logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Adocean z planowaniem kampanii w oparciu o demograf

  PR 19.04.2019, przeczytano 229 razy

Gemius wprowadza nową funkcjonalność do narzędzia AdOcean. Adserwer ten, jako jeden z nielicznych oferuje dane zasięgowe oraz demograficzne, a także informacje o współoglądalności kampanii na różnych urządzeniach. Dzięki temu możliwe staje się planowanie kampanii w oparciu o demografię użytkowników.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/adocean-z-planowaniem-kampanii-w-oparciu-o-demograf,382178,artykul.html

Nowe możliwości, które daje AdOcean, pozwalają wydawcom dokładnie określić profil użytkownika, który zetknął się z kampanią na ich przestrzeni reklamowej. Ustawienie liczby odbiorców kampanii może odbywać się według trzech kryteriów: realni użytkownicy, a także w podziale na płeć: kobiety i mężczyźni.

Dzięki nowym funkcjonalnościom wprowadzonym do adserwera, statystyki wybranych kampanii mogą zostać rozbudowane o:
nowe dane dotyczące płci czy wieku użytkowników, do których dotarła kampania.

  • krzywą budowania zasięgu opartą na realnych użytkownikach (RU)
  • wartość GRP dla kampanii
  • podział ruchu na PC i mobile oraz współoglądalność na tych platformach
  • częstotliwość kontaktu z kampanią
  • informacje o zasięgu w grupie docelowej i odniesienie go do całości populacji internautów
  • zasięg kampanii w podziale na placementy

Ponadto wszystkie dane w AdOcean mogą być przeliczane nie tylko dla całego zbioru, ale także dla wybranych grup celowych.

- Wprowadzenie nowej funkcjonalności, opartej o autorskie rozwiązanie Gemius, dostarcza wydawcom cenną informację zwrotną o potencjale własnej powierzchni reklamowej. Dzięki temu mogą oni jeszcze dokładniej odpowiadać na oczekiwania reklamodawców – mówi Radosław Gołąb, Advertising Business Development Director w Gemius. – Informacje o demografii użytkowników, którzy mieli kontakt z kampanią, pozwalają lepiej poznać własną powierzchnię, zachowania grupy docelowej, a co za tym idzie na nowo zdefiniować produkty reklamowe. Planowanie kampanii w oparciu o demografię to kolejny, ważny krok w rozwoju naszego narzędzia.

Źródło: Gemius

www.gemius.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Adam Bodnar kontra TVP: Sąd oddala pozew telewizji
Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo Telewizji Polskiej S.A. skierowane przeciwko Rzecznikowi Praw Obywatelskich. Adam Bodnar poinformował dziś o tym na Facebooku. Sprawa dotyczy wypowiedzi Bodnara po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Podczas rozmowy z Andrzejem Stankiewiczem z Onetu Bodnar stwierdził, że trzeba przeanalizować jakie programy oglądał...
Onet.pl najczęściej cytowanym medium w kwietniu 2019
W rankingu najczęściej cytowanych mediów w kwietniu pierwsze miejsce zajął portal Onet.pl  – podaje IMM w najnowszym raporcie „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce”. Na kolejnych miejscach znalazły się portal Wirtualna Polska oraz telewizja TVN24.
„Gazeta Wyborcza” włącza się w akcję #vote4friendship
Już jutro – w piątek, 24 maja br. do całego nakładu „Gazety Wyborczej” zostanie dołączony plakat z flagą Unii Europejskiej z hasłem „Europa na tak!”. Na jego drugiej stronie czytelnicy znajdą grafikę odwołującą się do idei przyjaźni europejskiej, stworzoną przez młodych artystów w ramach akcji #vote4friendship. To wspólny projekt 16...
17 maja w Nowym Jorku odbyła się uroczystość wręczenia INMA GLOBAL MEDIA AWARDS, jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży medialnej. Wśród nominowanych znalazł się program interwencyjny TVN „Uwaga!”, który zajął trzecie miejsce w kategorii „Best Use Of Social Media” za projekt #tematdlauwagi.
„#Trendchallenge” – nowy format na Youtube od Plotek.pl
Już w najbliższą niedzielę, 26 maja br. na kanale Plotek.pl zadebiutuje „#TRENDCHALLENGE”. To pierwszy format o tematyce modowej na polskim YouTube, który łączy rozrywkowe wideo z rozwiązaniami z zakresu e-commerce. W programie co tydzień oceniane będą najciekawsze i najodważniejsze stylizacje popularnych polskich influencerów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764