logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Agfa Graphics z nagrodą Supply Chain Award 2015

  PR 08.12.2015, przeczytano 566 razy
ilustracjastrzałka

Agfa Graphics została uhonorowana belgijską nagrodą Supply Chain Award 2015, przyznawaną wspólnie przez Belgijską Organizację ds. Zakupów i Logistyki oraz Belgijskie Stowarzyszenie Zintegrowanych Łańcuchów Dostaw. Otrzymała ją za wdrożony przez firmę – zgodny z polityką zrównoważonego rozwoju – łańcuch dostaw, obejmujący produkcję, dystrybucję i recykling wytwarzanych przez nią płyt offsetowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/agfa-graphics-z-nagroda-supply-chain-award-2015,26790,artykul.html

Projekt firmy Agfa Graphics wyróżnia się na tle pozostałych zgłoszeń mnogością obszarów składających się na łańcuch dostaw: od zakupu surowców i selekcji dostawców, poprzez sprzedaż, obsługę klientów, skończywszy na współpracy z różnymi partnerami zewnętrznymi – mówi Christian Van Doorslaer, przewodniczący jury Supply Chain Award. – Jest on znakomitym przykładem właściwego zintegrowania łańcucha dostaw w ramach sieciowej organizacji”.

Nagroda Supply Chain Award jest przyznawana przedsięwzięciom, które umożliwiają nadzór nad łańcuchem dostaw przez osoby zarządzające belgijskimi przedsiębiorstwami oraz organizacjami rządowymi. Ma stanowić bodziec do dalszego inwestowania przez nie w projekty, zwiększające wydajność procesów związanych z łańcuchem dostaw.

Zwycięski projekt uwzględnia realizowane przez Agfa Graphics dostawy wykonanych z aluminium płyt drukowych, których sprzedaż stanowi ponad 60% obrotów belgijskiego producenta, oraz ich odbiór po wykorzystaniu przez drukarnie. W jego ramach, wspólnie ze swoimi partnerami – klientami zamawiającymi duże ilości płyt – firma wdrożyła proekologiczny, zamknięty system. Zakłada on możliwość ponownego wykorzystywania wysokiej jakości aluminium, stosowanego w produkcji płyt, bez uszczerbku na ich jakości.

Do opracowania i stworzenia tego systemu zainspirowały nas wyniki badań na temat możliwości obniżenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery – mówi Geert Lammens, wiceprezes operacyjny Agfa Graphics. – Integruje on procesy, które są ekonomicznie uzasadnione i zgodne z polityką zrównoważonego rozwoju, a przy tym dotyczą wszystkich stron zaangażowanych w całe przedsięwzięcie: dostawców aluminium, partnerów w obszarze logistyki, drukarnie oraz Agfa Graphics jako dostawcę całego rozwiązania”.

Badania, na jakie powołuje się Geert Lammens, wykazały, że ponowne wykorzystanie form drukowych pochodzących z recyklingu obniża emisję dwutlenku węgla w procesie produkcyjnym nowych płyt offsetowych nawet o 70%. Wymaga to jednak właściwej dyscypliny związanej z bezpieczną dostawą zużytego aluminium do zakładu produkcyjnego. Z tego względu kompleksowy i pozostający pod ścisłą kontrolą łańcuch dostaw pełni kluczową rolę w całym przedsięwzięciu.

Jak informuje Agfa Graphics, jej system działa w skali globalnej, co oznacza, że do projektu mogą przystąpić firmy spełniające wymogi producenta względem ilości przetwarzanego w postaci płyt offsetowych aluminium, a także posiadające warunki umożliwiające funkcjonowanie w tego rodzaju zamkniętym obiegu.

Jako krajowy zwycięzca, Agfa Graphics ma prawo ubiegać się o europejską nagrodę European Award for Logistic Excellence, przyznawaną przez Europejskie Stowarzyszenie Logistyki (ELA). To swego rodzaju „liga mistrzów”, dostępna wyłącznie dla zdobywców lokalnych nagród, przyznawanych przez stowarzyszenia współtworzące ELA.

Źródło: Agfa Graphics

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

15 lat partnerskiej współpracy firm Totem.com.pl i Konica Minolta
Dla drukarni dziełowej Totem.com.pl rok 2020 jest wyjątkowy. Firma obchodzi w nim dwa jubileusze: 25-lecia istnienia oraz 15-lecia obecności na rynku cyfrowej produkcji dziełowej. Jak podkreśla Michał Rejnowski – prezes zarządu Totem.com.pl, od początku jej działalności związanej z drukiem cyfrowym Konica Minolta odgrywa tu strategiczną rolę w zakresie dostarczania...
Karton z powłoką barierową – alternatywa dla tworzywa sztucznego
Polowanie na materiały, którymi można zastąpić plastik, jest bardzo intensywne. Po to, aby ludzkość mogła zmniejszyć ogromny wpływ, jaki stosowanie tworzyw sztucznych wywiera na środowisko naturalne, dla znalezienia odnawialnych alternatyw dla plastiku prace nad nowatorskimi rozwiązaniami prowadzi się na całym świecie,. Wypróbowuje się wiele rozwiązań, ale nadal nie...
Krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020 w Arctic Paper Kostrzyn
Krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020 rozpoczęła niedawno pracę w zakładzie papierniczym Arctic Paper Kostrzyn SA. Dostawcą urządzenia była firma Avargraf, która mimo ograniczeń związanych ogólnoświatową  pandemią dostarczyła i wdrożyła urządzenie bez przeszkód i w terminie. Jak podkreślają jej obecni użytkownicy w kostrzyńskim zakładzie  – maszyna oferuje...
Koenig & Bauer Live: Druk działa również online
Koenig & Bauer osiąga na koniec swoich pierwszych całkowicie wirtualnych targów dodatni bilans. Pod tytułem "Koenig & Bauer LIVE" producent maszyn drukujących zaprezentował od 16 do 25 czerwca nowości produktowe, zastosowania cyfrowe i nowe rozwiązania serwisowe dla przemysłu poligraficznego. W codziennych sekwencjach pokazów internetowych partnerzy,...
Targi stają się cyfrowe: firma Koenig & Bauer w dniach od 16. do 25. czerwca 2020 prezentuje na żywo ekskluzywne nowości produktowe, kompletny workflow dla produkcji opakowań oraz wiele dalszych innowacji opracowanych z myślą o przemyśle poligraficznym. Transmisja typu streaming prowadzona każdego dnia roboczego na stronie internetowej Koenig & Bauer prezentować będzie...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764