logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Agfa Jeti Mira LED z nagrodą „Produkt Roku 2019” SGIA

  PR 11.10.2019, przeczytano 419 razy
ilustracjastrzałka

Agfa poinformowała, że wielkoformatowy ploter z jej oferty – Jeti Mira 2732 HS LM LED - otrzymał nagrodę „Produkt Roku 2019” przyznawaną przez północnoamerykańską organizację SGIA (Specialty Graphic Imaging Association). Urządzenie uznano za najlepsze w kategorii płaskich maszyn UV/lateksowych w przedziale cenowym 200 tys. – 500 tys. USD.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/agfa-jeti-mira-led-z-nagroda-_produkt-roku-2019_-sgia,384308,artykul.html

- W organizowanym przez SGIA konkursie na Produkt Roku nagradzamy rozwiązania najlepsze z najlepszych. Ploter Jeti Mira LED zdecydowanie zasłużył na miano zwycięzcy w swojej kategorii produktów. Zarówno w opinii jurorów, jak też biorąc pod uwagę obiektywny ranking punktowy, to właśnie rozwiązanie firmy Agfa okazało się bezdyskusyjnie najlepsze. Z pewnością warto zwrócić na nie szczególną uwagę podczas odwiedzin zbliżających się targów Printing United – mówi Ray Weiss, dyrektor Programu Druku Cyfrowego w Specialty Graphic Imaging Association.

Jeti Mira pozwala na obsługę podłoży o szerokości maksymalnej 2,69 m, a wśród kluczowych zalet urządzenia producent wymienia m.in. funkcję „Print & Prepare” (umożliwiającą nieprzerwaną jego pracę), dostawiany moduł obsługujący media w zwoju (opcja drukowania „z roli na rolę”), dwa warianty stołu oraz wysoką prędkość (do 248 m2/h). Rozwiązanie zostało wyposażone w ruchome płaskie łoże, mające zapewnić wysoką elastyczność w użytkowaniu maszyny.

Ploter drukuje w sześciu kolorach (z dodatkową bielą w standardzie), a zastosowanie znajdują w nim atramenty UV o wysokim stopniu pigmentacji, nanoszone przez dwurzędowe, wysokowydajne głowice drukujące firmy Ricoh. Urządzenie bazuje na technologii utrwalania wydruków UV LED, która – jak podkreśla Agfa – przynosi użytkownikowi wiele korzyści: minimalny poziom emitowanego ciepła pozwalający na zastosowanie szerszego spektrum podłoży, wysoką wydajność, znaczące oszczędności w zużyciu energii oraz stabilną produkcję, umożliwiającą uzyskanie szybszego zwrotu z inwestycji.

- Stworzone przez nas atramenty UV LED o specjalnej recepturze są idealne w kontekście zastosowania podłoży wrażliwych na wysokie temperatury, umożliwiając jednocześnie redukcję zużywanej energii, poprawę wydajności, a w perspektywie długoterminowej – uzyskanie wysokiego wskaźnika ROI. Co więcej, oferują one szeroki gamut kolorystyczny i zapewniają wysoką żywotność reprodukowanych barw, zarówno przy zastosowaniach wewnętrznych jak i zewnętrznych. Sterujący urządzeniem system workflow Asanti z jednej strony optymalizuje kwestie związane z zarządzaniem barwą, z drugiej – wpływa na niższe zużycie atramentu – podkreśla Deborah Hutcheson, dyrektor ds. marketingu w północnoamerykańskim oddziale firmy Agfa. – Integrując Asanti z PrintShpere – stworzoną przez nas, bazującą na technologii „chmury” usługą usprawniającą proces produkcyjny, użytkownicy korzystają podwójnie. Z jednej strony mają bowiem do dyspozycji automatyczny workflow, z drugiej – narzędzie umożliwiające wymianę danych pomiędzy klientami, współpracownikami, freelancerami oraz innymi osobami zaangażowanymi w cały proces przetwarzania plików. Oba te rozwiązania w sposób łatwy i wydajny można zintegrować także z pozostałymi rozwiązaniami software’owymi stworzonymi przez firmę Agfa.

Ploter Jeti Mira będzie jedną z atrakcji jej stoiska (nr 8242) podczas nadchodzących targów Printing United (d. SGIA), jakie odbędą się w dniach 23-25 października br. w Dallas (w stanie Teksas, USA).

Źródło: Agfa NV

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Flexprinter pierwszym użytkownikiem 22-calowej maszyny Mark Andy Performance Series P7E w regionie Beneluksu
Flexprinter – jedna z młodych, dynamicznie rozwijających się drukarń wąskowstęgowych z siedzibą w Nazareth (Belgia) to pierwszy w regionie Beneluksu użytkownik 22-calowej maszyny fleksograficznej z oferty firmy Mark Andy – Performance Series P7E. Rozwiązanie ma zwiększyć możliwości produkcyjne tego start-upu poligraficznego w zakresie realizowanych w trybie z roli na...
Stora Enso i Valio testują biokompozytowe wieczka do pojemników na żywność
Stora Enso, we współpracy z koncernem spożywczym Valio rozdystrybuowały 10 tys. bazujących na drewnie biokompozytowych wieczek na pojemniki z żywnością. Inicjatywa ma ograniczyć marnotrawienie jedzenia. Wieczka, które po zużyciu nadają się do ponownego wykorzystania, stanowią jednocześnie część akcji promującej nową aplikację, dedykowaną opakowaniom...
Aldus Pty Limited poinformowała o przejęciu biznesu API Foile Europe (z wyłączeniem oddziałów zlokalizowanych w Holandii i Azji) i stworzeniu nowej firmy o nazwie API Foilmakers Limited.
Karl Knauer z kontraktem subskrypcyjnym Heidelberga
Producent opakowań i artykułów reklamowych Karl Knauer w Pniewach podpisał kolejny w Polsce kontrakt w oparciu o model subskrypcyjny Heidelberga i maszynę Speedmaster XL 106-6+LYYL UV. Zgodnie z zapisami umowy Karl Knauer otrzymuje w pakiecie wszystko to co jest potrzebne do zagwarantowania odpowiedniej wydajności i zwiększenia możliwości produkcyjnych w druku offsetowym w...
Konica Minolta na targach Remadays Warsaw 2020
„Print Evolution Journey” – pod takim hasłem Konica Minolta prezentowała swoje rozwiązania podczas targów RemaDays Warsaw 2020. Znalazły się wśród nich: nowy w ofercie firmy ploter wielkoformatowy AccurioWide 200, znana już z rynku maszyna do uszlachetniania – MGI Jetvarnish 3DS oraz rozwiązania z obszaru rzeczywistości rozszerzonej – Augmented RealityAR wraz z dedykowaną...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764