logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Adobe Flash Player 9 z obsługa standardu D.264 już do pobrania

  PR 16.12.2007, przeczytano 9895 razy

Firma Adobe Systems Incorporated poinformowała o udostępnieniu oprogramowania Adobe Flash Player 9, znanego pod roboczą nazwą Moviestar. Adobe Flash Player 9 zapewnia obecnie obsługę standardu wideo H.264 (wdrożonego również w odtwarzaczach wideo wysokiej rozdzielczości Blu-Ray i HD-DVD) oraz standardu audio High Efficiency AAC (HE-AAC).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/adobe-flash-player-9-z-obsluga-standardu-d.264-juz-do-pobrania,6536,artykul.html

Najnowsza wersja jest także wyposażona w funkcje rozszerzonego, pełnoekranowego odtwarzania wideo z wielordzeniową akceleracją sprzętową, na potrzeby wyświetlania materiałów w dużej rozdzielczości przy użyciu najpopularniejszych systemów operacyjnych i przeglądarek. Adobe Flash Player 9 w połączeniu z rozwiązaniem Adobe Flash Media Server 3 (szczegóły w oddzielnej informacji) umożliwiają udostępnianie treści wideo w standardzie HD wszystkim użytkownikom mających dostęp do Internetu. Oprogramowanie Adobe Flash Player 9 jest już dostępne pod adresem www.adobe.com/go/getflashplayer.

Obsługę standardu kodowania H.264, wprowadzoną wcześniej do oprogramowania Adobe Premiere® Pro i Adobe After Effects®, uwzględniono teraz w produktach z serii Adobe Flash. Obsługą tą objęte są również aplikacje opracowane dla oprogramowania Adobe AIR™, niezależnego od systemu operacyjnego środowiska wykonawczego, które pozwala programistom wykorzystywać swoje umiejętności do tworzenia i wdrażania internetowych aplikacji RIA (ang. rich Internet applications) działających na komputerach użytkowników. Oprogramowanie Adobe Media Player będzie dostępne w na początku 2008 r. Jest to pierwsza aplikacja firmy Adobe oparta na środowisku Adobe AIR, która będzie wykorzystywać zarówno standard wideo H.264, jak i standard audio HE-AAC. Adobe Media Player pozawala odtwarzać przesyłane strumieniowo treści wideo w technologii Flash poza przeglądarką internetową, zapewniając więcej możliwości odtwarzania, takich jak oglądanie treści wideo w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

Nowe standardy wyświetlania treści wideo
Materiały przeznaczone do odtwarzania za pomocą oprogramowania Adobe Flash Player docierają do ponad 99% komputerów biurkowych z dostępem do Internetu, a także do setek milionów urządzeń przenośnych i przystawek telewizyjnych, co umożliwia firmom i użytkownikom indywidualnym tworzenie oraz udostępnianie multimedialnych treści internetowych działających bezproblemowo na różnych platformach. Oprogramowanie Adobe Flash Player, oparte na wyróżnionej nagrodą Emmy® architekturze Flash firmy Adobe, może być wykorzystywane do oglądania na żywo i na żądanie treści multimedialnych lub rozrywkowych udostępnianych w serwisach internetowych, takich jak CBS, NBC, FoxNews Digital, PBS, MTV Networks, BBC i Hulu. Technologia ta wzbogaca również funkcje wideo popularnych serwisów społecznościowych, takich jak YouTube i MySpace. Dzięki obsłudze standardów H.264 i HE-AAC przez oprogramowanie Adobe Flash Player 9 i serwer Adobe Flash Media Server 3 dostawcy treści mogą teraz udostępniać przesyłane strumieniowo treści wideo w standardzie HDTV w Internecie.

„To właśnie technologia Adobe Flash w największym stopniu przyczyniła się do rozwoju telewizji internetowej w obecnej postaci, zapewniając widzom natychmiastowy, interaktywny dostęp do treści wideo” — powiedział Kevin Lynch, wiceprezes i główny projektant oprogramowania w firmie Adobe. „Włączenie branżowego standardu H.264 do oprogramowania Adobe Flash Player, środowiska Adobe AIR, linii produktów Adobe Creative Suite® oraz do Adobe Flash Media Server 3 zapewnia nowe możliwości związane ze standardem HD milionom programistów tworzących oprogramowanie w technologii Flash oraz nowej generacji widzów, którzy właśnie w Internecie szukają swoich ulubionych programów i materiałów wideo”.

Łatwe wdrażanie przez producentów treści
H.264 i HE-AAC są otwartymi standardami branżowymi i zostały już zintegrowane z dotychczasowymi procesami opracowywania i publikowania zawartości. Dzięki temu producenci treści mogą wykorzystywać istniejące już materiały zrealizowane w standardzie H.264 i bezproblemowo odtwarzać własne treści za pomocą oprogramowania Adobe Flash Player. Umożliwia to wydawcom kodowanie treści, a następnie dystrybuowanie ich w różnych mediach, co obniża koszty i oszczędza czas.

Ceny i dostępność
Oprogramowanie Adobe Flash Player 9 do systemów Windows, Macintosh i Linux można bezpłatnie pobrać pod adresem www.adobe.com/go/getflashplayer. Więcej informacji o programie Adobe Flash Player 9 można znaleźć pod adresem www.adobe.com/products/flashplayer/

Źródło: Adobe Systems

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Joomp na wydarzeniach branżowych w styczniu
Dopiero co zaczął się miesiąc, a Joomp już zdążył być obecny na trzech imprezach targowych w tym sezonie. Nie zwalniamy tempa i cały czas promujemy portal Joomp podczas imprez branżowych.
Ikea ogłasza współpracę ze znaną fotografką Annie Leibovitz
Grupa Ingka, największy franczyzobiorca IKEA, opublikowała niedawno roczny raport „IKEA. Życie w domu 2022”. Z badania przeprowadzonego wśród ponad 37 000 osób w 37 krajach wynika, że prawie połowa ludzi na świecie (48%, w Polsce 37%) ma wrażenie, że obraz kreowany przez media nie odzwierciedla realiów ich życia w domu.
Nowość w ofercie Integart – ekologiczne płyty Swedboard® na targach RemaDays 2023
W dniach 1-3 lutego zapraszamy na nasze stoisko F3.22 w hali F Ptak Warsaw Expo, gdzie podczas targów RemaDays 2023 zaprezentujemy nowości w naszym portfolio – kreatywne płyty do konstrukcji 3D o unikalnej strukturze. Materiał, z którego wykonano płyty to najlepsza na rynku sztywna tektura posiadająca certyfikat FSC,...
Rusza nowa kampania Live from PS5
Firma Sony Interactive Entertainment ma przyjemność poinformować o starcie nowej kampanii Live from PS5, zainspirowanej najlepszymi grami dostępnymi na PlayStation 5.
PA1705UL od Sharp/Nec – laserowy projektor instalacyjny LCD  o wysokiej jasności i bezfiltrowej konstrukcji
Sharp NEC Display Solutions Europe zaprezentuje na ISE 2023 nową linię jasnych laserowych projektorów instalacyjnych LCD: NEC PA1705UL (o jasności 17000 lumenów) oraz NEC PA1405UL (z jasnością 14000 lumenów). To kompaktowe, superciche modele do wizualizacji na dużą skalę. Oprócz profesjonalnych możliwości instalacyjnych, nowe modele nie mają...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764