logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Akonda Tex na Fast Textile

  PR 29.11.2021, przeczytano 307 razy
ilustracjastrzałka
Pigment.inc GoTx 4190

Po raz pierwszy na targach Fast Textile swoją ofertę zaprezentuje firma Akonda Tex, będąca autoryzowanym dystrybutorem drukarek d-t-g Aeoon i Polyprint, drukarek rolowych do druku pigmentowego GoTx oraz specjalistycznych systemów do przygotowania i wykańczania tekstyliów pod pigmentowy druk cyfrowy - Pikto Digital.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/akonda-tex-na-fast-textile,393925,artykul.html

Fryderyk Wiernicki, współwłaściciel firmy zaprasza – Mimo trudności i ograniczeń związanych z pandemią, będziemy starali się pokazać wyjątkowość rozwiązań oferowanych przez naszych dostawców. Wchodząc na Polski rynek z ofertą urządzeń do tej pory niedostępnych lub słabo reprezentowanych, chcemy zapewnić klientom poszerzenie możliwości wyboru. Wierzymy w ich sprawdzony potencjał i chcemy przekonać do niego szerokie rzesze użytkowników.

Na stoisku Akonda Tex zaprezentowana zostanie drukarka pigmentową Pigment.inc GoTx 4190, drukująca z roli na rolę. 4 głowice Epson DX7 zapewniają wysoką wydajność a możliwość sterowania wielkością kropli od 4,5 do 45pl pozwala na druk zarówno na bardzo cienkich jak i grubych materiałach. Drukarka może być skonfigurowana jako 2 x CMYK dla szybszych wydruków lub CMYK + szary + pomarańczowy + czerwony + fioletowy dla wierniejszego odwzorowania barw. Urządzenie nie posiada kłopotliwego pasa klejowego, natomiast wyposażone jest w innowacyjny system prowadzenia materiału, pozwalający na stabilną pracę również z dzianinami, gwarantując stabilny druk tuszami wodnymi bezpośrednio na materiale! Drukarka GoTx 4190 zostanie zaprezentowana wraz z modułem utrwalania w linii – takie połączenie pozwala na utrwalanie wydruków bez potrzeby używania kalandra.

- Niestety pandemia i lock-down pokrzyżowały nasze wspólne plany z austriackim Aeoon. – wyjaśnia Dominik Szulim, współwłaściciel Akonda Tex. – Zapowiadaliśmy prezentację drukarki produkcyjnej Aeoon Micro Compact, jednak austriacki zespół nie ma możliwości przyjechać do Polski. Mimo wszystko zapraszamy do zweryfikowania osobiście wysokiej jakości wydruków tego producenta oraz sprawdzenia, jak są delikatne i przyjemne w dotyku. Reprezentując austriacką markę Aeoon – przemysłowe d-t-g – przedstawiciele Akonda Tex chętnie opowiedzą o wysokowydajnych drukarkach z dwoma lub trzema stacjami drukującymi potężnymi głowicami Kyocera, które w zależności od modelu osiągają wydajność od 90 do 180 wydruków na godzinę a także innych przemysłowych rozwiązaniach do druku bezpośredniego na odzieży.

Na stoisku reprezentowane będą też takie marki, jak Polyprint – drukarki TexJet Echo 2, ze wskazaniem na prostą w obsłudze i konserwacji drukarkę, dającą ogromne możliwości przy niewielkiej inwestycji. Idealne rozwiązanie na start – Polyprint to europejski lider w zakresie rozwiązań entry-level do d-t-g, który ostatnio rozwinął możliwości o druk d-t-f.

- Opowiemy również o urządzeniach Pikto.digital do przemysłowego pre- i post-treatmentu dla druku pigmentowego, działających z wydajnością nawet do 120mb/godzinę - a także o tunelach i piecach z szufladami marki Chiossi e Cavazutti, które posiadamy w ofercie jako uzupełnienie drukarek d-t-g. Nie zabraknie informacji na temat stołowego plotera tnącego iEcho z narzędziami do wycinania tekstyliów, skór, kompozytów czy pianek, którego modułowa budowa pozwala na dostosowanie plotera do specyficznych potrzeb produkcji. - wymienia Dominik Szulim.

Mimo utrudnień związanych z pandemią, stoisko Akonda Tex zaprasza na prezentację powyższych rozwiązań i rozmowy w bezpiecznych warunkach.

Źródło: AKONDA s.c.

www.akonda.pl


brak ikonki
+ +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso inwestuje 23 mln euro w produkcję papierów opakowaniowych w zakładach Varkaus
Stora Enso przeznaczy 23 mln euro na zwiększenie elastyczności i potencjału zakładów w Varkaus (Finlandia), wytwarzających papiery do produkcji tektury falistej. Inwestycja pozwoli jednocześnie w większym niż dotychczas stopniu wykorzystywać przez tę fabrykę włókna pochodzące z recyklingu. Koncern poinformował, że prace przygotowawcze do wdrożenia projektu...
„W grupie siła” – API Folie Polska podsumowuje rok 2021
Nowi klienci, nowe rynki, zwiększona sprzedaż, kolejne inwestycje sprzętowe, aktywny udział w wydarzeniach branżowych – to najkrótsze podsumowanie minionego roku w firmie API Folie Polska. Przyniósł on szereg zmian także w grupie Aldus, będącej właścicielem API Foilmakers od marca 2020 roku. Jej portfolio zostało rozszerzone o Paragon Inks – szkockiego...
Z-Milosci.pl – rozwój i nowe rynki z maszynami Duplo
Firma B2Wed, właściciel sklepu internetowego z-Milosci.pl, po raz czwarty już zdecydowała się na zakup maszyny z oferty Duplo. Tym razem był to Docucutter DC-646iPro z modułami opcjonalnymi do perforacji całościowej wzdłużnej i poprzecznej oraz dodatkowym modułem noży krążkowych wzdłużnych. To kolejne urządzenie, dzięki któremu firma nie tylko w znacznym stopniu...
Canon Polska: 2021 rok w poligrafii pod znakiem cyfryzacji
Pandemia, zmiana realiów pracy, a także nagłe problemy z łańcuchami dostaw – to część problemów, z którymi musieli się zmierzyć przedsiębiorcy w 2021 roku. Jak z wyzwaniami poradził sobie Canon? Naszym najważniejszym zadaniem pozostaje odpowiadanie na wyzwania i potrzeby klientów, niezależnie od zewnętrznych trudności – komentują...
Craig & Parsons inwestuje w cyfrową maszynę etykietową Digital Pro 3
Drukarnia etykietowa Craig & Parsons z Folkestown (Wielka Brytania) podjęła niedawno decyzję o zakupie drugiej cyfrowej maszyny drukującej z oferty Mark Andy – Digital Pro 3. To m.in. efekt dynamicznego wzrostu i rekordowych wyników, jakie firma odnotowała w ubiegłym roku.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764