logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Agfa i Unilin na targach Inprint 2019

  PR 08.11.2019, przeczytano 252 razy
ilustracjastrzałka

Podczas zbliżających się targów InPrint 2019 w Monachium (12-14 listopada), firmy Agfa i UNILIN zaprezentują na wspólnym stoisku (nr 510) przełomowe – zdaniem obu dostawców – rozwiązanie przeznaczone do cyfrowego zadrukowywania laminatów podłogowych i meblowych. Składają się na nie atramenty inkjetowe stworzone przez firmę Agfa oraz wodne primery produkowane przez UNILIN.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/agfa-i-unilin-na-targach-inprint-2019,384634,artykul.html

Wspólna targowa prezentacja to efekt współpracy obu firm, które połączyły swoje siły, badając możliwość zastosowania techniki inkjetowej przy wysokonakładowym, realizowanym z dużą prędkością zadrukowywania papierów dekoracyjnych, wykorzystywanych jako wierzchnia warstwa laminatów podłogowych i meblowych. W rezultacie opracowane zostały dedykowane zestawy składające się z wodnych primerów i atramentów, przeznaczone do tego rodzaju produkcji, realizowanej w maszynach cyfrowych pracujących w trybie „z roli na rolę”. Kombinacja konwencjonalnie aplikowanych primerów UNILIN i dopasowanych do nich pod względem pigmentacji atramentów Agfa zaowocowała rozwiązaniem oferującym – co podkreślają partnerzy – szeroki gamut kolorystyczny, wysoką jakość drukowania i niskie zużycie atramentów. Ma ono w założeniach obu dostawców konkurować – także pod względem cenowym – z powszechnie stosowaną w tego typu produkcji techniką wklęsłodrukową.

- Integracja naszego rozwiązania w ramach istniejącej infrastruktury produkcyjnej jest o tyle łatwa, że tę innowacyjną technologię cechuje pełna kompatybilność z konwencjonalnymi procesami takimi jak impregnacja, prasowanie, cięcie czy mielenie – mówi Jasmine Geerinckx, Business Development Manager w dziale technologicznym UNILIN.

Tom Cloots, dyrektor działu rozwiązań przemysłowych w firmie Agfa, dodaje:

- Jako że mamy tu do czynienia z procesem cyfrowym, druk inkjetowy może znaleźć zastosowanie w całym cyklu życia – od fazy początkowej, gdy realizowane są bardzo małe partie, poprzez właściwą produkcję wysokonakładową, na finalnych dodrukach skończywszy, gdy dany produkt wychodzi z użytku. Ta elastyczność pozwala na szybkie reagowanie wobec oczekiwań rynkowych, przy utrzymaniu minimalnego poziomu stanów magazynowych.

Goście odwiedzający stoisko obu firm będą mieli okazję obejrzeć liczne próbki laminatów wykonanych z udziałem nowo powstałego rozwiązania. Do ich dyspozycji będą też specjaliści z firm Agfa i UNILIN, gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z zastosowaniem zestawów składających się z różnych primerów i atramentów.

Przedstawiciele obu dostawców – Marc Graindourze – Business Development Manager w dziale atramentów inkjetowych Agfa oraz Jasmine Geerinckx – wystąpią też w ramach specjalnej przestrzeni targowej – Application Stage – z prezentacją zatytułowaną „Milowy krok w cyfrowym zadrukowywaniu laminatów podłogowych i meblowych”.

Źródło: Agfa NV

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Przyszłość etykiety według Mark Andy
Technologia identyfikacji produktów za pomocą fal radiowych (RFID) staje się coraz bardziej obecna w naszej codziennej rzeczywistości. Sklep, pralnia, hotel, magazyn, przemysł z RFID to już od wielu lat fakty. Ale lodówka, która prześle nam informacje o brakujących w niej produktach do smartfona to dla wielu wciąż futurologia. Czy jednak na pewno? Jeszcze 10 lat...
Grafmasz produkuje maszyny do kaszerowania i okładek twardych
Polski producent i importer maszyn introligatorskich rozpoczął produkcję urządzeń do oprawy twardej. Maszyny zostały opracowane na bazie wieloletniego doświadczenia we wdrażaniu w polskich drukarniach i introligatorniach podobnych rozwiązań od zagranicznych dostawców. Posiadane doświadczenie pozwoliło na wprowadzenie szeregu usprawnień do oferowanych maszyn, które...
ROQ&PRINT sitodruk w najlepszym rytmie – debiut marki ROQ na polskim rynku
ROQ to globalna marka i światowy lider w produkcji urządzeń do druku na tekstyliach. Od ponad 30 lat dostarcza wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania do produkcji sitodrukowej oraz druku cyfrowego. W roku 1984 r. firma stworzyła pierwszą automatyczną obrotową maszynę do sitodruku. Od początku istnienia kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, prymatu jakości,...
Łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię produkcyjną.
(R)ewolucja z Mark Andy – etykiety wielokolorowe w firmie Fleksograf
Zainstalowana w drukarni FleksoGraf w Tomaszowie Mazowieckim maszyna Evolution Series Mark Andy to trzecie urządzenie z tej serii w naszym kraju. Jak zapewnia Marcin Jakóbczyk - właściciel przedsiębiorstwa, firma Mark Andy okazała się nie tylko profesjonalnym sprzedawcą w tej transakcji, ale stała się dla drukarni partnerem. Poza tym wdrożenie, mimo ogólnoświatowej...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764