logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Agfa: rozwiązania inkjetowe na targach Printing United 2022

  PR 06.10.2022, przeczytano 501 razy
ilustracja
Jeti Tauro H3300 UHS LED

Podczas targów Printing United, jakie odbędą się w dniach 19-21 października br. w Las Vegas Convention Center, firma Agfa zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania technologiczne, dedykowane zadrukowywaniu opakowań, tekstyliów i systemów Sign & Display w technice inkjetowej. Po raz pierwszy na jej stoisku (nr C8130) znajdzie się maszyna Inca Onset X3 HS – to efekt przejęcia Inca Digital Printers w 1. połowie tego roku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/agfa%3A-rozwiazania-inkjetowe-na-targach-printing-united-2022,397510,artykul.html

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością powrotu na targi w Las Vegas, zwłaszcza mając szerszą i bardziej wszechstronną ofertę niż kiedykolwiek wcześniej – mówi Ruben Silva, Vice-President Inkjet, odpowiedzialny za sprzedaż rozwiązań inkjetowych w północnoamerykańskim oddziale firmy Agfa. – Kładziemy bardzo duży nacisk na rozbudowę i udoskonalania produktów do druku cyfrowego (dedykowanych zarówno produkcji Sign & Display, jak i zastosowaniom przemysłowym), czego najlepszym przykładem jest przejęcie Inca czy nieustające inwestycje w rozwój oprogramowania i atramentów. Dostawców usług poligraficznych, poszukujących najnowszych rozwiązań, zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska i zapoznania się z naszą bogatą ofertą.

Z myślą o odwiedzających targi Printing United firma Agfa przygotowuje prezentacje kilku wybranych maszyn z jej oferty. Po raz pierwszy – za sprawą wspomnianego przejęcia Inca Digital Printers – na jej stoisku pokazany zostanie wysokowydajny ploter Inca Onset X3 HS. Maszyna przeszła rebranding na charakterystyczną dla wszystkich rozwiązań firmy ciepłą czerwień, będzie też drukować z wykorzystaniem dedykowanych, nowych atramentów inkjetowych produkcji Agfa w trybach pracy – także nowych w jej przypadku – zapewniających ultrawysoką prędkość.

Jak podkreśla obecny dostawca maszyny, Inca Onset od początku swojej obecności rynkowej przesuwa granice tego co możliwe w obszarze wielkoformatowego druku cyfrowego. Model Inca Onset X3 HS został zaprojektowany z myślą o całodobowej pracy z prędkością 1450 m2/h. Maszyna obsługuje szerokie spektrum podłoży i – jak podkreśla Agfa – oferuje bardzo szybki czas przezbrojenia i zmiany zadrukowywanego materiału, wynoszący zaledwie 30 sekund. Uzyskano go dzięki odpowiedniemu zintegrowaniu robotyki i zestawu funkcji automatyzujących pracę urządzenia, czyniąc maszynę w tej części procesu – jak podkreśla Agfa – rynkowym „game-changerem”.

ilustracjastrzałka

Na targach Printing United maszyna zostanie pokazana w wariancie w 3/4 zautomatyzowanym, uwzględniającym stół podawczy  i robota wyładowującego zadrukowane bryty. Urządzenie będzie zadrukowywać podczas pracy „na żywo” różnorodne podłoża, w tym tekturę falistą.

Wysokowydajny ploter Jeti Tauro H3300 UHS LED

Najszybszy i najbardziej wszechstronny ploter w ofercie firmy Agfa z serii Jeti Tauro zostanie zaprezentowany w Las Vegas w wersji z „master-roll”, obsługującej jednocześnie dwa zwoje z podłożem o wadze do 700 kg. Urządzenie zostanie pokazane w pracy w innowacyjnym, bezobsługowym i w pełni zautomatyzowanym trybie druku dwustronnego. Zintegrowany w nim system kamer umożliwia odczyt kodów QR, generowanych na poziomie interfejsu użytkownika. Pozwalają one na identyfikację dokładnego rozmieszczenia obrazu i ewentualne skorygowanie jego pozycji przed rozpoczęciem każdego zlecenia. To – jak podaje Agfa – gwarantuje dokładne pasowanie przód/tył do +/- 3 mm na długości ok. 90 metrów. Nawet w przypadku nieprzewidzianego zatrzymania druku na tylnej stronie, system kamer wykryje, który obraz musi zostać wydrukowany, co pozwala na szybkie i sprawne wznowienie produkcji.

Avinci CX3200 – sublimacyjny ploter do zadrukowywania tekstyliów

Trzecie z prezentowanych na targowym stoisku rozwiązań sprzętowych to Avinci CX3200 – ploter sublimacyjny, realizujący wysokojakościowe wydruki na szerokim spektrum podłoży poliestrowych, przeznaczonych do wewnętrznych i zewnętrznych zastosowań typu signage, dekoracji wnętrz i ubrań. Urządzenie umożliwia nanoszenie nadruku bezpośrednio na materiale tekstylnym, co – jak podkreśla producent – zapewnia łatwą i szybką aplikację, będąc optymalnym rozwiązaniem np. przy produkcji flag. Avinci CX3200 pozwala też na zastosowanie papierów transferowych, co – jak dodaje Agfa – jest idealną opcją przy realizacji backlitów o niezwykle ostrych, wyrazistych elementach i głębokiej czerni czy też przy zastosowaniu tekstyliów o wysokim poziomie rozciągliwości.

ilustracjastrzałka

Prezentacje oprogramowania do druku inkjetowego

Tu najważniejszym rozwiązaniem będzie Asanti – zautomatyzowany system produkcyjny, usprawniający workflow w druku cyfrowym, wyposażony w intuicyjny interfejs, ułatwiający – jak podkreśla Agfa – planowanie i śledzenie realizacji poszczególnych zleceń.

StoreFront z kolei to oparte na technologii „chmury” rozwiązanie typu SaaS, umożliwiające dostawcom usług poligraficznych rozszerzenie portfolio klientów dzięki łatwemu projektowaniu i uruchamianiu sklepów internetowych. Uwzględnia m.in. moduły do automatycznego wstępnego sprawdzania plików (preflight) oraz umożliwia nieprzerwane śledzenie statusu zamówienia.

PrintTune – kolejna propozycja firmy Agfa – to narzędzie do pomiaru reprodukcji barwnej wydruków inkjetowych, umożliwiające poprawę ich jakości i stabilności kolorystycznej. Pozwala jednocześnie na wgląd w pracę urządzeń drukujących i ułatwia zatwierdzanie prac.

Prezentacje oprogramowania do druku komercyjnego i produkcji opakowań

Agfa przygotowuje również pokazy swoich rozwiązań software’owych, skierowanych na rynek produkcji komercyjnej i opakowaniowej. Tu kluczowym rozwiązaniem jest Apogee – wszechstronny, zintegrowany workflow produkcyjny dla drukarń offsetowych. Jak podkreśla firma, zapewnia on kontrolę każdego etapu produkcji poligraficznej. Dostępny jest w wersji stacjonarnej bądź z poziomu „chmury”.

Amofortis to kompleksowy workflow stworzony przez firmę Agfa z myślą o produkcji opakowań. Uwzględnia m.in. moduły preflightingu, powielania użytków (przy pomocy funkcji step & repeat), proofingu i wysyłania plików do naświetlania. Importuje pliki CAD i umożliwia wyznaczenie linii sztancowania w oparciu o przetwarzany projekt graficzny.

Agfa zaprezentuje również możliwość rastra SPIR@L, który – jak podaje producent – pozwala na wygenerowanie oszczędności farby rzędu 12%, przy jednoczesnej redukcji odpadów, szybszym przekazaniu odbitek do dalszej obróbki i gwarancji uzyskiwania czystych, przejrzystych obrazów.

Ostatnia z prezentowanych propozycji dla drukarń komercyjnych i opakowaniowych to PressTune – oprogramowanie standaryzujące proces drukowania, umożliwiające dopasowanie wydruków do wcześniej zdefiniowanych standardów i utrzymanie ich stabilności kolorystycznej. Jak podaje Agfa, narzędzie to pozwala obniżyć zużycie farby i papieru, redukując jednocześnie czas narządzania nawet o 40%.

Poza prezentacjami sprzętu i oprogramowania, Agfa przygotowuje z myślą o osobach odwiedzających jej stoisko szerokie spektrum próbek wydruków, wykonanych z udziałem jej rozwiązań dla wielkoformatowego druku inkjetowego, w tym z systemów prezentowanych na targach. Będą wśród nich również próbki wydrukowane i polakierowane w niedawno wprowadzonym na rynek modelu Jeti Tauro H3300 HS LED, skierowanym do producentów i przetwórców tektury falistej, stosowanej do produkcji displejów. Nowa opcja pozwala na aplikowanie warstwy lakieru błyszczącego bądź matowego, zarówno na całej powierzchni jak i wybiórczo, zwiększając atrakcyjność wydruków, a jednocześnie do pewnego stopnia je chroniąc.

Na stoisku będą też obecni eksperci firmy Agfa specjalizujący się w druku przemysłowym, m.in. odpowiedzialni za projekty: Alussa – dedykowany dekorowaniu powierzchni skórzanych; InterioJet – rozwiązanie przeznaczone do drukowania elementów podłogowych i meblowych oraz SpeedSet 1060 – stworzoną przez Inca Digital Printers maszynę do zadrukowywania tektury falistej i opakowań kartonowych, a także za specjalistyczne atramenty inkjetowe do różnych zastosowań przemysłowych. Na stoisku będą prezentowane próbki wykonane przez klientów firmy Agfa, będących użytkownikami jej rozwiązań przemysłowych.

Źródło: Agfa NV

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Promo Show 2023: rozwiązania inkjetowe Sun Chemical do drukowania tekstyliów na stoisku firmy Sico Print Solutions
Wśród wystawców targów Promo Show, odbywających się w dniach 8-9 lutego br. w centrum wystawienniczym Expo XXI w Warszawie znajdzie się firma Sico Print Solutions. Na jej stoisku (nr E2 w pawilonie 3) będą promowane m.in. rozwiązania Sun Chemical, skierowane na rynek sublimacyjnego druku inkjetowego na różnego rodzaju materiałach tekstylnych. Są one...
Styropianowe wypełnienia do opakowań – z firmą Nordterm i maszynami z oferty Amagraf
Firma Amagraf po raz kolejny dotarła ze swoją niestandardową ofertą do klienta spoza branży poligraficznej. Tym razem maszyny z jej bogatego portfolio, dedykowanego różnym sektorom – ploter termiczny i frezujący polskiej firmy Coner - wzbogaciły park maszynowy firmy Nordterm z Koszalina. Zajmuje się ona produkcją styropianu, kształtek styropianowych i od niedawna -...
Dni Otwarte w LFP Industrial Solutions
Zaledwie kilka miesięcy po pierwszej edycji Dni Otwartych, które cieszyły się sporym zainteresowaniem, LFP Industrial Solutions zaprasza na kolejne wydarzenie w dniach 22 i 23 lutego. Podobnie jak poprzednia edycja, spotkanie odbędzie się w Centrum Demonstracyjnym firmy we Wrocławiu. Event, który potrwa przez dwa dni będzie niepowtarzalną okazją dla wszystkich...
Firma API Foilmakers poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty 6261 Magenta – folii metalizowanej do hot stampingu. Jest ona wytwarzana w kolorze zgodnym z ogłoszonym w grudniu ub.r. „Pantone of the Year 2023” – Viva Magenta 18-750. Może znaleźć zastosowanie w wielu aplikacjach zarówno poligraficzno-reklamowych, jak i przemysłowych i jest już dostępna...
Równoważenie rozwiązań offsetowych technologiami cyfrowymi to już widoczny trend na rynku, który pozwala drukarniom znacznie ograniczyć koszt projektów o mniejszych nakładach – lepiej dopasowanych do zmiennych oczekiwań klienta. Konica Minolta optymalizuje procesy Drukarni Edytor wdrażając urządzenie AccurioJet KM-1e. Nowa maszyna poszerza możliwości...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764