logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Agora z tytułem Etyczna Firma 2021

  PR 29.03.2022, przeczytano 369 razy

Agora znalazła się w gronie laureatów tegorocznej edycji konkursu Etyczna Firma, organizowanego przez redakcję "Pulsu Biznesu". Spółka została doceniona za działania z 2021 r., które skoncentrowane były m.in. na wsparciu pracowników i organizacji pozarządowych, a także realizacji własnych projektów z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/agora-z-tytulem-etyczna-firma-2021,395283,artykul.html

Od 8 lat redakcja "Pulsu Biznesu" wskazuje odpowiedzialne przedsiębiorstwa w konkursie Etyczna Firma, nagradzając najlepsze wzorce postępowania w biznesie. Celem jest promowanie tych firm, dla których kodeks etyki nie stanowi jedynie elementu działań wizerunkowych, ale jest wyznacznikiem postępowania dla całej organizacji.

W ostatniej edycji konkursu do rywalizacji o tytuł zgłosiły się 154 podmioty z różnych sektorów rynku. Ostatecznie w gronie laureatów znalazło się 31 spółek, w tym 6 w kategorii Super Etyczna Firma, 19 w kategorii Duża Firma oraz 6 w kategorii Mała Firma.

Jak wskazali organizatorzy, większość laureatów konkursu Etyczna Firma 2021 już oswoiła pandemię i choć [firmy] nadal wspierały służby medyczne czy swoich pracowników, to coraz większą uwagę koncentrowały na ochronie środowiska, inkluzywności zespołów, godnych warunkach zatrudnienia czy przeciwdziałaniu wszelkim formom dyskryminacji.

Agora została laureatką tytułu Etyczna Firma 2021 w kategorii Duża Firma. To kolejne - po m.in. Srebrnym Listku CSR „Polityki” - wyróżnienie dla spółki za projekty z obszaru ESG oraz jej odpowiedzialne podejście do zarządzania organizacją.

- Jedną z fundamentalnych wartości leżących u podstaw naszej firmy jest poszanowanie praw człowieka. Prawa te są rozumiane bardzo szeroko - począwszy od zapewnienia bezpiecznego miejsca pracy, czyli m.in. godnych warunków zatrudnienia, poprzez przeciwdziałanie wszelkim formom dyskryminacji i mobbingu, aż po zapewnienie równego traktowania wszystkich pracowników. Dodatkowo Agora poprzez swoje marki i media inicjuje oraz angażuje się w liczne działania z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu, wspierając przy tym wiele organizacji pozarządowych, np. WOŚP, Greenpeace czy PCPM - wyjaśnia Nina Graboś, dyrektor działu komunikacji korporacyjnej Agory. - Tytuł Etyczna Firma to dla nas ważne wyróżnienie. Potwierdza ono słuszność i skuteczność prowadzonych przez nas działań, jednocześnie doceniając zaangażowanie, wysokie standardy etyczne i ogromne serce wszystkich pracowników oraz współpracowników Grupy Agora, bez których uzyskanie takiego miana nie byłoby możliwe.

Konkurs Etyczna Firma organizuje "Puls Biznesu" przy wsparciu partnera merytorycznego - kancelarii PwC Legal.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„5. rewolucja” wkracza do Radia Nowy Świat
Damian Kwiek, były dziennikarz Trójki, rozpoczyna współpracę z Radiem Nowy Świat. Będzie autorem nowego podcastu „5. rewolucja”, którego punkt wyjścia to idea nawiązująca do rewolucji przemysłowych.
Atrakcyjne produkcje z katalogu BBC Studios stały się teraz dostępne na żądanie dla Abonentów usług telewizyjnych UPC.
Seriale TVN Warner Bros. Discovery debiutują za granicą
Po sukcesie na rynku lokalnym seriale fabularne pod marką Player Original ruszają w dalszą podróż! Wybrane tytuły z bogatej biblioteki fabularnej TVN Warner Bros. Discovery wkrótce zadebiutują na platformie MAX w USA i 29 krajach Europy. Pierwszy – miniserial „Kontrola” Nataszy Parzymies – będzie dostępny dla widzów za granicą już od 8...
Czterokrotny laureat Pulitzera publikuje na Goniec.pl
Wraz z początkiem grudnia funckję redaktora naczelnego Gońca objał Janusz Schwertner. Do zespołu dołączyli również dziennikarze Mateusz Baczyński oraz Jakub Wątor. Pod nowym kierownictwem redakcja wystartowała ze specjalną akcją #ŁącząNasMedia, w ramach której współpracować będzie z najsłynniejszymi i najlepszymi dziennikarzami z całego świata. W...
„Wyborcza” i „Wysokie Obcasy” ze świąteczną akcją dla subskrybentów
„Wyborcza” i „Wysokie Obcasy” zaprosiły do świątecznej współpracy znakomite autorki i autora, którzy napiszą wyjątkowe opowieści specjalnie dla subskrybentów Wyborcza.pl. W głosowaniu, które potrwa do 13 grudnia br., czytelnicy i czytelniczki będą mogli sami zdecydować o tematach podejmowanych w świątecznych historiach. Akcji...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764