logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Accurio Label 190 firmy Konica Minolta w drukarni Poli-Plus z Gdańska

  PR 25.03.2019, przeczytano 435 razy
ilustracjastrzałka
Od lewej - Katarzyna i Tomasz Ołtarzewscy oraz Marcin Zaporowski

Kolejna w naszym kraju maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet w zwoju  - Accurio Label 190 - rozpoczęła pracę w polskiej drukarni etykietowej. Poli-Plus z Gdańska to niewielkie, ale prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo poligraficzne, którego wzrost wraz z inwestycją w nową maszynę znacząco przyspieszył w ostatnim czasie. Zwiększająca się liczba zleceń, nowe rynki i klienci, kolejne zatrudnione osoby, rozbudowywane studio graficzne – to tylko niektóre elementy przyspieszenia, w które wpisała się maszyna Accurio Label 190. Poli-Plus od lat oferuje klientom usługi drukowania etykiet i naklejek do różnego rodzaju zastosowań. Dzięki technologii  cyfrowej może reagować niemal błyskawicznie na spływające zlecenia. Jednocześnie dopasowuje się do sytuacji na rynku: nakłady spadają, większa jest różnorodność prac, a klient oczekuje produktu zrealizowanego w bardzo krótkim czasie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/accurio-label-190-firmy-konica-minolta-w-drukarni-poli-plus-z-gdanska,381784,artykul.html

Etykieta na już: możliwe

- Inwestycja w kolejną cyfrową maszynę do drukowania etykiet – mówi Tomasz Ołtarzewski, właściciel drukarni Poli-Plus - była w naszych planach, choć przewidywaliśmy ją nieco później. Jednak szybko zmieniający się rynek, jego potrzeby, coraz większa różnorodność w zamówieniach spowodowały, że zdecydowaliśmy się przyspieszyć nasze działania w tym zakresie. Codzienna produkcja i zamówienia pokazują nam, że był to właściwy krok. Choćby przykład z wczoraj: klient potrzebuje etykiety „na już”. Dzwoni do wielu drukarń i ostatecznie decyduje się na współpracę z nami, bo natychmiast nawiązujemy relację, odpowiadamy na zapytanie. To nie jest powszechna praktyka. W efekcie otrzymuje etykietę na czas. Wielu z takich klientów wraca do nas z kolejnymi zleceniami, ze względu na wysoką jakość, jaką od nas otrzymują. Zawsze też dotrzymujemy terminów. Jest to możliwe m.in. dzięki naszej ostatniej inwestycji w maszynę Konica Minolta - Accurio Label 190.

Właściciel Poli-Plus od lat związany jest z poligrafią i drukowaniem etykiet. Firmę założył kilkanaście  lat temu, a od pięciu lat wykonuje produkcję we własnym zakresie.

- Moją pasją jest poligrafia – mówi - a etykiety nie mają przede mną tajemnic. Od niemal 20 lat działam na tym rynku, widzę zachodzące na nim zmiany i staram się wybierać rozwiązania, które na nie odpowiadają. Wszystko po to, by zaspokoić oczekiwania klientów z tego sektora i – co cieszy – to nam się udaje.

- Rosnąca liczba małych firm spożywczych, kosmetycznych, piwowarskich czy winiarskich – mówi Katarzyna Ołtarzewska, współwłaścicielka firmy - generuje potrzeby na różnorodne etykiety w niższych nakładach. Coraz więcej otrzymywanych przez nas zapytań dotyczy takich właśnie małych serii. Do tego krótkie terminy realizacji, potrzeba personalizacji czy druk na żądanie. Odpowiedzią na nie stała się dla nas maszyna Konica Minolta - Accurio Label 190. Zadrukowuje ona bowiem różnorodne podłoża, z którymi nie każda technologia sobie radzi, a klienci potrzebują nie tylko etykiet wykonanych w krótkim czasie, jakościowo bardzo dobrych, ale także ciekawych. Materiał swoją strukturą imitujący drewno, satynę – wcześniej to było dla nas nieosiągalne. Obecnie możemy oferować również takie podłoża naszym zleceniodawcom, przez co proponujemy im etykietę, która wyróżni produkt, podniesie go o klasę wyżej, czy dopasuje się do oczekiwań odbiorców. Jak chociażby etykieta na papierze imitujący papier czerpany na produktach eko jest dla końcowego odbiorcy sygnałem jeszcze większej ich proekologiczności.

Serwis: musi być profesjonalnie

Przed ostateczną decyzją dotyczącą wyboru maszyny właściciel Poli-Plus brał pod uwagę  inne konkurencyjne urządzenia produkcyjne, ale – co podkreśla – ważnym argumentem za współpracą z Konicą Minoltą był serwis, jaki oferuje ten dostawca.

- Daje nam on ogromne poczucie bezpieczeństwa. Zapewniana przez pana Marcina Zaporowskiego profesjonalna obsługa sprzedażowa, a także posprzedażowa, bo nadal pozostaje on naszym doradcą, jak również pomoc innych pracowników tej firmy w fazie szkoleń, poznawania tej maszyny w codziennej produkcji - to bardzo ważne aspekty naszej współpracy. Profesjonalny serwis to konieczność każdej inwestycji w maszynę cyfrową. Produkcja oparta na tej technologii nie dopuszcza opóźnień czy przestojów. Z firmą Konica Minolta i jej pakietem serwisowym czujemy się bezpiecznie.

Nowi klienci: mile widziani

Maszyna rozpoczęła pracę w drukarni Poli-Plus zaledwie dwa miesiące temu.

- Jednak już nawet po tak krótkim czasie – mówi Katarzyna Ołtarzewska - widzimy, że przybywa nam klientów, co wpływa pozytywnie na nasz rozwój. Staramy się zainteresować naszymi nowymi propozycjami kolejnych zleceniodawców. Ci polecają nas kolejnym, a nasze etykiety docierają już nie tylko w odległe zakątki w Polsce, ale także do Niemiec czy Francji, co bardzo nas cieszy. Wciąż jednak poszukujemy nowych rynków i nowych możliwości, ale jesteśmy kilka kroków do przodu niż chociażby 3 miesiące temu.

Drukowanie etykiet w technologii cyfrowej, co podkreśla Tomasz Ołtarzewski, ma jeszcze jedną zaletę: znacząco ogranicza koszty przy niższych nakładach.

- Druk etykiet z udziałem form drukowych jest zdecydowanie  droższy – mówi. - Dlatego nasza propozycja, dzięki technologii cyfrowej, jest również atrakcyjniejsza cenowo dla wielu klientów.

- Fakt, że zaufała nam kolejna drukarnia etykietowa i drukarz etykietowy z tak ogromnym doświadczeniem dowodzą, że oferowana przez nas maszyna Accurio Label 190 jest efektem dogłębnie zbadanych przez naszą firmę potrzeb rynku etykietowego – mówi Marcin Zaporowski. – Profesjonalne rozwiązania Konica Minolta dla poligrafii, w tym przypadku dla sektora etykiet, pozwalają naszym klientom osiągać sukcesy. Chcemy być z nimi na każdym etapie ich rozwoju. Konica Minolta wraz z maszyną dostarcza klientom pomoc i doradztwo. To z pewnością nas wyróżnia, a fakt, że doceniają to nasi klienci jest dla nas powodem dużej satysfakcji. Podobnie jak dynamicznie rosnące zainteresowanie naszą ofertą, skierowaną do producentów etykiet. W zakresie przemysłowych maszyn cyfrowych jest ona coraz szersza.

Źródło: Konica Minolta Business Solutions Polska Sp.z o.o.

www.konicaminolta.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Przyszłość etykiety według Mark Andy
Technologia identyfikacji produktów za pomocą fal radiowych (RFID) staje się coraz bardziej obecna w naszej codziennej rzeczywistości. Sklep, pralnia, hotel, magazyn, przemysł z RFID to już od wielu lat fakty. Ale lodówka, która prześle nam informacje o brakujących w niej produktach do smartfona to dla wielu wciąż futurologia. Czy jednak na pewno? Jeszcze 10 lat...
Grafmasz produkuje maszyny do kaszerowania i okładek twardych
Polski producent i importer maszyn introligatorskich rozpoczął produkcję urządzeń do oprawy twardej. Maszyny zostały opracowane na bazie wieloletniego doświadczenia we wdrażaniu w polskich drukarniach i introligatorniach podobnych rozwiązań od zagranicznych dostawców. Posiadane doświadczenie pozwoliło na wprowadzenie szeregu usprawnień do oferowanych maszyn, które...
ROQ&PRINT sitodruk w najlepszym rytmie – debiut marki ROQ na polskim rynku
ROQ to globalna marka i światowy lider w produkcji urządzeń do druku na tekstyliach. Od ponad 30 lat dostarcza wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania do produkcji sitodrukowej oraz druku cyfrowego. W roku 1984 r. firma stworzyła pierwszą automatyczną obrotową maszynę do sitodruku. Od początku istnienia kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, prymatu jakości,...
Łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię produkcyjną.
(R)ewolucja z Mark Andy – etykiety wielokolorowe w firmie Fleksograf
Zainstalowana w drukarni FleksoGraf w Tomaszowie Mazowieckim maszyna Evolution Series Mark Andy to trzecie urządzenie z tej serii w naszym kraju. Jak zapewnia Marcin Jakóbczyk - właściciel przedsiębiorstwa, firma Mark Andy okazała się nie tylko profesjonalnym sprzedawcą w tej transakcji, ale stała się dla drukarni partnerem. Poza tym wdrożenie, mimo ogólnoświatowej...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764