logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Agfa i Unilin na targach Inprint 2019

  PR 08.11.2019, przeczytano 147 razy
ilustracjastrzałka

Podczas zbliżających się targów InPrint 2019 w Monachium (12-14 listopada), firmy Agfa i UNILIN zaprezentują na wspólnym stoisku (nr 510) przełomowe – zdaniem obu dostawców – rozwiązanie przeznaczone do cyfrowego zadrukowywania laminatów podłogowych i meblowych. Składają się na nie atramenty inkjetowe stworzone przez firmę Agfa oraz wodne primery produkowane przez UNILIN.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/agfa-i-unilin-na-targach-inprint-2019,384634,artykul.html

Wspólna targowa prezentacja to efekt współpracy obu firm, które połączyły swoje siły, badając możliwość zastosowania techniki inkjetowej przy wysokonakładowym, realizowanym z dużą prędkością zadrukowywania papierów dekoracyjnych, wykorzystywanych jako wierzchnia warstwa laminatów podłogowych i meblowych. W rezultacie opracowane zostały dedykowane zestawy składające się z wodnych primerów i atramentów, przeznaczone do tego rodzaju produkcji, realizowanej w maszynach cyfrowych pracujących w trybie „z roli na rolę”. Kombinacja konwencjonalnie aplikowanych primerów UNILIN i dopasowanych do nich pod względem pigmentacji atramentów Agfa zaowocowała rozwiązaniem oferującym – co podkreślają partnerzy – szeroki gamut kolorystyczny, wysoką jakość drukowania i niskie zużycie atramentów. Ma ono w założeniach obu dostawców konkurować – także pod względem cenowym – z powszechnie stosowaną w tego typu produkcji techniką wklęsłodrukową.

- Integracja naszego rozwiązania w ramach istniejącej infrastruktury produkcyjnej jest o tyle łatwa, że tę innowacyjną technologię cechuje pełna kompatybilność z konwencjonalnymi procesami takimi jak impregnacja, prasowanie, cięcie czy mielenie – mówi Jasmine Geerinckx, Business Development Manager w dziale technologicznym UNILIN.

Tom Cloots, dyrektor działu rozwiązań przemysłowych w firmie Agfa, dodaje:

- Jako że mamy tu do czynienia z procesem cyfrowym, druk inkjetowy może znaleźć zastosowanie w całym cyklu życia – od fazy początkowej, gdy realizowane są bardzo małe partie, poprzez właściwą produkcję wysokonakładową, na finalnych dodrukach skończywszy, gdy dany produkt wychodzi z użytku. Ta elastyczność pozwala na szybkie reagowanie wobec oczekiwań rynkowych, przy utrzymaniu minimalnego poziomu stanów magazynowych.

Goście odwiedzający stoisko obu firm będą mieli okazję obejrzeć liczne próbki laminatów wykonanych z udziałem nowo powstałego rozwiązania. Do ich dyspozycji będą też specjaliści z firm Agfa i UNILIN, gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z zastosowaniem zestawów składających się z różnych primerów i atramentów.

Przedstawiciele obu dostawców – Marc Graindourze – Business Development Manager w dziale atramentów inkjetowych Agfa oraz Jasmine Geerinckx – wystąpią też w ramach specjalnej przestrzeni targowej – Application Stage – z prezentacją zatytułowaną „Milowy krok w cyfrowym zadrukowywaniu laminatów podłogowych i meblowych”.

Źródło: Agfa NV

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dla nowych kadr w poligrafii – współpraca Canon i Politechniki Warszawskiej
Z raportu pt. „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce” wydanego przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga we współpracy z KPMG oraz Uniwersytetem Warszawskim wynika, że w naszym kraju liczba pracowników sektora poligraficznego przekroczyła 50 tysięcy osób. Pod tym względem ustępujemy już tylko największym gospodarkom Europy.
Sun Chemical poinformował o współpracy nawiązanej z CGS Publishing Technologies International GmbH – globalnym liderem w  dziedzinie zarządzania barwą, cyfrowego proofingu i specjalistycznych mediów. Jej efektem jest – jak zapewniają obie firmy – przełomowe, unikalne i innowacyjne rozwiązanie do cyfrowego proofingu na dekorowanych (zadrukowywanych) podłożach metalowych,...
20 lat Kodak Prinergy i premiera Prinergy VME + Managed Services
W dniach 29-31 października br. w Berlinie odbyła się 13. konferencja Graphic Users Association (GUA) – organizacji zrzeszającej użytkowników rozwiązań firmy Kodak. Spotkanie było okazją do świętowania 20-lecia obecności na rynku systemu workflow Prinergy. W tym roku pojawiła się jego nowa wersja – Prinergy VME + Managed Services, bazująca na technologii „chmury” i...
Sun Chemical o przyszłości farb dla wąskiej wstęgi
Firma Sun Chemical była po raz kolejny jednym ze współorganizatorów konferencji z cyklu „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”. Jej 14. już edycja odbywała się w dniach 24-25 października w Krynicy Zdroju. Podczas wydarzenia z prezentacją, dotycząca przyszłości farb dla produkcji wąskowstęgowej, wystąpił Mark Walkling – Product...
Znakomite osiągi maszyny Rapida 106 w firmie Tosho Printing
W firmie Tosho Printing w miejscowości Kawagoe pod Tokio od czterech lat pracują dwie maszyny typu Rapida 106. Na jednej z nich, pięciokolorowej maszynie z suszeniem typu LED-UV, został w ostatnim czasie ustanowiony rekord ilości zmian zleceń produkcyjnych wykonanych podczas jednej zmiany. W ciągu 11,5 godziny maszyna wyprodukowała 130 zleceń o średnim nakładzie 270 arkuszy. Oznacza...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764