logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Agfa na targach Fespa 2022

  PR 27.05.2022, przeczytano 295 razy
ilustracjastrzałka
Jeti Tauro H3300 LED

Już za kilka dni w Berlinie rozpoczną się targi Fespa 2022, podczas których Agfa zaprezentuje szereg nowych opcji i udoskonaleń w swoich rozwiązaniach do druku inkjetowego. Światową premierę będzie tu miał m.in. ploter Jeti Tauro H3300 LED, wyposażony w opcję lakierowania. Firma zaprezentuje też liczne rozwiązania do zastosowań przemysłowych. Z jej ofertą będzie można zapoznać się odwiedzając stoisko nr C20 w pawilonie 3.2. Targi Fespa Global Print Expo 2022 odbędą się na terenach Berlin Messe w dniach 31 maja – 1 czerwca.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/agfa-na-targach-fespa-2022,396057,artykul.html

Spośród targowych zapowiedzi Agfa szczególny nacisk kładzie na premierową prezentację modelu Jeti Tauro H3300 LED, wyposażonego w funkcję lakierowania. Jak podkreśla producent, aplikowany w ten sposób lakier może z jednej strony wzbogacać i uszlachetniać finalny wydruk, z drugiej –pełnić funkcję ochronną przy pełnym kryciu. Agfa dodaje, że jej nowe rozwiązanie technologiczne rozszerza gamut kolorystyczny, zapewniając wysoką prędkość aplikowania lakieru – do 75 m2/h.

- Maszyny z serii Jeti Tauro wyznaczają nowe trendy w technologii druku cyfrowego – mówi Philip Van der Auwera, Worldwide Product Manager Sign & Display w firmie Agfa. – Nowo wprowadzona opcja pozwala na wysokiej jakości uszlachetnianie wydruków, przy nieograniczonych wręcz możliwościach projektowania. W naszej ofercie jest też dostępny odpowiedni lakier o wysokim połysku.

Kolejnym targowym rozwiązaniem firmy Agfa będzie ploter Oberon RTR3300 wyposażony w opcje aplikowania dodatkowej bieli oraz zadrukowywania cienkich podłoży foliowych. Jak zapewnia producent, ta zdobywająca branżowe nagrody maszyna roll-to-roll jest uznawana przez użytkowników za prawdziwego „konia roboczego”, znacząco wspierającego rozwój ich biznesów. Dzięki wspomnianym, nowym opcjom Oberon RTR3300 stał się – zdaniem firmy Agfa – właściwym rozwiązaniem do aplikowania bieli na mediach pół- i w pełni przezroczystych, stosowanych m.in. przy dekoracjach okiennych.

ilustracjastrzałka

Przygotowując ekspozycję targową, Agfa zadbała też o klientów działających w dynamicznie rozwijającym się segmencie soft signage, obejmującym zadrukowywanie podłoży tekstylnych. Z myślą o nich firma pokaże model Avinci CX3200 – nowej generacji maszynę sublimacyjną, pozwalającą na aplikowanie atramentów sublimacyjnych na tkaninę bądź z udziałem papieru transferowego z prędkością do 150 m2/h. Jak podkreśla Agfa, jej pojawienie się na rynku to znaczący krok naprzód dla całej branży drukowania wysokiej jakości tekstyliów. Firma dodaje, że na jej wdrożenie już zdecydowali się wiodący dostawcy tego typu asortymentu, działający na rynku europejskim.

ilustracjastrzałka

Na stoisku firmy Agfa będą też obecni jej eksperci z dziedziny zastosowań przemysłowych. Belgijski producent coraz wyraźniej akcentuje swoją obecność w tym segmencie m.in. poprzez projekty Alussa – dedykowanego zadrukowywaniu podłoży skórzanych czy InterioJet – do produkcji elementów wykorzystywanych w produkcji laminatów podłogowych. Na stoisku będą też próbki wydruków wykonanych z zastosowaniem atramentów produkowanych przez firmę Agfa, oferowanych w ramach umów OEM.

- Druk przemysłowy reprezentuje obecnie najwyższy poziom technologiczny, stając się jednym z najważniejszych rynków zastosowań inkjetowych – mówi Mike Horsten, Global Business Manager, odpowiedzialny za projekt InterioJet w firmie Agfa. – Za sprawą wprowadzanych przez nas rozwiązań przemysłowych realizacje tego typu, także w małych i średnich nakładach stały się nareszcie możliwe do wykonania. Na naszym stoisku nie zabraknie przykładów tego typu aplikacji, również niezwykle wysublimowanych, wykonanych przez naszych klientów.

Źródło: Agfa NV

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

14. Targi Packaging Innovations: podsumowanie
Czas na targach płynie szybciej – to jedno z najczęściej powtarzanych zdań podczas 14. Międzynarodowych Targów Packaging Innovations, które w dniach 31.05-01.06. odbyły się w EXPO XXI Warszawa. Słowa te nie dziwią, bowiem program wydarzenia był bardzo szeroki. Oprócz wystawy targowej składały się na niego liczne warsztaty i prezentacje w strefie workShops, spotkania...
Papira firmy Stora Enso w finale konkursu Sustainability Awards 2022
Magazyn Packaging Europe podał listę finalistów tegorocznego konkursu Sustainability Awards, organizowanego przez to wydawnictwo. Produkowana przez Stora Enso pianka Papira znalazła się wśród produktów wyróżnionych w kategorii „Odnawialność”, obejmującej rozwiązania będące przed wprowadzeniem ich do sprzedaży. Zwycięzcy w tej kategorii zostaną nagrodzeni 22 listopada br....
Drugi ploter wielkoformatowy Mutoh z oferty Amagraf w PKM w Świerklańcu
Drugi z dostarczonych przez firmę Contrakt z oferty Amagraf dwugłowicowych ploterów wielkoformatowych Mutoh 1682SR rozpoczął pracę w oddziale Przedsiębiorstwa Komunikacji Metropolitalnej w Tychach. W tym samym czasie identyczne urządzenie  zostało dostarczone do głównej siedziby tej firmy w Tarnowskich Górach. Obie maszyny zostały wdrożone z myślą o pasażerach. Mają one...
Drukarnia Fotoidruk inwestuje w ploter tnący Sinajet
Drukarnia FOTOIDRUK z siedzibą w Kaletach w woj. śląskim rozbudowała swój park maszynowy o ploter tnący SINAJET 1007MT od polskiego dystrybutora GRAFMASZ. Drukarnia cyfrowa pracuje na maszynach Konica Minolta jak również posiada m.in. plotery solwentowe oraz szereg maszyn introligatorskich. Zakup pozwolił na poszerzenie spektrum oferowanych usług oraz przyspieszenie...
Hybrydowa maszyna Mark Andy Digital Pro 3 w drukarni Emmedue
Zakup rolowej maszyny hybrydowej, pracującej w technice tonerowej  – Mark Andy Digital Pro 3 – otworzył przed włoską firmą Emmedue Srl nowy rozdział w jej historii. Od lat specjalizuje się ona w produkcji etykiet, w tym samoprzylepnych obsługując głównie klientów z lokalnego, włoskiego rynku. Inwestycja w nową maszynę, bazującą na technologii...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764