logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Agfa na targach Fespa 2019

  PR 21.03.2019, przeczytano 239 razy
ilustracja
Anapurna H3200i LED Fot. Agfa

„Najwyższa jakość i wydajność” – pod takim hasłem wystąpi firma Agfa na tegorocznej edycji targów Fespa, odbywających się w Monachium w dniach 14-17 maja. Na jej stoisku (nr L10 w pawilonie B4) prezentowane będą dwa zaawansowane plotery drukujące, bazujące na technologii inkjet UV LED: Jeti Tauro H3300 LED i Anapurna H3200i LED. Do dyspozycji zwiedzających będą też liczne próbki wydruków, uwzględniających różne podłoża, wykonanych w maszynach z serii Jeti i Anapurna. Z myślą o gościach z Polski na stoisku będzie obecny Przemysław Arabski, kierujący rodzimym działem druku cyfrowego firmy Agfa.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/agfa-na-targach-fespa-2019,381736,artykul.html

- Nasza oferta przygotowana z myślą o tegorocznych targach Fespa łączy w sobie optymalny mariaż jakości i wydajności, wyznaczając standardy dla całego rynku druku inkjetowego UV. Oczekiwania klientów z segmentu Sign & Display są jasne: wysoka produktywność, idealny obraz, niskie zużycie atramentu, proekologiczność, sprawny workflow do zarządzania produkcją. Agfa wychodzi naprzeciw tym potrzebom m.in. dzięki zastosowaniu– w standardzie – promienników UV LED we wszystkich maszynach z serii Anapurna i Jeti oraz opatentowanej technologii Thin Ink Layer. Dwa urządzenia, znakomicie obrazujące zastosowanie tych innowacyjnych rozwiązań w praktyce, będzie można zobaczyć na naszym stoisku – mówi Przemysław Arabski.

Pierwszym z prezentowanych urządzeń będzie Jeti Tauro H3300 LED – hybrydowy ploter dedykowany wysokonakładowym zleceniom i skierowany do firm koncentrujących się na obsłudze rozbudowanych kampanii reklamowych. Maszyna drukuje w sześciu kolorach (z dodatkową bielą lub primerem) i jest oferowana w czterech wariantach, w zależności od rodzaju produkcji. Podczas targów Fespa 2019 zostanie pokazana w wersji dedykowanej podłożom sztywnym. W najszybszym wariancie urządzenie pracuje z prędkością do 453 m2/h i obsługuje różnorodne media (także nietypowe) o maksymalnym formacie 3,34 x 4 m. Podobna wydajność oferowana jest w wariancie „z roli na rolę” – tu możliwe jest jednoczesne zadrukowywanie jednego (o szerokości 3,2 m) lub dwóch (o szerokości 1,6 m każdy) zwojów z materiałem, przy czym różnorodność obsługiwanych podłoży jest równie duża jak w przypadku mediów sztywnych.

ilustracjastrzałka

- Maszyna ta zadebiutowała w naszym portfolio w ubiegłym roku, spotykając się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów. W naszym kraju mamy za sobą kilka instalacji modelu Jeti Tauro w nieco mniejszym wariancie, o szerokości 2,5 m. Mamy nadzieję, że wersja uwzględniająca jeszcze większe możliwości produkcyjne i wyższą wydajność również znajdzie swoich użytkowników w Polsce – mówi Przemysław Arabski. - Druga z prezentowanych przez nas maszyn podczas tegorocznych targów Fespa – Anapurna H3200i LED – jest już z powodzeniem wykorzystywana przez kilku klientów z Polski. Co więcej, jej rodzimi użytkownicy byli też pionierami w kontekście wdrożeń tego rozwiązania na rynku europejskim. Cieszymy się, że znalazło ono uznanie zarówno wśród firm specjalizujących się w usługowym druku wielkoformatowym, jak też w przedsiębiorstwach produkcyjnych – kontynuuje.

Anapurna H3200i LED jest wyposażona w układ transportowy z pasem, obsługujący różnorodne podłoża o szerokości maksymalnej 3,2 m, także z roli. W zakresie materiałów giętkich urządzenie pozwala na drukowanie z użyciem dwóch zwojów z materiałem. Jeżeli chodzi o media sztywne, ploter zadrukowuje bryty o maksymalnym formacie 2 x 3,2 m, wprowadzane do maszyny od strony dłuższego boku.

Anapurna H3200i LED drukuje w sześciu kolorach z prędkością do 129 m2/h w trybie draft. Posiada wbudowaną funkcję nanoszenia koloru białego, który może być aplikowany zarówno przed jak i po warstwie wielobarwnej, także jako kolor punktowy (specjalny). Można go również nanosić w tzw. trybie „kanapkowym” (pomiędzy dwiema innymi warstwami atramentu).

- Mamy nadzieję, że oba te rozwiązania spotkają się z zainteresowaniem zwiedzających z Polski. Dla wielu z nich będzie to pierwsza okazja, by ploter Jeti Tauro H3300 LED zobaczyć w pracy „na żywo”. Fespa 2019 to bowiem pierwsza impreza targowa w Europie, gdzie zostanie on zaprezentowany szerszej publiczności. Poza demonstracjami maszyn, z myślą o gościach targowych będą przygotowane liczne próbki wydruków wykonanych w ploterach Jeti i Anapurna, także z zastosowaniem nietypowych podłoży. Mamy nadzieję, że efekty, jakie można uzyskać z ich udziałem, staną się inspiracją dla wielu odwiedzających nas gości. Zapraszamy już dziś do Monachium – podsumowuje Przemysław Arabski.

Źródło: Agfa NV

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sun Chemical poinformowała o podniesieniu – z dniem 15 maja 2019 roku – cen na produkowane przez firmę i oferowane na rynku północnoamerykańskim farby oraz lakiery utrwalane energią, jak również na lakiery wodne i solwentowe.
Océ Prostream 1000 przyspieszy produkcję wysokiej jakości książek
Canon prezentuje udoskonaloną drukarkę atramentową na papier ciągły Océ ProStream 1000 oraz informuje o dwóch instalacjach tego modelu u klientów z regionu EMEA, zajmujących się drukiem wydawniczym i promocyjnym.
Label Center wybiera system Durst Tau 330E
Inwestycja w jednoprzebiegową, cyfrową maszynę do druku w technologii inkjet Durst Tau 330E okazała się być najlepszą decyzją podjętą przez start-up Label Center, znajdującego się na krzywej zrównoważonego wzrostu i który szacuje, że jego liczba pracowników potroi się w przeciągu pięciu lat.
Podsumowanie 5 edycji konferencji Label Innovations
5. edycja konferencji Label Innovations odbyła się w duchu ekologicznych innowacji oraz kreatywnych inspiracji, której uczestnicy dali upust podczas warsztatów kreatywnych.
Siła spotkań na Targach Packaging Innovations: Podsumowanie
Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które odbyły się w dniach 2-3 kwietnia 2019 r. w EXPO XXI Warszawa udowodniły, że jedna rozmowa lub jedno spotkanie warte jest więcej niż setki wysłanych maili. Świadczy o tym bardzo duże zainteresowanie Targami, które przez wielu uznawane są za najciekawsze wydarzenie branży opakowań w Europie Środkowej....
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764