logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Akademia Criteo: najważniejsze kroki w aktywacji kampanii omnichannel

  PR 09.10.2017, przeczytano 895 razy
ilustracjastrzałka
W jakim zakresie Twoja organizacja określiła rozpoznanie odbiorców jako priorytet funkcjonalny / obszar koncentracji?

Od wczesnych dni rewolucji cyfrowej, która miała miejsce w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, zastosowanie kampanii omnichannel wykroczyło poza swoje detaliczne korzenie i objęło również działania z zakresu marketingu. Podczas gdy, wykorzystanie szerokiego wachlarza kanałów marketingowych wydaje się być proste, to skoordynowanie procesu ich wdrożenia w taki sposób, by zaangażowanie klienta znajdowało się w jego centrum, jest już trudnym zadaniem. Celem badania przeprowadzonego przez Grupę Winterberry we współpracy z DMA oraz dzięki wsparciu Acxiom Corporation, Criteo i SG360 jest pomoc specjalistom marketingu w zastosowaniu najlepszych praktyk branżowych w ramach realizowanych przez nich kampanii omnichannelowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/akademia-criteo%3A-najwazniejsze-kroki-w-aktywacji-kampanii-omnichannel,34024,artykul.html

Wyniki badań wykazały, że zakończone sukcesem strategie omnichannel opierają się na trzech filarach:

Filar 1: Rozpoznanie – podstawa realizowanych działań

Konsekwentne rozpoznanie grupy docelowej: obecnych i potencjalnych klientów, stanowi istotę marketingu omnichannelowego, a także jest zyskującym na znaczeniu priorytetem biznesowym. Sondaż wykazał, że:

  • 72,4 proc. badanych uważa szczegółową analizę odbiorców za priorytet działań biznesowych, natomiast 68,7 proc. przyznało, że taka analiza poprawia ich zdolność do kreowania wartości z działań realizowanych w nowych i/lub wcześniej niedostatecznie wykorzystywanych kanałach. 
  • Mimo to niewielu badanych potrafi rozpoznać odbiorców we wszystkich adresowalnych kanałach – 8,9 proc. konsekwentnie rozpoznaje klientów i potencjalnych klientów.
  • Jeszcze mniej, jest zadowolonych ze swojej zdolności do wykorzystania danych
  • z wszystkich kanałów – 6,7 proc. jest „w pełni” zadowolonych. 
  • Uczestnicy badania wskazali na lepsze gromadzenie i zarządzanie danymi oraz integrację istniejących narzędzi, jako te czynniki, które najprawdopodobniej pozwoliłyby im na efektywniejszą analizę grupy docelowej.

Filar 2: Zaangażowanie – wielokanałowy dialog z klientami

Odrzucając błędne i stereotypowe wyobrażenia o wartości mediów cyfrowych i tradycyjnych, specjaliści marketingu coraz częściej dostrzegają fakt, że wszystkie dostępne kanały odgrywają potencjalnie krytyczną rolę w strategiach omnichannel – pod warunkiem, że zostaną one odpowiednio użyte.

Zdaniem badanych kanał e-mailowy „dojrzał” i pełni obecnie rolę „mostu” pomiędzy różnymi inicjatywami omnichannelowymi – wspierając zarówno etapy rozpoznania
i zaangażowania klientów, jak i marketingowe i reklamowe „scenariusze użycia”/ use case’y, wspomagane tradycyjnymi i cyfrowymi zbiorami danych.

Znaczna liczba uczestników badania – 48,6 proc., wskazała na kanał mobilny, jako kluczowy dla obsługi klienta, a także sprzedaży krzyżowej (cross-sell) i dodatkowej (up-sell) – 32,4 proc.


Który z poniższych kanałów jest według Ciebie najodpowiedniejszy do kreowania wartości przy zastosowaniu innych kanałów mediów?

Filar 3: Organizacja – koordynacja customer experience w celu osiągnięcia maksymalnych efeków

Podczas gdy, jak wynika z badania, marketingowcy napotykają problemy na etapie analizy grupy docelowej oraz jej zachowań cross-channelowych, to w sferze przekazywania wiadomości i treści marketingowych we wszystkich kanałach omnichannel radzą sobie całkiem dobrze.

Większość uczestników badania uznała, że ogólnie jest pewna swoich umiejętności organizowania procesu wielokanałowej komunikacji. 40 proc. z nich określiło te umiejętności jako „dość dobre” lub „niezwykle dobre”, kolejne 37,5 proc. uznało, że potrafiłoby to zrobić „w pewnym stopniu”. 

Co odpowiada za napędzanie tego sukcesu? Częściej niż jakikolwiek inny czynnik, uczestnicy wskazywali udział swoich partnerów biznesowych, w tym: agencji, dostawców danych i innych osób trzecich, jako największą wartość, nierzadko większą niż wyspecjalizowane platformy technologiczne (a nawet wewnętrzne procesy biznesowe), których pracę uzupełniają.

Źródło: Criteo

www.criteo.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

5 upominkowych inspiracji na jubileusz firmy
Jubileusz firmy to nie tylko wyjątkowa okazja do celebracji kolejnej rocznicy, lecz także czas na głębsze zastanowienie się nad wkładem wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu firmy – partnerów biznesowych, klientów oraz pracowników. Z takiej okazji warto podkreślić znaczenie ich zaangażowania i wsparcia poprzez wybór odpowiedniego...
Slodkie: Produkcja czekolady vs. CSR
Z roku na rok rośnie świadomość na temat pilnej potrzeby ochrony środowiska i konieczności walki ze zmianami klimatycznymi. Coraz więcej firm podejmuje aktywne działania w tym kierunku – zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym. Znani producenci słodyczy, jak SLODKIE, podnoszą poprzeczkę dla całej branży, kierując się wartościami zrównoważonego...
Rozliczenia abonamentowe królują w branży SEO
Ponad połowa agencji i freelancerów zajmujących się SEO oferuje tylko jeden model rozliczeniowy za wykonaną pracę – tak wynika z międzynarodowej ankiety przeprowadzonej w 2024 roku przez Ahrefs [1] . Największą popularnością cieszy się miesięczny abonament – opcję tę wskazało aż 78 proc....
SparkyB: viralowa autentyczność marek
Marki stały się naszym towarzyszem życia, przyjacielem, wsparciem w propagowaniu różnych idei. Tworzą społeczności, które są najważniejszym kanałem komunikacji z odbiorcą. Z badań wynika, że 91% osób wierzy w siłę społeczności, a 70% konsumentów twierdzi, że lepiej odbiera markę, gdy jej pracownicy są aktywni w mediach...
Google zablokował 5,5 miliarda reklam. Scamem karmi nas AI
Treści o charakterze seksualnym, promocja broni czy nielegalny hazard, prezentowane często przez deepfejki na podobieństwo znanych osób. To m.in. takie reklamy są na celowniku Google, który na swojej platformie zablokował aż 5,5 miliarda reklam. Pod bacznym okiem korporacji z Doliny Krzemowej są też wybory – zarówno w Polsce jak i te uznawane za najważniejsze, czyli w USA.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764