logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Akonda i Akondatex na Remadays w Nadarzynie

  PR 14.03.2022, przeczytano 1234 razy
ilustracjastrzałka

Już po raz dziewiąty Akonda zaprezentuje na Targach RemaDays swoją ofertę rozwiązań do introligatorni oraz po raz pierwszy ofertę do druku DTG i druku pigmentowego. W dniach 23-25.03 w EXPO w Nadarzynie, w hali F, firma zaprasza na swoje stoisko K7!


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/akonda-i-akondatex-na-remadays-w-nadarzynie,395091,artykul.html

- Spotkania i rozmowy z naszymi Gośćmi zawsze dostarczają ogromnej satysfakcji! Opowiadanie o tym, co może wykonać dana maszyna to jedno, ale zawsze powinno być to poparte namacalnymi efektami pracy i Targi są właśnie miejscem gdzie możemy tego dokonać. – opowiada Dominik Szulim, współwłaściciel firmy Akonda. – Dlatego zaprezentujemy produkty zrealizowane przez ploter tnący iEcho PK1209 i nowe możliwości, jakie otwiera on przy produkcji etykiet, opakowań i szeroko pojętej reklamy.

Ploter tnący iEcho PK1209 Pro Max zostanie zaprezentowany na targach w Polsce po raz pierwszy. Model iEcho PK1209 Pro Max to rozwinięcie modeli ploterów tnących PK0604 i PK0705, które pracowały w formatach 60x40cm i 75x53cm a powiększony PK1209 Pro Max pracuje z maksymalnym formatem 120x90cm. Każdy ploter tnący iEcho jest wyposażony w noże wleczone, kółko bigujące, kamerę CCD do precyzyjnego pozycjonowania wydruku, a w zależności od modelu plotera dodatkowo mamy do dyspozycji nóż oscylacyjny, nóż aktywny, odwijak do folii czy czytnik kodów kreskowych. Plotery tnącę iEcho PK dają niezliczone możliwości obróbki materiałów jak karton, tektura lita i warstwowa, papiery i folie samoprzylepne, spienione PCV, folie magnetyczne, pianki PE i wiele, wiele innych, pozwalając na produkcję - opakowań kartonowych i tekturowych, etykiet, naklejek, magnesów, wypełnień do opakowań, puzzli czy elementów dekoracyjnych, jak toppery czy girlandy.

- Poprzedni sezon pokazał, że kalendarze trójdzielne “nie zawiodły” i jest to świetna reklama - eksponowana przez okrągły rok! Wierzymy w kreatywność naszej branży i to, że będą one coraz bardziej atrakcyjne wizualnie - nie tylko przez sam projekt graficzny, czy przez uszlachetnianie ale też wycinanie nietypowych kształtów kalendarza! Dlatego z całym przekonaniem rozwijamy portfolio produktów do automatyzacji produkcji kalendarzy, by klienci jeszcze chętniej wieszali je na ścianach. - zapewnia Dominik Szulim.

Po raz pierwszy na RemaDays Akonda zaprezentuje półautomat do klejenia kalendarzy CAL-one mini. Urządzenie jest wyposażone w podajnik blatów, stację ręcznego doklejania kalendariów z aplikacją kleju na zimno lub na gorąco i windę na wykładaniu. Praca z półautomatem do klejenia kalendarzy pozwala jednej osobie zrealizować ponad 300 kalendarzy trójdzielnych w godzinę. Elastyczność CAL-one mini pozwala na realizację nietypowych prac, jak doklejanie notesów, wytłoczek, tacek do płaskich, gotowych produktów, pozwalając na obłożenie maszyny pracą nawet poza sezonem kalendarzowym.

Na stoisku Akonda będzie również CAL-one 1000, automat do klejenia kalendarzy trójdzielnych z automatycznym doklejaniem główki lub bez; lub kalendarzy czterodzielnych. CAL-one 1000 pozwala na realizację ponad 1000 kalendarzy na godzinę. Konstrukcja sprawdzona w wysokonakładowej produkcji pozwoli na obniżenie kosztów związanych z produkcją i zachowanie wysokiej jakości w każdej firmie, myślącej o wysokich nakładach.

Premierowo zaprezentowana zostanie foliarka automatyczna SF-390A, dedykowana do druku cyfrowego. Foliarka wyposażona jest w ssawkowy podajnik arkuszy, mocny docisk realizowany przy wykorzystaniu siłowników hydraulicznych oraz automatyczną separację arkuszy. To foliarka, która pełni również funkcję złociarki do druku cyfrowego, pozwalając na wyzłocenie elementów wydrukowanych tonerem.

Inne maszyny introligatorskie, które usprawnią pracę każdej drukarni i będzie możliwość przetestowania ich w pracy w Nadarzynie to bigówka automatyczna Ausjetech Swift Auto i bigówka półautomatyczna Ausjetech Swift 335. Nie zabraknie również kombajnu introligatorskiego (multifiniszera) Ausjetech SCC, wycinającego i bigującego wizytówki, kupony czy ulotki. To kompaktowe urządzenie, dzięki któremu automatycznie, z poziomu panelu dotykowego, można zrealizować znaczną część procesów introligatorskich w drukarni.

Prawdziwą nowością będzie prezentowane rozwiązanie do druku DTG na gotowej odzieży marki Polyprint. Akonda Tex dystrybuuje na terenie Polski markę Polyprint i najpopularniejsze drukarki DTG w ofercie greckiego producenta - TexJet Echo2 o powierzchni zadruku 40x60cm oraz TexJet Shortee o powierzchni zadruku 30x45cm. Obie drukarki są wyposażone w głowice drukujące Epson i możliwość konfiguracji 2xCMYK lub CMYK+4W. Pokazane zostaną również rozwiązania do sprawnego, wydajnego przygotowywania odzieży do zadruku DTG - Polyprint Pretreater Pro.

- Bardzo cieszymy się na spotkanie z Gośćmi Targów RemaDays, podkreślając bezcenność nawiązywania relacji bezpośrednich. Chcemy pokazać wszystkim efekty naszych prac na naszych urządzeniach, by każdy odnalazł inspiracje i możliwości rozwoju własnych kompetencji – podsumowuje Kierownik Działu Handlowego – Mariusz Bogucki.

Źródło: AKONDA S.C.

www.akonda.pl


brak ikonki
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Canon: czy self-publishing oznacza rewolucję na rynku wydawniczym?
W kolejnym odcinku podcastu „Rozmowy o druku” eksperci branży poligraficznej zaproszeni do dyskusji przez Canon Polska przyjrzeli się procesom, jakie zachodzą obecnie na rynku książki. Goście dziennikarza Jakuba Łukowskiego, omawiając mechanizmy panujące w branży, wskazali na rosnące zainteresowanie self-publishingiem. Co tak naprawdę oznacza sytuacja, w której...
Stora Enso znalazła się na 1. miejscu rankingu Financial Times Diversity Leaders Index. Zestawienie, dorocznie publikowane przez Financial Times i firmę Statista, uwzględnia 850 europejskich przedsiębiorstw z różnych branż, wyróżnionych za skuteczne wdrażanie zasad DEI (równość szans, różnorodność i włączenie społeczne). Metodologia rankingu...
Open House w firmie Omet
12 grudnia br. w centrum demonstracyjnym firmy Omet w Molteno (Włochy) odbędą się Dni Otwarte, podczas których zaprezentowane zostaną – po raz pierwszy podczas tego typu wydarzenia – jej wszystkie linie produktowe, dedykowane rynkom etykiet i opakowań (w tym kartonowych). Wśród demonstrowanych „na żywo” maszyn znajdą się modele: iFlex, KFlex,...
Sun Chemical z certyfikatami Cradle-to-Cradle Innovations Institute
Firma Sun Chemical poinformowała, że jej farby graficzne do druku offsetowego uzyskały prestiżowe Certyfikaty Platynowy i Brązowy, przyznawane przez Cradle-to-Cradle Products Innovation Institute. Ta organizacja non-profit ustanawia globalne standardy dla produktów, które spełniają odpowiednie parametry względem bezpieczeństwa, cyrkularności i odpowiedzialności...
Duplo: technologia oprawy PUR w drukarni JKB Print
Rozwój i dbałość o najwyższą jakość produktów i usług to kluczowe wartości drukarni JKB Print. Dlatego też przy wyborze dostawcy urządzeń, firma JKB Print kieruje się przede wszystkim konkretnymi korzyściami, jakie może ono przynieść dla jej klientów. „Decyzja o inwestycji w kolejne rozwiązanie z oferty Duplo Polska, w oklejarkę PUR - model PFi...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764