logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Agfa Jeti Mira LED z nagrodą „Produkt Roku 2019” SGIA

  PR 11.10.2019, przeczytano 282 razy
ilustracjastrzałka

Agfa poinformowała, że wielkoformatowy ploter z jej oferty – Jeti Mira 2732 HS LM LED - otrzymał nagrodę „Produkt Roku 2019” przyznawaną przez północnoamerykańską organizację SGIA (Specialty Graphic Imaging Association). Urządzenie uznano za najlepsze w kategorii płaskich maszyn UV/lateksowych w przedziale cenowym 200 tys. – 500 tys. USD.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/agfa-jeti-mira-led-z-nagroda-_produkt-roku-2019_-sgia,384308,artykul.html

- W organizowanym przez SGIA konkursie na Produkt Roku nagradzamy rozwiązania najlepsze z najlepszych. Ploter Jeti Mira LED zdecydowanie zasłużył na miano zwycięzcy w swojej kategorii produktów. Zarówno w opinii jurorów, jak też biorąc pod uwagę obiektywny ranking punktowy, to właśnie rozwiązanie firmy Agfa okazało się bezdyskusyjnie najlepsze. Z pewnością warto zwrócić na nie szczególną uwagę podczas odwiedzin zbliżających się targów Printing United – mówi Ray Weiss, dyrektor Programu Druku Cyfrowego w Specialty Graphic Imaging Association.

Jeti Mira pozwala na obsługę podłoży o szerokości maksymalnej 2,69 m, a wśród kluczowych zalet urządzenia producent wymienia m.in. funkcję „Print & Prepare” (umożliwiającą nieprzerwaną jego pracę), dostawiany moduł obsługujący media w zwoju (opcja drukowania „z roli na rolę”), dwa warianty stołu oraz wysoką prędkość (do 248 m2/h). Rozwiązanie zostało wyposażone w ruchome płaskie łoże, mające zapewnić wysoką elastyczność w użytkowaniu maszyny.

Ploter drukuje w sześciu kolorach (z dodatkową bielą w standardzie), a zastosowanie znajdują w nim atramenty UV o wysokim stopniu pigmentacji, nanoszone przez dwurzędowe, wysokowydajne głowice drukujące firmy Ricoh. Urządzenie bazuje na technologii utrwalania wydruków UV LED, która – jak podkreśla Agfa – przynosi użytkownikowi wiele korzyści: minimalny poziom emitowanego ciepła pozwalający na zastosowanie szerszego spektrum podłoży, wysoką wydajność, znaczące oszczędności w zużyciu energii oraz stabilną produkcję, umożliwiającą uzyskanie szybszego zwrotu z inwestycji.

- Stworzone przez nas atramenty UV LED o specjalnej recepturze są idealne w kontekście zastosowania podłoży wrażliwych na wysokie temperatury, umożliwiając jednocześnie redukcję zużywanej energii, poprawę wydajności, a w perspektywie długoterminowej – uzyskanie wysokiego wskaźnika ROI. Co więcej, oferują one szeroki gamut kolorystyczny i zapewniają wysoką żywotność reprodukowanych barw, zarówno przy zastosowaniach wewnętrznych jak i zewnętrznych. Sterujący urządzeniem system workflow Asanti z jednej strony optymalizuje kwestie związane z zarządzaniem barwą, z drugiej – wpływa na niższe zużycie atramentu – podkreśla Deborah Hutcheson, dyrektor ds. marketingu w północnoamerykańskim oddziale firmy Agfa. – Integrując Asanti z PrintShpere – stworzoną przez nas, bazującą na technologii „chmury” usługą usprawniającą proces produkcyjny, użytkownicy korzystają podwójnie. Z jednej strony mają bowiem do dyspozycji automatyczny workflow, z drugiej – narzędzie umożliwiające wymianę danych pomiędzy klientami, współpracownikami, freelancerami oraz innymi osobami zaangażowanymi w cały proces przetwarzania plików. Oba te rozwiązania w sposób łatwy i wydajny można zintegrować także z pozostałymi rozwiązaniami software’owymi stworzonymi przez firmę Agfa.

Ploter Jeti Mira będzie jedną z atrakcji jej stoiska (nr 8242) podczas nadchodzących targów Printing United (d. SGIA), jakie odbędą się w dniach 23-25 października br. w Dallas (w stanie Teksas, USA).

Źródło: Agfa NV

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dla nowych kadr w poligrafii – współpraca Canon i Politechniki Warszawskiej
Z raportu pt. „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce” wydanego przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga we współpracy z KPMG oraz Uniwersytetem Warszawskim wynika, że w naszym kraju liczba pracowników sektora poligraficznego przekroczyła 50 tysięcy osób. Pod tym względem ustępujemy już tylko największym gospodarkom Europy.
Sun Chemical poinformował o współpracy nawiązanej z CGS Publishing Technologies International GmbH – globalnym liderem w  dziedzinie zarządzania barwą, cyfrowego proofingu i specjalistycznych mediów. Jej efektem jest – jak zapewniają obie firmy – przełomowe, unikalne i innowacyjne rozwiązanie do cyfrowego proofingu na dekorowanych (zadrukowywanych) podłożach metalowych,...
20 lat Kodak Prinergy i premiera Prinergy VME + Managed Services
W dniach 29-31 października br. w Berlinie odbyła się 13. konferencja Graphic Users Association (GUA) – organizacji zrzeszającej użytkowników rozwiązań firmy Kodak. Spotkanie było okazją do świętowania 20-lecia obecności na rynku systemu workflow Prinergy. W tym roku pojawiła się jego nowa wersja – Prinergy VME + Managed Services, bazująca na technologii „chmury” i...
Sun Chemical o przyszłości farb dla wąskiej wstęgi
Firma Sun Chemical była po raz kolejny jednym ze współorganizatorów konferencji z cyklu „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”. Jej 14. już edycja odbywała się w dniach 24-25 października w Krynicy Zdroju. Podczas wydarzenia z prezentacją, dotycząca przyszłości farb dla produkcji wąskowstęgowej, wystąpił Mark Walkling – Product...
Znakomite osiągi maszyny Rapida 106 w firmie Tosho Printing
W firmie Tosho Printing w miejscowości Kawagoe pod Tokio od czterech lat pracują dwie maszyny typu Rapida 106. Na jednej z nich, pięciokolorowej maszynie z suszeniem typu LED-UV, został w ostatnim czasie ustanowiony rekord ilości zmian zleceń produkcyjnych wykonanych podczas jednej zmiany. W ciągu 11,5 godziny maszyna wyprodukowała 130 zleceń o średnim nakładzie 270 arkuszy. Oznacza...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764