logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Akonda i Akondatex na Remadays w Nadarzynie

  PR 14.03.2022, przeczytano 699 razy
ilustracjastrzałka

Już po raz dziewiąty Akonda zaprezentuje na Targach RemaDays swoją ofertę rozwiązań do introligatorni oraz po raz pierwszy ofertę do druku DTG i druku pigmentowego. W dniach 23-25.03 w EXPO w Nadarzynie, w hali F, firma zaprasza na swoje stoisko K7!


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/akonda-i-akondatex-na-remadays-w-nadarzynie,395091,artykul.html

- Spotkania i rozmowy z naszymi Gośćmi zawsze dostarczają ogromnej satysfakcji! Opowiadanie o tym, co może wykonać dana maszyna to jedno, ale zawsze powinno być to poparte namacalnymi efektami pracy i Targi są właśnie miejscem gdzie możemy tego dokonać. – opowiada Dominik Szulim, współwłaściciel firmy Akonda. – Dlatego zaprezentujemy produkty zrealizowane przez ploter tnący iEcho PK1209 i nowe możliwości, jakie otwiera on przy produkcji etykiet, opakowań i szeroko pojętej reklamy.

Ploter tnący iEcho PK1209 Pro Max zostanie zaprezentowany na targach w Polsce po raz pierwszy. Model iEcho PK1209 Pro Max to rozwinięcie modeli ploterów tnących PK0604 i PK0705, które pracowały w formatach 60x40cm i 75x53cm a powiększony PK1209 Pro Max pracuje z maksymalnym formatem 120x90cm. Każdy ploter tnący iEcho jest wyposażony w noże wleczone, kółko bigujące, kamerę CCD do precyzyjnego pozycjonowania wydruku, a w zależności od modelu plotera dodatkowo mamy do dyspozycji nóż oscylacyjny, nóż aktywny, odwijak do folii czy czytnik kodów kreskowych. Plotery tnącę iEcho PK dają niezliczone możliwości obróbki materiałów jak karton, tektura lita i warstwowa, papiery i folie samoprzylepne, spienione PCV, folie magnetyczne, pianki PE i wiele, wiele innych, pozwalając na produkcję - opakowań kartonowych i tekturowych, etykiet, naklejek, magnesów, wypełnień do opakowań, puzzli czy elementów dekoracyjnych, jak toppery czy girlandy.

- Poprzedni sezon pokazał, że kalendarze trójdzielne “nie zawiodły” i jest to świetna reklama - eksponowana przez okrągły rok! Wierzymy w kreatywność naszej branży i to, że będą one coraz bardziej atrakcyjne wizualnie - nie tylko przez sam projekt graficzny, czy przez uszlachetnianie ale też wycinanie nietypowych kształtów kalendarza! Dlatego z całym przekonaniem rozwijamy portfolio produktów do automatyzacji produkcji kalendarzy, by klienci jeszcze chętniej wieszali je na ścianach. - zapewnia Dominik Szulim.

Po raz pierwszy na RemaDays Akonda zaprezentuje półautomat do klejenia kalendarzy CAL-one mini. Urządzenie jest wyposażone w podajnik blatów, stację ręcznego doklejania kalendariów z aplikacją kleju na zimno lub na gorąco i windę na wykładaniu. Praca z półautomatem do klejenia kalendarzy pozwala jednej osobie zrealizować ponad 300 kalendarzy trójdzielnych w godzinę. Elastyczność CAL-one mini pozwala na realizację nietypowych prac, jak doklejanie notesów, wytłoczek, tacek do płaskich, gotowych produktów, pozwalając na obłożenie maszyny pracą nawet poza sezonem kalendarzowym.

Na stoisku Akonda będzie również CAL-one 1000, automat do klejenia kalendarzy trójdzielnych z automatycznym doklejaniem główki lub bez; lub kalendarzy czterodzielnych. CAL-one 1000 pozwala na realizację ponad 1000 kalendarzy na godzinę. Konstrukcja sprawdzona w wysokonakładowej produkcji pozwoli na obniżenie kosztów związanych z produkcją i zachowanie wysokiej jakości w każdej firmie, myślącej o wysokich nakładach.

Premierowo zaprezentowana zostanie foliarka automatyczna SF-390A, dedykowana do druku cyfrowego. Foliarka wyposażona jest w ssawkowy podajnik arkuszy, mocny docisk realizowany przy wykorzystaniu siłowników hydraulicznych oraz automatyczną separację arkuszy. To foliarka, która pełni również funkcję złociarki do druku cyfrowego, pozwalając na wyzłocenie elementów wydrukowanych tonerem.

Inne maszyny introligatorskie, które usprawnią pracę każdej drukarni i będzie możliwość przetestowania ich w pracy w Nadarzynie to bigówka automatyczna Ausjetech Swift Auto i bigówka półautomatyczna Ausjetech Swift 335. Nie zabraknie również kombajnu introligatorskiego (multifiniszera) Ausjetech SCC, wycinającego i bigującego wizytówki, kupony czy ulotki. To kompaktowe urządzenie, dzięki któremu automatycznie, z poziomu panelu dotykowego, można zrealizować znaczną część procesów introligatorskich w drukarni.

Prawdziwą nowością będzie prezentowane rozwiązanie do druku DTG na gotowej odzieży marki Polyprint. Akonda Tex dystrybuuje na terenie Polski markę Polyprint i najpopularniejsze drukarki DTG w ofercie greckiego producenta - TexJet Echo2 o powierzchni zadruku 40x60cm oraz TexJet Shortee o powierzchni zadruku 30x45cm. Obie drukarki są wyposażone w głowice drukujące Epson i możliwość konfiguracji 2xCMYK lub CMYK+4W. Pokazane zostaną również rozwiązania do sprawnego, wydajnego przygotowywania odzieży do zadruku DTG - Polyprint Pretreater Pro.

- Bardzo cieszymy się na spotkanie z Gośćmi Targów RemaDays, podkreślając bezcenność nawiązywania relacji bezpośrednich. Chcemy pokazać wszystkim efekty naszych prac na naszych urządzeniach, by każdy odnalazł inspiracje i możliwości rozwoju własnych kompetencji – podsumowuje Kierownik Działu Handlowego – Mariusz Bogucki.

Źródło: AKONDA S.C.

www.akonda.pl


brak ikonki
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Premiera sztancy rotacyjnej Iecho MCT
Nowe rozwiązanie z portfolio iEcho – sztanca rotacyjna MCT to wysokowydajne urządzenie do wycinania, nacinania i bigowania, pracujące w oparciu o wykrojnik zamontowany na cylindrze magnetycznym. Jest to idealne rozwiązanie do średnio- i wysokonakładowej produkcji naklejek, pudełek, etykiet czy kart z nieregularnymi kształtami. Maszyna swoją europejską premierę miała na...
Eticod i API Folie Polska: kompleksowa współpraca przy wdrożeniu technologii hot stampingu
W ostatnim czasie w drukarni Eticod z Katowic, specjalizującej się w produkcji różnego rodzaju etykiet (także wysoko uszlachetnionych), wdrożona została technologia tłoczenia folią na gorąco. W tym celu w 1. połowie roku uruchomione zostało pracujące w trybie off-line urządzenie do hot stampingu. Wówczas też rozpoczęły się testy folii i wszechstronne szkolenia dla osób...
Sinajet 0604MT w Poligrafii Małopolskiej
Ploter tnący to kolejna inwestycja nowosądeckiej drukarni Poligrafia Małopolska w rozbudowę własnego parku maszynowego. Grafmasz tym samym wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku.
Mimo niespokojnej sytuacji gospodarczej koncern Koenig & Bauer dzięki dobremu udanemu kwartałowi znajduje się na ścieżce wzrostu. Podobnie jak wiele przedsiębiorstw produkcyjnych, Koenig & Bauer wciąż znajduje się w sytuacji, w której z jednej strony ma do czynienia z wysokim portfelem zamówień, a z drugiej z wpływem wielu negatywnych czynników zewnętrznych, głównie po stronie...
Wytrzymałe etykiety z technologią Mark Andy – w odpowiedzi na zmiany klimatyczne
Podstawowe funkcje etykiet to dekorowanie produktu i dostarczanie konsumentom informacji na jego temat: od półek supermarketu, poprzez apteki czy systemy logistyczne, po różne sektory transportu. Dlatego tak ważna jest możliwość wykorzystania ich w różnych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Zdaniem firmy Mark Andy, rosnące oczekiwania, a...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764