logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Akcja Michelin #Bezpieczniedoszkoły

  PR 29.08.2019, przeczytano 385 razy
ilustracjastrzałka

Firma Michelin Polska wystartowała z akcją #BezpiecznieDoSzkoły, która przypomina o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania dzieci na drodze. Działania przygotowane zostały z myślą o uczniach szkół podstawowych i ich rodzicach. Aktywacje prowadzone są zarówno on-line, w radiu, jak i na nośnikach outdoorowych oraz podczas eventów specjalnych. Za kreację odpowiada Publicis Polska, zakupem mediów zajęła się Grupa Mediowa Havas Polska, natomiast działania PR prowadzi Weber Shandwick. W organizacji eventów Michelin wspiera MindBlowing.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/akcja-michelin-bezpieczniedoszkoly,383760,artykul.html

Akcja #BezpiecznieDoSzkoły potrwa od 26 sierpnia do końca września. O bezpiecznej drodze dzieci do szkoły pisać będą rodzice-blogerzy zaangażowani przez Michelin do zwiększania świadomości dorosłych w tym obszarze. Całość działań on-line wesprą reklamy bannerowe zakupione w modelu programatycznym. Na potrzeby akcji przygotowano landing page bezpieczniedoszkoly.michelin.pl z materiałami edukacyjnymi. Dodatkowo, Michelin zlecił firmie Kantar badanie opinii dotyczące zachowań dzieci na drodze.

ilustracjastrzałka

Akcja #BezpiecznieDoSzkoły otrzyma mocne wsparcie outdoorowe. Reklamy zostaną umieszczone na autobusach oraz nośnikach digitalowych i citylightach w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Michelin wykupił też reklamy wielkoformatowe na kluczowych budynkach miasta oraz zaplanował namalowanie muralu na ścianie jednej z kamienic w samym centrum Warszawy, tuż przy stacji Metro Politechnika. Ponadto, przed rozpoczęciem roku szkolnego na antenie RMF FM i RMF Classic w paśmie porannym pojawią się skierowane do rodziców informacje nt. bezpiecznego poruszania się dzieci na drodze, a dla słuchaczy zorganizowany zostanie konkurs tematyczny.

ilustracjastrzałka

W samej Warszawie zaplanowano też akcje lokalne – w ostatni weekend wakacji (31.08-01.09) podczas cyklicznej imprezy plenerowej TARG Śniadaniowy na Żoliborzu i Mokotowie odbędą się animacje i gry edukacyjne dla najmłodszych na temat bezpiecznej drogi do szkoły oraz spotkania uświadamiające dla rodziców. Następnie, w dzień rozpoczęcia roku szkolnego, w wybranych warszawskich szkołach pojawią się zespoły Michelin, które będą przypominać zarówno rodzicom, jak i najmłodszym, jakie zasady należy zachować w drodze do szkoły. Podczas obydwu tych wydarzeń animatorzy rozdadzą książeczki edukacyjne, które w  formie kolorowego elementarza przedstawiają wszystkie reguły bezpiecznego poruszania się po drodze.

Źródło: Weber Shandwick

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

RTB House, globalna spółka dostarczająca innowacyjne rozwiązania marketingowe, zajęła 37 miejsce w rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych Deloitte Technology Fast 50 w regionie Europy Środkowej. Jako jedyna firma z Polski, została również wyróżniona w kategorii „Big Five”, zajmując 5 miejsce.
Orkla Care wprowadza na rynek Möller’s Mój Pierwszy Tran z Communication Unlimited
„Czwarty tydzień życia – pierwszy traning” - pod takim hasłem CU Communication Unlimited informuje rynek o nowym produkcie z portfolio tranów Möller’s. Skierowana do rodziców reklama podkreśla możliwość podawania tranu już od 4. tygodnia życia oraz ważną rolę kwasów Omega3 i witaminy D3 w rozwoju dziecka. Komunikacja spaja...
Stef Calcraft rozpoczyna pracę dla globalnego Mediacom na stanowisku CEO, Creative Transformation
Stef Calcraft, współzałożyciel agencji Mother, rozpoczyna pracę w MediaCom, gdzie będzie pełnił funkcję globalnego CEO, Creative Transformation. Calcraft będzie odpowiedzialny za globalny potencjał kreatywny sieci, w tym m.in. za jej ramię kontentowe - MediaCom Beyond Advertising (MBA), jak również szybko rozwijającą się działalność z zakresu Sport &...
Fermy Woźniak z Hanami Communications
Agencja PR Jerzego Ciszewskiego od początku października pracuje dla „Ferm Woźniak”, producenta i eksportera jaj konsumpcyjnych. Do zadań Hanami Communications będzie należało wspieranie „Ferm Woźniak” w szeroko pojętych działaniach public relations, z naciskiem na edukację.
Nowa odsłona kampanii Nutricia
W poniedziałek 21 października rusza nowa odsłona kampanii dla kaszek BoboVita PORCJA ZBÓŻ, której koncepcję kreatywną opracowała agencja Havas Warsaw. Kampania swoim zasięgiem obejmie telewizję oraz internet, w tym media społecznościowe.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764