logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Accuriopress C7100: jeszcze wyższy poziom druku produkcyjnego

  PR 22.07.2021, przeczytano 931 razy
ilustracjastrzałka

Pracuj mądrzej, niekoniecznie ciężej – to filozofia, która najprościej opisuje zalety AccurioPress C7100. Nowe cyfrowe urządzenie do druku produkcyjnego od Konica Minolta zostało wyposażone w innowacyjne technologie, które gwarantują lepsze możliwości wykończenia, wyjątkową trwałość i jakość.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/accuriopress-c7100%3A-jeszcze-wyzszy-poziom-druku-produkcyjnego,392366,artykul.html

AccurioPress C7100 to przede wszystkim wyższa wydajność druku – maszyna pracuje z szybkością 100 stron na minutę. Zastosowane technologie umożliwiają oferowanie nowych, zaawansowanych produktów, a co za tym idzie – pozyskanie więcej różnorodnych klientów.

Na wyjątkową wydajność urządzenia wpływa m.in. zastosowanie przyjaznego dla środowiska tonera Simitri V. Jego energooszczędne walory pozostają bez wpływu na doskonałą jakość. Wyjściowa rozdzielczość odpowiadającą 3600 dpi x 2400 dpi pozwala na uzyskanie znakomitych rezultatów, nawet przy dużych nakładach. 100 kolorowych stron A4 można uzyskać zaledwie w minutę, a cykl pracy urządzenia to aż 1,8 miliona wydruków. Zoptymalizowane rozwiązanie transportu papieru zwiększa dokładność jego podawania. Ponadto inteligentny moduł IQ-501 zastosowany w AccurioPress C7100 zapewnia idealnie spójną jakość kolorów dzięki ich regulacji i rejestracji w czasie rzeczywistym. Dotyczy to zarówno koloru tekstu, jak i obrazu.

– Wprowadzenie na rynek serii AccurioPress C7100 jest ewolucją naszej niezwykle udanej serii C6100 i stanowi ważny krok naprzód w rozwoju portfolio Konica Minolta. Inteligentna automatyzacja, nieskazitelna jakość wydruków, niezawodność i zaawansowane możliwości techniczne AccurioPress pozwalają naszym klientom być bardziej wydajnymi, usprawniać własną działalność i rozwijać biznes, a na tym zależy nam najbardziej – podsumowuje premierę urządzenia Mateusz Woźniak, Dyrektor Działu Rozwiązań Produkcyjnych w Konica Minolta Business Solutions Polska.

Obsługa maszyny jest bardzo prosta, ​​nawet najbardziej złożone projekty mogą być realizowane przez jednego operatora. Urządzenie z powodzeniem drukuje na nośnikach wypukłych i teksturowanych, a inteligentny czujnik IM-101 błyskawicznie wykrywa rodzaj używanego materiału, co znacznie skraca czas produkcji. AccurioPress umożliwia tworzenie broszur, ulotek, wizytówek, zszywanie, oprawę oraz oferuje szeroką gamę wykończeń (m.in. dzięki zastosowaniu finishera TU-510 do trymowania i bigowania). Inwestycja w AccurioPress C7100 pomoże drukarniom szybciej i precyzyjniej realizować coraz bardziej zróżnicowane zlecenia.

Urządzenie z nowej serii zostało już zainstalowane w Centrum Pokazowym Konica Minolta w Warszawie, gdzie można je zobaczyć podczas prezentacji „na żywo” lub online.

Źródło: Konica Minolta Business Solutions Polska Sp.z o.o.

www.konicaminolta.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Adam Zindulski – założyciel firmy Zinart odchodzi na emeryturę
Z początkiem lipca br. w firmie Zinart, obchodzącej w tym roku 30-lecie działalności w branży poligraficznej, zaszły strategiczne zmiany. Adam Zindulski - jej założyciel i do niedawna prezes zarządu przeszedł na emeryturę, przekazując stery przedsiębiorstwa młodszym kolegom – Pawłowi Trzeciakowi (nowemu prezesowi) oraz Grzegorzowi Śleziakowi i Jackowi Moziole,...
Wyniki finansowe Stora Enso za 2. kwartał 2022
Stora Enso poinformowała o wynikach finansowych za 1. kwartał br. oraz za całe pierwsze półrocze 2022 r. W ujęciu rok do roku koncern odnotował w nim wzrosty: przychodów ze sprzedaży o 18% (wyniosły one 3,054 mld euro), zysku operacyjnego EBIT o 39% (który zamknął się kwotą 505 mln euro) oraz zysku operacyjnego IFRS do 399 mln euro. Przychody ze sprzedaży w 1. półroczu 2022...
Drukexpress.pl wycina na ploterze Sinajet
Grafmasz zainstalował kolejny ploter Sinajet, tym razem w formacie arkusza 720x500 mm. Wdrożenie nastąpiło w Drukexpress.pl - wrocławskiej drukarni internetowej, która specjalizuje się w druku cyfrowym. Firma obecna jest na rynku poligraficznym od maja 2004.
DTG/DTF: webinar wakacyjny Polyprint
Akonda Tex po raz kolejny zaprasza na webinar, dotyczący rozwinięcia biznesu o zadruk odzieży DTG/DTF z Polyprint. W najbliższy czwartek 11.08 o godzinie 12.00, tym razem w wakacyjnej atmosferze i wakacyjnym anturażu będzie można dowiedzieć się wszystkiego o druku DTG i DTF, co można produkować przy wykorzystaniu tych rozwiązań oraz czego potrzeba, żeby rozpocząć...
Firma Koenig & Bauer uniezależnia się od gazu pochodzącego z rurociągów
W obliczu grożącego niedoboru gazu firma Koenig & Bauer w ostatnich miesiącach pracowała intensywnie nad uniezależnieniem się od gazu pochodzącego z rurociągów. Dzięki temu od końca lipca 2022 roku gaz technologiczny, który wcześniej był niezbędny do prowadzenia procesów produkcyjnych, może zostać całkowicie zastąpiony. W największych zakładach...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764