logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Agfa podsumowuje targi Remadays Warsaw 2020

  PR 18.02.2020, przeczytano 497 razy
ilustracjastrzałka
Na targowym stoisku firmy Agfa stoją od lewej Radim Rosendorf - Sales Manager Inkjet SEE, Adriana Piotrowska-Ineksiak - regionalny szef sprzedaży w dziale inkjetowym na obszarze Polski oraz Michał Śliz - dyrektor zarządzający polskim oddziałem

Codzienne pokazy płaskiego plotera Anapurna FB2540i LED z zastosowaniem różnych podłoży sztywnych; prezentacja licznych próbek, zrealizowanych na ploterach wielkoformatowych Agfa i składających się na wystrój stoiska; setki spotkań biznesowych z klientami firmy z segmentu druku wielkoformatowego i cyfrowego prepressu – to najkrótsze podsumowanie jej udziału w zakończonych niedawno targach RemaDays Warsaw 2020. Demonstrowane podczas wystawy urządzenie zostało zakontraktowane przez drukarnię wielkoformatową Artlab i jest trzecim rozwiązaniem marki Agfa użytkowanym przez to warszawskie przedsiębiorstwo. Targi w Warszawie stały się również okazją do zapowiedzi belgijskiego producenta związanych z udziałem firmy w Fespa Global Expo 2020, gdzie pokazane zostaną zupełnie nowe urządzenie rolowe w jej ofercie – Oberon RTR3300 oraz znany już z wdrożeń, także w naszym kraju, ploter Jeti Tauro H3300 LED w wariancie w pełni zautomatyzowanym.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/agfa-podsumowuje-targi-remadays-warsaw-2020,385756,artykul.html

- Nasza obecność na targach RemaDays Warsaw – tradycyjnie już – koncentrowała się na oferowanych przez firmę Agfa rozwiązaniach, dedykowanych przemysłowemu drukowi inkjetowemu – mówi Adriana Piotrowska-Ineksiak, regionalny szef sprzedaży w dziale inkjetowym firmy Agfa. – W tym roku trend ten został dodatkowo podtrzymany z uwagi na organizowane półtora miesiąca później targi Fespa, na których również będziemy prezentować maszyny, atramenty i oprogramowanie dla tego segmentu rynkowego. Z tego względu decyzja o pokazaniu płaskiego urządzenia Anapurna FB2540i LED, dedykowanego produkcji z zastosowaniem podłoży płaskich, zakupionego wcześniej przez firmę Artlab. Stąd też odpowiedni design i wystrój stoiska, przygotowanego przez innego z użytkowników naszych ploterów wielkoformatowych – firmę Kseroplast-Plus. Pokazane na nim próbki wydruków na różnych podłożach, także nietypowych spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających, ale niekwestionowaną „gwiazdą” stoiska była pracująca na nim maszyna.

- Codziennie były na niej realizowane różnorodne prace, z zastosowaniem szerokiego spektrum podłoży obsługiwanych przez to urządzenie – dodaje Adriana Piotrowska-Ineksiak. – Chcieliśmy tym samym pokazać bogate, ograniczone jedynie wyobraźnią możliwości takich urządzeń, które mogą być z jednej strony użytkowane przez drukarnie wielkoformatowe (jak np. Artlab), z drugiej – przez firmy z różnych branż, wykorzystujące w swojej działalności podłoża takie jak pleksi, szkło czy drewno, wymagające zadrukowania. Jego bezdyskusyjnym walorem, poza wysoką jakością, wydajnością i elastycznością, jest zastosowana w nim technologia UV LED.

Jak podkreśla Adriana Piotrowska-Ineksiak, wprowadzenie jej przez firmę Agfa we wszystkich maszynach inkjetowych z serii Anapurna i Jeti miało z jednej strony zwiększyć energooszczędność, z drugiej zaś – poprawić proekologiczność działalności prowadzonej przez ich użytkowników:

- Zalety zastosowania promienników UV LED w miejsce tradycyjnych lamp rtęciowych są bardzo liczne. Szersze spektrum podłoży, w tym media wrażliwe na wysokie temperatury; niższy o połowę pobór prądu; wyeliminowanie etapu rozgrzewania i schładzania maszyny; wysoka żywotność samych promienników równa cyklowi życia plotera; bardziej kompaktowy moduł drukujący – wszystko to przynosi użytkownikom znaczące korzyści, także finansowe.

Adriana Piotrowska-Ineksiak wskazuje na jeszcze jedną zaletę technologii UV LED: - Wraz z jej powszechnym wdrożeniem we wszystkich ploterach marki Agfa, nasza firma opracowała dedykowane, im specjalne atramenty. Charakteryzują się one niską zapachowością, wysoką elastycznością, lepszą adhezją (umożliwiającą późniejsze laminowanie wydruków), a część z nich posiada prestiżowy, proekologiczny certyfikat Greenguard Gold.

Anapurna FB2540i LED drukuje w trybie jednoprzebiegowym, w sześciu kolorach z dodatkową bielą (także w tzw. wariancie „kanapkowym”) z prędkością maksymalną 96 m2/h. Obsługuje zarówno media sztywne jak i giętkie (w arkuszach bądź brytach) o grubości do 4,5 cm i formacie do 2,54 x 1,54 m. Są one zadrukowywane na płaskim stole próżniowym, wyposażonym w osobno kontrolowane strefy, z których każda składa się z czterech przełączanych komór. Urządzenie sterowane jest najnowszą wersją systemu workflow – Asanti 4.0, dedykowanego produkcji wielkoformatowej.

- Cieszymy się, że maszyna ta znalazła uznanie w oczach Andrzeja Lemiesza – właściciela drukarni Artlab, który – po raz kolejny już – zdecydował się na wdrożenie plotera drukującego z naszej oferty – dodaje Adriana Piotrowska-Ineksiak.

Targi RemaDays Warsaw – z uwagi na tegoroczny kalendarz wystawienniczy – stały się dla firm oferujących wielkoformatowe rozwiązania drukujące swego rodzaju preludium do wystawy Fespa 2020, która odbędzie się w drugiej połowie marca w Madrycie. Dlatego też rozmowy na stoisku firmy Agfa dotyczyły również jej planów związanych z tym wydarzeniem.

- Wielu klientów pytało o nowy model rolowy Oberon RTR3300, który będziemy prezentować na tej wystawie. To maszyna dedykowana mediom giętkim o szerokości 3,3 m, wyposażona w wiele unikalnych w skali całego rynku funkcji. Poza nią pokażemy też ploter do zadrukowywania mediów sztywnych – Jeti Tauro H3300 LED w wersji w pełni zautomatyzowanej, z dedykowanymi modułami podawania i odbioru brytów. Prezentacje zapowiadają się bardzo ciekawie, więc z jednej strony dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko na targach RemaDays Warsaw, z drugiej – już dziś zapraszamy do Madrytu – podsumowuje Adriana Piotrowska-Ineksiak.

Źródło: Agfa NV

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Heidelberg wprowadza pakiet działań zwiększających rentowność
Zarząd Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) przyjął szeroko zakrojony pakiet działań w celu krótkoterminowej redukcji kosztów strukturalnych i długoterminowej poprawy rentowności Spółki. Koncentracja na zyskownej działalności podstawowej i systematyczna praca nad kosztami mają na celu poprawę EBITDA o 100 mln EUR, z wyłączeniem wyniku...
Innowacje w maszynach Speedmaster
Całkowicie przeprojektowana generacja Prinect Press Center z nowym systemem operacyjnym Speedmaster zapewnia funkcjonalność Push to Stop i połączenie z chmurą Prinect dla każdego Speedmastera.
Zakończenie procesu zmierzającego do stworzenia nowej struktury udziałowców Grupy Antalis poprzez zawarcie umowy z Kokusai Pulp and Paper na zakup wszystkich akcji będących w posiadaniu spółki Sequana, głównego akcjonariusza Antalis, jak również podpisanie umowy kupna wszystkich akcji będących w posiadaniu banku Bpifrance Participations, a także...
Czas przejść do drukowania z mniejszą ilością lub całkowicie bez IPA?
Szanowni Państwo, Wyjątkowa sytuacja międzynarodowa związana z pandemią koronawirusa doprowadziły do znacznych ograniczeń w dostawach oraz dużego wzrostu cen alkoholu izopropylowego (IPA).
Innowacyjny automat sztancujący w Janmar Centrum
Z końcem 2019 roku przedsiębiorstwo Janmar Centrum Sp. z o.o. sp. k. z Trzcinicy, będące producentem opakowań z tektury falistej, wzbogaciło swój park maszynowy o nowoczesny automat sztancujący Mastercut Power Register, szwajcarskiej firmy Bobst.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764