logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Adobe Flash Player 9 z obsługa standardu D.264 już do pobrania

  PR 16.12.2007, przeczytano 9677 razy

Firma Adobe Systems Incorporated poinformowała o udostępnieniu oprogramowania Adobe Flash Player 9, znanego pod roboczą nazwą Moviestar. Adobe Flash Player 9 zapewnia obecnie obsługę standardu wideo H.264 (wdrożonego również w odtwarzaczach wideo wysokiej rozdzielczości Blu-Ray i HD-DVD) oraz standardu audio High Efficiency AAC (HE-AAC).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/adobe-flash-player-9-z-obsluga-standardu-d.264-juz-do-pobrania,6536,artykul.html

Najnowsza wersja jest także wyposażona w funkcje rozszerzonego, pełnoekranowego odtwarzania wideo z wielordzeniową akceleracją sprzętową, na potrzeby wyświetlania materiałów w dużej rozdzielczości przy użyciu najpopularniejszych systemów operacyjnych i przeglądarek. Adobe Flash Player 9 w połączeniu z rozwiązaniem Adobe Flash Media Server 3 (szczegóły w oddzielnej informacji) umożliwiają udostępnianie treści wideo w standardzie HD wszystkim użytkownikom mających dostęp do Internetu. Oprogramowanie Adobe Flash Player 9 jest już dostępne pod adresem www.adobe.com/go/getflashplayer.

Obsługę standardu kodowania H.264, wprowadzoną wcześniej do oprogramowania Adobe Premiere® Pro i Adobe After Effects®, uwzględniono teraz w produktach z serii Adobe Flash. Obsługą tą objęte są również aplikacje opracowane dla oprogramowania Adobe AIR™, niezależnego od systemu operacyjnego środowiska wykonawczego, które pozwala programistom wykorzystywać swoje umiejętności do tworzenia i wdrażania internetowych aplikacji RIA (ang. rich Internet applications) działających na komputerach użytkowników. Oprogramowanie Adobe Media Player będzie dostępne w na początku 2008 r. Jest to pierwsza aplikacja firmy Adobe oparta na środowisku Adobe AIR, która będzie wykorzystywać zarówno standard wideo H.264, jak i standard audio HE-AAC. Adobe Media Player pozawala odtwarzać przesyłane strumieniowo treści wideo w technologii Flash poza przeglądarką internetową, zapewniając więcej możliwości odtwarzania, takich jak oglądanie treści wideo w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

Nowe standardy wyświetlania treści wideo
Materiały przeznaczone do odtwarzania za pomocą oprogramowania Adobe Flash Player docierają do ponad 99% komputerów biurkowych z dostępem do Internetu, a także do setek milionów urządzeń przenośnych i przystawek telewizyjnych, co umożliwia firmom i użytkownikom indywidualnym tworzenie oraz udostępnianie multimedialnych treści internetowych działających bezproblemowo na różnych platformach. Oprogramowanie Adobe Flash Player, oparte na wyróżnionej nagrodą Emmy® architekturze Flash firmy Adobe, może być wykorzystywane do oglądania na żywo i na żądanie treści multimedialnych lub rozrywkowych udostępnianych w serwisach internetowych, takich jak CBS, NBC, FoxNews Digital, PBS, MTV Networks, BBC i Hulu. Technologia ta wzbogaca również funkcje wideo popularnych serwisów społecznościowych, takich jak YouTube i MySpace. Dzięki obsłudze standardów H.264 i HE-AAC przez oprogramowanie Adobe Flash Player 9 i serwer Adobe Flash Media Server 3 dostawcy treści mogą teraz udostępniać przesyłane strumieniowo treści wideo w standardzie HDTV w Internecie.

„To właśnie technologia Adobe Flash w największym stopniu przyczyniła się do rozwoju telewizji internetowej w obecnej postaci, zapewniając widzom natychmiastowy, interaktywny dostęp do treści wideo” — powiedział Kevin Lynch, wiceprezes i główny projektant oprogramowania w firmie Adobe. „Włączenie branżowego standardu H.264 do oprogramowania Adobe Flash Player, środowiska Adobe AIR, linii produktów Adobe Creative Suite® oraz do Adobe Flash Media Server 3 zapewnia nowe możliwości związane ze standardem HD milionom programistów tworzących oprogramowanie w technologii Flash oraz nowej generacji widzów, którzy właśnie w Internecie szukają swoich ulubionych programów i materiałów wideo”.

Łatwe wdrażanie przez producentów treści
H.264 i HE-AAC są otwartymi standardami branżowymi i zostały już zintegrowane z dotychczasowymi procesami opracowywania i publikowania zawartości. Dzięki temu producenci treści mogą wykorzystywać istniejące już materiały zrealizowane w standardzie H.264 i bezproblemowo odtwarzać własne treści za pomocą oprogramowania Adobe Flash Player. Umożliwia to wydawcom kodowanie treści, a następnie dystrybuowanie ich w różnych mediach, co obniża koszty i oszczędza czas.

Ceny i dostępność
Oprogramowanie Adobe Flash Player 9 do systemów Windows, Macintosh i Linux można bezpłatnie pobrać pod adresem www.adobe.com/go/getflashplayer. Więcej informacji o programie Adobe Flash Player 9 można znaleźć pod adresem www.adobe.com/products/flashplayer/

Źródło: Adobe Systems

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Akademia Nikona celebruje 10-lecie działalności, angażując do współpracy znanych fotografów, influencerów, a także uczestników swoich szkoleń. W jubileuszowej kampanii online pokazuje, że ostatnia dekada zmieniła w fotografii niemal wszystko.
Daniel Szczęk nowym dyrektorem kreatywnym agencji Eskadra
Eskadra – jedna z agencji reklamowych w Polsce – z nowym dyrektorem kreatywnym. Stanowisko to objął Daniel Szczęk.
Sony: aparat α7R IV z 61,0-megapikselowym, pełnoklatkowym przetwornikiem
Firma Sony ogłosiła powiększenie serii renomowanych pełnoklatkowych korpusów bezlusterkowych Alpha 7R o niezwykle uniwersalny, odznaczający się dużym potencjałem aparat α7R IV (model ILCE-7RM4). Lekki, kompaktowy korpus bezlusterkowy α7R IV z pełnoklatkową matrycą obrazu, bezprecedensowo wysoką rozdzielczością, imponującym zakresem dynamiki i dużą szybkość...
Hyundai promuje samochody przyszłości
Z początkiem lipca marka Hyundai rozpoczęła promocję swoich flagowych modeli o napędzie elektrycznym. Za zakup mediów w kampanii odpowiedzialna jest agencja mediowa Havas Media.
Marka Stihl nowym oficjalnym partnerem Ekstraklasy
Stihl, światowy producent zmechanizowanego sprzętu do pracy w parku, lesie i ogrodzie, został oficjalnym partnerem PKO Bank Polski Ekstraklasy. W ramach współpracy z ligową spółką, Stihl będzie promowany w trakcie rozgrywek i wprowadzi do sprzedaży serię oficjalnych produktów Ekstraklasy.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764