logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Agfa na targach FESPA 2021

  PR 07.09.2021, przeczytano 569 razy
ilustracjastrzałka

„Nowy początek. Nowe możliwości” – pod takim hasłem Agfa będzie prezentować swoje rozwiązania inkjetowe podczas zbliżających się targów FESPA w Amsterdamie (12-15 października br.). Firma zamierza jednocześnie celebrować stopniowe „otwieranie” się świata oraz związaną z tym możliwość spotkania się ze swoimi klientami i partnerami branżowymi. Wśród prezentowanych przez nią podczas pokazów „na żywo” (na stoisku nr 1-E20) maszyn znajdą się m.in. niedawno wprowadzone do jej oferty: hybrydowy ploter Jeti Tauro H3300 UHS LED (dedykowany różnym podłożom sztywnym i giętkim) oraz ploter sublimacyjny Avinci CX3200, przeznaczony do zadrukowywania tekstyliów. Z myślą o klientach z naszego kraju na stoisku firmy Agfa będą obecni przedstawiciele jej polskiego działu inkjetowego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/agfa-na-targach-fespa-2021,392898,artykul.html

„Spotkaj bestię” – pierwsze pokazy plotera Jeti Tauro H3300 UHS LED

Targi w Amsterdamie będą pierwszą okazją dla firmy Agfa do zaprezentowania jej „flagowego okrętu” wśród hybrydowych rozwiązań klasy high-end, dedykowanych rynkowi Sign & Display – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Ochrzczony przez producenta mianem „bestii” (z uwagi na jego wydajność i solidną konstrukcję) ploter obsługuje różne media sztywne i giętkie o szerokości maksymalnej 3,3 m i jest przeznaczony do realizacji wysokowydajnych prac w trybie 24/7. Jak podkreśla Agfa, najwyższa jakość druku jest tu utrzymana nawet w najszybszym trybie produkcji (przy dwóch przejściach), wynoszącym do 600 m2/h. Poza zleceniami charakterystycznymi dla rynku Sign & Display, parametry Jeti Tauro H3300 UHS LED predestynują go do obsługi prac bazujących na tekturze falistej. Dostępny jest w sześciu konfiguracjach – cztery z nich uwzględniają obsługę podłoży sztywnych (płaskich), dwa – zlecenia realizowane przy użyciu materiałów podawanych z roli. Na targach FESPA ploter będzie prezentowany w wersji z ręcznym podawaniem mediów i automatycznym odbieraniem wydrukowanych zleceń.

Kolejna nowość z oferty firmy Agfa, jaka znajdzie się na jej targowym stoisku, to Avinci CX3200. Jest to ploter sublimacyjny, dedykowany materiałom typu soft signage o szerokości maksymalnej 3,2 m. Jak podkreśla producent, umożliwia on realizację prac o żywej kolorystyce z zastosowaniem szerokiego spektrum podłoży poliestrowych, przeznaczonych do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych, np. o charakterze reklamowym bądź dekoracyjnym. Maszyna umożliwia bezpośrednie zadrukowywanie materiału bądź też wykorzystanie papieru transferowego jako etapu pośredniego.

ilustracjastrzałka

Trzecim z prezentowanych na targach FESPA urządzeń będzie Oberon RTR3300 – ploter klasy high-end, pracujący w trybie „z roli na rolę” i obsługujący podłoża giętkie o szerokości do 3,3 m. Zdaniem producenta łączy on w sobie najwyższą jakość reprodukcji z wysoką wydajnością i łatwością obsługi. Dzięki zastosowanej tu technologii utrwalania wydruków UV LED i chłodzonej wodą płycie drukowej, może on obsługiwać także materiały giętkie, wrażliwe na wysokie temperatury. Opcja podwójnej roli pozwala z kolei na zwiększenie jego wydajności przy zleceniach, gdzie możliwe jest jednocześnie zadrukowywania dwóch zwojów z materiałem o mniejszej szerokości.

ilustracjastrzałka

Wszystkie prezentowane na targach maszyny Agfa będą sterowane stworzonym przez firmę, dedykowanym produkcji wielkoformatowej systemem workflow – Asanti. Jak podkreśla producent, znacząco usprawnia on cały proces produkcyjny, zapewnia stabilność i spójność kolorystyczną, bazując na algorytmach umożliwiających optymalizację zużycia atramentów.

W części stoiska znajdzie się specjalna strefa aplikacji, w której zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z różnymi pracami wykonanymi z udziałem poszczególnych maszyn z oferty firmy Agfa i dedykowanych im atramentom, posiadającym proekologiczny certyfikat GREENGUARD Gold. Targi będą też okazją do dyskusji z obecnymi na nich ekspertami firmy Agfa, na temat szerokich i zróżnicowanych możliwości oferowanych przez jej rozwiązania dla rynku druku wielkoformatowego.

Kolejna specjalna przestrzeń to „Strefa inkjetu przemysłowego”. Tu również znajdą się liczne próbki wydruków wykonanych z wykorzystaniem rozwiązań Agfa. Do dyspozycji gości będą przedstawiciele firmy zajmujący się przemysłowymi zastosowaniami jej maszyn i materiałów. Wśród promowanych w tej części stoiska zintegrowanych rozwiązań znajdą się m.in.: Alussa – dedykowane zadrukowywaniu naturalnej skóry oraz InterioJet – przeznaczone do zadrukowywania warstw składowych laminatów. Firma zaprezentuje też produkowane we własnym zakresie wysokowydajne atramenty inkjetowe, zarówno UV jak i wodne pigmentowe. Znajdują one zastosowanie przy szerokiej gamie aplikacji przemysłowych, realizowanych przy ścisłej współpracy z partnerami korzystającymi z nich na bazie umów OEM, jak też z ich klientami.

- Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas targów FESPA – mówi Adriana Piotrowska-Ineksiak, kierująca działem druku inkjetowego w Polsce. – Będą miały one dla nas szczególny wydźwięk, gdyż spotkamy się z naszymi klientami i partnerami biznesowymi po wielu miesiącach przerwy w organizowanych w skali świata wydarzeniach branży, z drugiej strony zaś – pokażemy na nich kilka zupełnie nowych rozwiązań, do tej pory anonsowanych jedynie w konwencji online. Cieszymy się ogromnie z możliwości pokazania w przestrzeni targowej naszych flagowych rozwiązań w obszarze druku hybrydowego – Jeti Tauro H3300 UHS LED, jak też realizacji prac typu soft signage na materiałach poliestrowych – Avinci CX3200. Raz jeszcze zapraszamy do Amsterdamu.

Źródło: Agfa NV

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Poszukiwanie nowych kierunków rozwoju z odpowiednim doborem technologii.
Firma Sismaitalia, włoski dostawca usług poligraficznych zajmujący się szeroko rozumianą komunikacją wizualną przyśpieszył proces dywersyfikacji swojego biznesu i zainwestował w 5 ploterów solidnej marki Elitron.
Sun Chemical platynowym sponsorem Forum Fleksograficznego organizowanego przez Polską Izbę Fleksografów
Po raz kolejny Sun Chemical został platynowym sponsorem Forum Fleksograficznego, które od lat organizuje Polska Izba Fleksografów (PIF).  Podczas wydarzenia przedstawiciel tej firmy – Colin Smith, pełniący funkcję European Product Managera - wystąpił z prezentacją zatytułowaną „Utrzymanie wydajności procesu druku w szybko zmieniającym się...
Sun Chemical i drukarnia Hadepol Flexo wspierają sportowców
Mistrzostwo Polski Jachtów Kabinowych w tegorocznej XXVII edycji tych mistrzostw, w klasie T2 zdobyła załoga wspierana przez firmy Sun Chemical i drukarnię Hadepol Flexo - Tomasz Kopytko i Paweł Łazarz. Tym samym obroniła ona swój mistrzowski tytuł z 2019 roku.
Firma Mark Andy, podejmująca od lat różnego rodzaju działania na rzecz szerzenia wiedzy wśród uczniów i studentów, zaproponowała w tym roku po raz pierwszy staż w swojej firmie. Odbył go – poznając wszystkie obszary działania Mark Andy Poland – jeden ze studentów Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii...
Ankieta: Nowoczesne technologie w poligrafii
Wrocławska spółka technologiczna Scanway zaprasza do wypełnienia ankiety wspierającej raport branżowy „Poligrafia 4.0”. Podziel się swoimi doświadczeniami.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764