logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Adam Zindulski – założyciel firmy Zinart odchodzi na emeryturę

  PR 10.08.2022, przeczytano 334 razy
ilustracja

Z początkiem lipca br. w firmie Zinart, obchodzącej w tym roku 30-lecie działalności w branży poligraficznej, zaszły strategiczne zmiany. Adam Zindulski - jej założyciel i do niedawna prezes zarządu przeszedł na emeryturę, przekazując stery przedsiębiorstwa młodszym kolegom – Pawłowi Trzeciakowi (nowemu prezesowi) oraz Grzegorzowi Śleziakowi i Jackowi Moziole, którzy pełnią funkcję wiceprezesów. Przez trzy dekady działalności w branży poligraficznej Adam Zindulski dał się poznać jako osoba niezwykle aktywna, nie tylko z powodzeniem prowadząca założoną przez siebie firmę, ale też angażująca się w liczne inicjatywy środowiska drukarskiego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/adam-zindulski-%E2%80%93-zalozyciel-firmy-zinart-odchodzi-na-emeryture,396863,artykul.html

Adam Zindulski założył Zinart w 1989 roku, zaś z branżą poligraficzną związał się trzy lata później. Wówczas firma zaczęła działalność w roli dystrybutora materiałów i maszyn poligraficznych, a jej właściciel – poza aktywnością stricte biznesową – zaczął angażować się w życie polskiego drukarstwa w różnych obszarach. Przez wiele lat, właśnie z inicjatywy Adama Zindulskiego, firma m.in. organizowała (pod auspicjami Sekcji Poligrafów SIMP) Bale Poligrafa w zabytkowych obiektach Wrocławia, była organizatorem Turniejów Tenisa Ziemnego Poligrafów o puchar przez nią fundowany (odbywających się w ramach Konferencji Poligraficznych w Krynicy Morskiej), a także wspierała lokalne szkolnictwo poligraficzne – jej pracownicy byli wykładowcami we wrocławskim Technikum Poligraficznym.

Przed uruchomieniem Zinartu przez wiele lat pracowałem w instytucjach kultury i sztuki, dziedzinie blisko związanej z drukarstwem, więc szeroko rozumiana aktywność w tym zakresie w naturalny sposób przełożyła się na moją działalność w poligrafii, zwłaszcza w kontekście przekazywania i szerzenia wiedzy branżowej – mówi Adam Zindulski. – Gdy tylko związałem się z tą branżą, dołączyłem do struktur Sekcji Poligrafów SIMP, którego dolnośląskim oddziałem miałem przyjemność kierować przez dwie kadencje, zaś w Zarządzie Głównym zasiadałem przez 12 lat. W ciągu ćwierćwiecza związków z SIMP udało nam się wspólnie zorganizować kilkadziesiąt konferencji, sympozjów i szkoleń dla drukarzy”. Jak podkreśla Adam Zindulski, firma Zinart, na czele z jej właścicielem, była zaangażowana w lokalne działania podczas Kongresu Poligrafów Polskich we Wrocławiu w roku 1999 oraz Kongresu Poligrafów odbywającego się w roku 2011 w dwóch miejscach jednocześnie: na Dolnym Śląsku (na zamku w Kliczkowie) i w Saksonii (Niemcy).

Działalność Adama Zindulskiego w strukturach Sekcji Poligrafów SIMP została dostrzeżona przez kierownictwo tej organizacji. W 2017 roku został on uhonorowany tytułem Osobowość Roku w Poligrafii. Aktywność i rozwój samej firmy Zinart również nie pozostawały bez echa. Przedsiębiorstwo kilkukrotnie otrzymywało „Złoty certyfikat wiarygodności i rzetelności” przyznawany przez Wrocławską Izbę Gospodarczą.

Firma przez 15 lat należała do Polskiej Izby Druku, a jej założyciel jest też w gronie członków Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga od początku działalności tej organizacji. „Z ramienia tej organizacji występowałem w roli konsultanta przy pierwszych raportach o stanie polskiej poligrafii, których współtwórcą było PBKG – mówi Adam Zindulski. – Angażowałem się też w wiele inicjatyw charytatywnych tego stowarzyszenia”.

Paweł Trzeciak, pełniący funkcję prezesa zarządu Zinart Sp. z o.o. od lipca br. mówi: „Cieszę się, że przejmuję stery przedsiębiorstwa, które nie tylko ma bardzo dobrą markę wśród polskich i zagranicznych drukarń offsetowych, fleksograficznych oraz cyfrowych, ale jest też kojarzone z wieloma inicjatywami branżowymi. Z pewnością będziemy podtrzymywać również tę część naszej aktywności, zdajemy sobie bowiem sprawę, że biznes bazuje na relacjach międzyludzkich. Te zaś Adamowi Zindulskiemu udało się z powodzeniem budować, co przekładało się na sukcesy firmy. W tym miejscu, w imieniu całej naszej załogi, pragnę podziękować naszemu wieloletniemu prezesowi za stworzenie w Zinarcie prawdziwie rodzinnej, przyjacielskiej atmosfery, która też leży u podstaw naszej obecnej pozycji. Ze swej strony zrobię co w mojej mocy, by ten pozytywny wizerunek naszej firmy podtrzymać. Adamowi życzymy dużo spokoju i realizacji wielu planów prywatnych, które przez wiele lat – z uwagi na zawodowe zobowiązania – były odkładane. Dziękujemy za wszystko!”.

Źródło: Zinart

www.zinart.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Koenig & Bauer Celmacch: Zbliżenie zakończone sukcesem
Dzięki oficjalnej urzędowej zgodzie na bezpośrednie inwestycje zagraniczne (FDI) we Włoszech, ogłoszone 22 lipca 2022 r. partnerstwo i nabycie przez niemiecką firmę Koenig & Bauer AG 49 procent udziałów we włoskiej Celmacch Group S.r.l. zostało właśnie oficjalnie zakończone.
O rozwiązaniach Koenig & Bauer dedykowanych produkcji opakowań tekturowych podczas konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”
Oferta firmy Koenig & Bauer jest sukcesywnie rozbudowywana o kolejne rozwiązania dedykowane branży opakowań tekturowych. Są wśród nich zarówno maszyny drukujące w technikach offsetowej, fleksograficznej i cyfrowej, jak też maszyny introligatorskie: składarko-sklejarki oraz sztance. Im właśnie była poświęcona prezentacja Pawła Krasowskiego – Product &...
Więcej niż opakowanie: Choppy Bike na bazie rozwiązania Stora Enso
Jak pokazuje przykład Choppy Bike, rozwiązania stworzonego przez łotewską firmę STUM, funkcjonalność opakowania wykracza czasami poza jego standardowe ramy i staje się ono produktem użytkowym. Opracowany przez tę firmę projekt opakowania na rower dziecięcy, uwzględnia znajdującą się w środku grę, co ma zwiększyć interakcję z użytkownikiem, w tym przypadku – z...
Wyjątkowe spotkanie w LFP Industrial Solutions
Między 13, a 15 września w Centrum Demonstracyjnym firmy LFP Industrial Solutions we Wrocławiu odbył się pierwszy Open House. Zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z technologicznymi „must have” nowoczesnych drukarń.
Introzap na konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”
Introzap Sp. z o.o. – wyłączny przedstawiciel firmy Kolbus GmbH & Co. KG w Polsce – po debiucie w roli partnera poprzedniej edycji konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie” dołączyła w tym roku do grona jej współorganizatorów. Spotkanie zostało zorganizowane przez wydawnictwo Polski Drukarz w dniach 8-9 września br. w hotelu...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764