logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Accuriopress C7100: jeszcze wyższy poziom druku produkcyjnego

  PR 22.07.2021, przeczytano 766 razy
ilustracjastrzałka

Pracuj mądrzej, niekoniecznie ciężej – to filozofia, która najprościej opisuje zalety AccurioPress C7100. Nowe cyfrowe urządzenie do druku produkcyjnego od Konica Minolta zostało wyposażone w innowacyjne technologie, które gwarantują lepsze możliwości wykończenia, wyjątkową trwałość i jakość.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/accuriopress-c7100%3A-jeszcze-wyzszy-poziom-druku-produkcyjnego,392366,artykul.html

AccurioPress C7100 to przede wszystkim wyższa wydajność druku – maszyna pracuje z szybkością 100 stron na minutę. Zastosowane technologie umożliwiają oferowanie nowych, zaawansowanych produktów, a co za tym idzie – pozyskanie więcej różnorodnych klientów.

Na wyjątkową wydajność urządzenia wpływa m.in. zastosowanie przyjaznego dla środowiska tonera Simitri V. Jego energooszczędne walory pozostają bez wpływu na doskonałą jakość. Wyjściowa rozdzielczość odpowiadającą 3600 dpi x 2400 dpi pozwala na uzyskanie znakomitych rezultatów, nawet przy dużych nakładach. 100 kolorowych stron A4 można uzyskać zaledwie w minutę, a cykl pracy urządzenia to aż 1,8 miliona wydruków. Zoptymalizowane rozwiązanie transportu papieru zwiększa dokładność jego podawania. Ponadto inteligentny moduł IQ-501 zastosowany w AccurioPress C7100 zapewnia idealnie spójną jakość kolorów dzięki ich regulacji i rejestracji w czasie rzeczywistym. Dotyczy to zarówno koloru tekstu, jak i obrazu.

– Wprowadzenie na rynek serii AccurioPress C7100 jest ewolucją naszej niezwykle udanej serii C6100 i stanowi ważny krok naprzód w rozwoju portfolio Konica Minolta. Inteligentna automatyzacja, nieskazitelna jakość wydruków, niezawodność i zaawansowane możliwości techniczne AccurioPress pozwalają naszym klientom być bardziej wydajnymi, usprawniać własną działalność i rozwijać biznes, a na tym zależy nam najbardziej – podsumowuje premierę urządzenia Mateusz Woźniak, Dyrektor Działu Rozwiązań Produkcyjnych w Konica Minolta Business Solutions Polska.

Obsługa maszyny jest bardzo prosta, ​​nawet najbardziej złożone projekty mogą być realizowane przez jednego operatora. Urządzenie z powodzeniem drukuje na nośnikach wypukłych i teksturowanych, a inteligentny czujnik IM-101 błyskawicznie wykrywa rodzaj używanego materiału, co znacznie skraca czas produkcji. AccurioPress umożliwia tworzenie broszur, ulotek, wizytówek, zszywanie, oprawę oraz oferuje szeroką gamę wykończeń (m.in. dzięki zastosowaniu finishera TU-510 do trymowania i bigowania). Inwestycja w AccurioPress C7100 pomoże drukarniom szybciej i precyzyjniej realizować coraz bardziej zróżnicowane zlecenia.

Urządzenie z nowej serii zostało już zainstalowane w Centrum Pokazowym Konica Minolta w Warszawie, gdzie można je zobaczyć podczas prezentacji „na żywo” lub online.

Źródło: Konica Minolta Business Solutions Polska Sp.z o.o.

www.konicaminolta.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Poszukiwanie nowych kierunków rozwoju z odpowiednim doborem technologii.
Firma Sismaitalia, włoski dostawca usług poligraficznych zajmujący się szeroko rozumianą komunikacją wizualną przyśpieszył proces dywersyfikacji swojego biznesu i zainwestował w 5 ploterów solidnej marki Elitron.
Sun Chemical platynowym sponsorem Forum Fleksograficznego organizowanego przez Polską Izbę Fleksografów
Po raz kolejny Sun Chemical został platynowym sponsorem Forum Fleksograficznego, które od lat organizuje Polska Izba Fleksografów (PIF).  Podczas wydarzenia przedstawiciel tej firmy – Colin Smith, pełniący funkcję European Product Managera - wystąpił z prezentacją zatytułowaną „Utrzymanie wydajności procesu druku w szybko zmieniającym się...
Sun Chemical i drukarnia Hadepol Flexo wspierają sportowców
Mistrzostwo Polski Jachtów Kabinowych w tegorocznej XXVII edycji tych mistrzostw, w klasie T2 zdobyła załoga wspierana przez firmy Sun Chemical i drukarnię Hadepol Flexo - Tomasz Kopytko i Paweł Łazarz. Tym samym obroniła ona swój mistrzowski tytuł z 2019 roku.
Firma Mark Andy, podejmująca od lat różnego rodzaju działania na rzecz szerzenia wiedzy wśród uczniów i studentów, zaproponowała w tym roku po raz pierwszy staż w swojej firmie. Odbył go – poznając wszystkie obszary działania Mark Andy Poland – jeden ze studentów Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii...
Ankieta: Nowoczesne technologie w poligrafii
Wrocławska spółka technologiczna Scanway zaprasza do wypełnienia ankiety wspierającej raport branżowy „Poligrafia 4.0”. Podziel się swoimi doświadczeniami.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764