowskiej imprezy twierdzącego, jakoby była ona jedynie maskaradą zorganizowaną na życzenie "tajemniczych mężczyzn". Mieli oni rzekomo zapłacić za jej przeprowadzenie 20 tys, stawiając warunek zaproszenia osoby o nazwisku Anna Sokołowska. Według portalu w rzeczywistości chodziło o Anną Sobolewską - współautorkę reportażu z redakcji "Superwizjera" TVN. Zarzuty zorganizowania dziennikarskiej "ustawki" pojawiły się także w tygodniku Sieci, a wątpliwości podnosiło także Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, kierując do prokuratury w Gliwicach wniosek "o przedstawienie informacji dotyczącej ustaleń Prokuratury w sprawie udziału nadawcy audycji (Spółki TVN SA) w wydarzeniach będących przedmiotem śledztwa oraz informacji na temat roli dziennikarzy w tej sprawie" .

"Odrzucamy wszelkie zarzuty zawarte w tych publikacjach, a w szczególności ten, że telewizja TVN zapłaciła osobom trzecim za zorganizowanie tego wydarzenia. Oskarżenia te są całkowicie niezgodne z prawdą, co wykaże postępowanie przed sądem." - czytamy w wydanym wówczas przez TVN oświadczeniu - "Publikacja tej fałszywej informacji jest zniesławiająca i narusza dobra osobiste dziennikarzy oraz prawa TVN, dlatego do sądu zostanie wniesiony odpowiedni pozew".

Autorzy reportażu - Bertold Kittel, Anna Sobolewska i Piotr Wacowski zostali ostatnio nagrodzeni podczas 14. edycji Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Wacowskiemu grozi kara do dwóch lat więzienia. Przesłuchanie zaplanowano na 29 listopada.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Do bazy nośników objętych badaniem Outdoor Track przyłączono 6767 nośników należących do firmy Channel Poland. Dzięki temu organizowane przez Instytut Badań Outdooru badanie obejmuje już ponad 44 tys. powierzchni reklamowych z dziesięciu największych aglomeracji.
AMS poszerza ofertę kontentową serwisu Cityinfo
Towarzystwo Ekonomistów Polskich (TEP) i AMS nawiązały współpracę, tworząc fiszki ekonomiczne - TEPiszki. Cykl edukacyjny ukaże się w nowo powstałym dziale ekonomia w serwisie Cityinfo na cyfrowych nośnikach AMS.
Polomagazyn z ponad półmilionową sprzedażą
Blisko 100 stron pełnych świątecznych inspiracji i przepisów, a także propozycje gwiazdkowych prezentów, sylwestrowych atrakcji, praktycznych porad dla narciarzy i miłośników zimowych sportów – to wszystko znaleźć można w nowym, ósmym numerze POLOmagazynu. Świąteczne wydanie magazynu ukaże się już 6 grudnia br.
„Przepisy Joli” w WP Kuchnia
Redakcja WP Kuchnia nawiązała współpracę z Jolą Caputą i Grzegorzem Caputą, autorami popularnego bloga PrzepisyJoli.com. Blogerzy podzielą się z użytkownikami oryginalnymi pomysłami na przepyszne obiady i desery oraz podpowiedzą, jak gotować jeszcze lepiej. Nie zabraknie materiałów wideo, które pomagają widzom w przyrządzaniu potraw.
W listopadzie 2019 roku Zoom TV osiągnął 0,60% udziału w oglądalności widowni komercyjnej (SHR%, All 16-49*), co oznacza 20-procentowy wzrost w porównaniu z listopadem 2018. Tym samym kanał powtórzył swój rekordowy miesięczny wynik z maja tego roku i uzyskał najwyższą miesięczną oglądalność spośród wszystkich kanałów ósmego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764