logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Akcja Michelin #Bezpieczniedoszkoły

  PR 29.08.2019, przeczytano 526 razy
ilustracjastrzałka

Firma Michelin Polska wystartowała z akcją #BezpiecznieDoSzkoły, która przypomina o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania dzieci na drodze. Działania przygotowane zostały z myślą o uczniach szkół podstawowych i ich rodzicach. Aktywacje prowadzone są zarówno on-line, w radiu, jak i na nośnikach outdoorowych oraz podczas eventów specjalnych. Za kreację odpowiada Publicis Polska, zakupem mediów zajęła się Grupa Mediowa Havas Polska, natomiast działania PR prowadzi Weber Shandwick. W organizacji eventów Michelin wspiera MindBlowing.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/akcja-michelin-bezpieczniedoszkoly,383760,artykul.html

Akcja #BezpiecznieDoSzkoły potrwa od 26 sierpnia do końca września. O bezpiecznej drodze dzieci do szkoły pisać będą rodzice-blogerzy zaangażowani przez Michelin do zwiększania świadomości dorosłych w tym obszarze. Całość działań on-line wesprą reklamy bannerowe zakupione w modelu programatycznym. Na potrzeby akcji przygotowano landing page bezpieczniedoszkoly.michelin.pl z materiałami edukacyjnymi. Dodatkowo, Michelin zlecił firmie Kantar badanie opinii dotyczące zachowań dzieci na drodze.

ilustracjastrzałka

Akcja #BezpiecznieDoSzkoły otrzyma mocne wsparcie outdoorowe. Reklamy zostaną umieszczone na autobusach oraz nośnikach digitalowych i citylightach w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Michelin wykupił też reklamy wielkoformatowe na kluczowych budynkach miasta oraz zaplanował namalowanie muralu na ścianie jednej z kamienic w samym centrum Warszawy, tuż przy stacji Metro Politechnika. Ponadto, przed rozpoczęciem roku szkolnego na antenie RMF FM i RMF Classic w paśmie porannym pojawią się skierowane do rodziców informacje nt. bezpiecznego poruszania się dzieci na drodze, a dla słuchaczy zorganizowany zostanie konkurs tematyczny.

ilustracjastrzałka

W samej Warszawie zaplanowano też akcje lokalne – w ostatni weekend wakacji (31.08-01.09) podczas cyklicznej imprezy plenerowej TARG Śniadaniowy na Żoliborzu i Mokotowie odbędą się animacje i gry edukacyjne dla najmłodszych na temat bezpiecznej drogi do szkoły oraz spotkania uświadamiające dla rodziców. Następnie, w dzień rozpoczęcia roku szkolnego, w wybranych warszawskich szkołach pojawią się zespoły Michelin, które będą przypominać zarówno rodzicom, jak i najmłodszym, jakie zasady należy zachować w drodze do szkoły. Podczas obydwu tych wydarzeń animatorzy rozdadzą książeczki edukacyjne, które w  formie kolorowego elementarza przedstawiają wszystkie reguły bezpiecznego poruszania się po drodze.

Źródło: Weber Shandwick

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nowa edycja HP Latex serii R ‘2020: Webinarium Integart
Seria drukarek HP Latex R powstała w odpowiedzi na pytanie: „co zrobić, żeby mogło być jeszcze lepiej?”. W firmie HP to pytanie nigdy nie jest zadawane jednorazowo. To gwarantuje ciągły rozwój produktów.
Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje plotery Mutoh w Gdańsku
5 czerwca będą miały miejsce kolejne „prawdziwe Dni Otwarte” firmy Atrium Centrum Ploterowe. Tym razem plotery Mutoh zaprezentują swoje możliwości w Trójmieście.
Aldi zaprasza „Galopem na Insta!”
Ruszył oficjalny profil ALDI na Instagramie. To kolejny kanał w Social Mediach, w którym sieć aktywnie komunikuje się ze swoimi klientami. „Galopem na Insta” to hasło zachęcające do odwiedzenia profilu ALDI, gdzie użytkownicy znajdą bieżące informacje o produktach i promocjach, a także inspiracje zakupowe. Unikatową cechą komunikacji marki ma być warstwa wizualna...
Platige Image zaprasza na livestream z Damianem Nenowem
W ramach przeglądu krótkometrażowych filmów animowanych Platige Originals: Long Story Shorts, Platige Image zaprasza na spotkanie z Damianem Nenowem, reżyserem, członkiem Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Spotkanie rozpocznie się w najbliższy czwartek, 4. czerwca o godzinie 18:00 na kanale YouTube Platige.
Nec uruchamia dedykowany portal webinarowy
NEC Display Solutions Europe uruchomił swój dedykowany portal webinarowy. To narzędzie edukacyjne oferuje ogromną ilość merytorycznych treści zarówno na żywo, jak i pobieranych na żądanie - obejmujących tematy produktowe, rynkowe oraz zagadnienia technologiczne. Portal ma za zadanie zapewnić transfer wiedzy i wgląd w rozwiązania, które będą najlepsze dla...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764