logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Afera billboardowa PiS: Starcie w studiu RMF FM

   14.09.2017, przeczytano 981 razy

Maciej Świrski, wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej, która stoi za organizacją kampanii o reformie sądownictwa, był dziś gościem Roberta Mazurka w RMF FM.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/afera-billboardowa-pis%3A-starcie-w-studiu-rmf-fm,33728,artykul.html

Dziennikarz dopytywał wiceprezesa o cele kontrowersyjnej kampanii, wskazując, że nie pokrywają się one z celami statutowymi Fundacji. Świrski tłumaczył, że celem Fundacji jest promocja wizerunku Polski nie tylko za granicą ale i w kraju, zaś wizerunek ten został "naderwany" na skutek "nieodpowiedzialnych działań pewnych mediów".

- Pan promuje wizerunek Polski mówiąc o sędziach, którzy kradną spodnie, kradną kiełbasę i części do wiertarek - zarzucił swemu gościowi Mazurek pytając, dlaczego państwowe pieniądze wydawane są na propagandę partyjną, a na trzech członków zarządu wszyscy trzej są kojarzeni z jedną partią - z Prawem i Sprawiedliwością. Świrski przekonywał, że kampania nie ma nic wspólnego z rządem ani z Prawem i Sprawiedliwością, a on zaangażował się w nią jako obywatel, z poczucia odpowiedzialności za Polskę.

Kolejne pytania dziennikarza wyprowadziły w końcu wiceprezesa z równowagi.  - Ale pan wybiera z kontekstu - jak zwykle zresztą - części komunikatów! Ustawia to w takim sosie, żeby było tak, jak pan uważa, że powinno być, a ja mówię co innego! - zarzucił dziennikarzowi  Świrski.

Jak zareagował na to Mazurek i jak potoczyła się dalej rozmowa? Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo!

Źródło: RMF FM

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Gifts Journal Flesz – czerwiec 2021
Kolejny miesiąc za nami, a to oznacza że czas na kolejne wydanie Gifts Journal Flesza. Co można znaleźć w czerwcowym wydaniu Flesza:
Targi Remaextra we wrześniu – Gifts Journal Flesz – maj 2021
We Fleszu magazynu Gifts Journal prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w majowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz - kwiecień 2021
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w kwietniowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz - marzec 2021
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w marcowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz – grudzień 2020
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764