logo
WIADOMOŚCI

Akonda: Maszyny usprawniające pracę introligatorni na Remadays

Key2print  PR 08.03.2017, przeczytano 1154 razy
ilustracjastrzałka
Akonda: Maszyny usprawniające pracę introligatorni na Remadays

Lutowe targi RemaDays stają się z roku na rok coraz ciekawszym wydarzeniem, skupiają coraz więcej profesjonalistów po obu stronach – po stronie klientów jak i dostawców.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/akonda:-maszyny-usprawniajace-prace-introligatorni-na-remadays,31728,artykul.html

W tym roku Akonda zaproponowała nowości, których celem była automatyzacja procesów introligatorskich w drukarniach cyfrowych i offsetowych. Zaprezentowane urządzenia charakteryzowały się:

 • szybkimi narządami
 • narządami wolnymi od strat
 • wysoką prędkością


Oraz wspierały możliwość uzyskania wyższej wydajności pracowników introligatorni. Wszystkie te cechy wpisują się w aktualne wymagania nowoczesnych drukarni cyfrowych i offsetowych.

Ilość instalacji przeprowadzonych przez ostatnie 3 tygodnie potwierdzają że w/w warunki zostały zrealizowane, nasi klienci docenili głównie:

 • Foliarkę Qtopic 380 i 380 Auto – to bardzo przyjazna użytkownikowi foliarka z automatyczną zakładką i separacją. Przyśpiesza proces foliowania do 10 m/min. Z możliwością złocenia i efektem lakieru wybiórczego. Idealne narzędzie do wydajnego środowiska cyfrowego co potwierdzają klienci.
 • Wycinarkę Dumor SCC Mini – pierwsza wycinarka wizytówek (oraz ulotek, zaproszeń, winietek itd.) z podawaniem ręcznym do formatu SRA3 z bigowaniem, rewelacyjną precyzją i bardzo przystępną ceną
 • Złociarkę Unifoil Printer – maszyna do personalizacji folią metalizowaną – złotą, srebrną, czerwoną, niebieską lub czarną – na różnorakich podłożach oraz na gotowych oprawach – książkach, kalendarzach.
 • Dumor Swift – bigówkę z automatycznym pobieraniem ze stosu z wymiennymi narzędziami – listwami bigującymi 0,6; 1; 1,4 mm dla najlepszych rezultatów na każdej gramaturze oraz listwą perforującą.


Dużym zainteresowaniem cieszyły się również:

 • gilotyny Digicut 46 cm – niezastąpiona gilotyna w drukarni cyfrowej
 • Fastbind - system do oprawy miękkiej, twardej i foto-albumów już od jednej sztuki
 • laminator MF1700F2 do laminowania na ciepło i gorąco do 162 cm szerokości
 • foliarka Trident 36 – reprezentant serii najpopularniejszych na rynku maszyn do foliowania w drukarni cyfrowej.


Dziękujemy za odwiedzenie stoiska Akonda podczas targów.

Źródło: Akonda


brak ikonki
+

Tekst opublikował użytkownik: Key2print

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

„Taking Print Further” – Forum Technologiczne firmy Kodak w Rochester
W dniach 28 lutego – 1 marca br. w siedzibie firmy Kodak w Rochester (USA) odbyło się Forum Technologiczne, w którym wzięli udział przybyli z całego świata przedstawiciele drukarń, analitycy branżowi oraz reprezentanci prasy branżowej. Dwudniowe spotkanie stało się okazją do zaprezentowania najnowszych rozwiązań amerykańskiego producenta w zakresie płyt bezprocesowych, druku cyfrowego or...
Sun Chemical znajdzie się wśród wystawców targów Deco ’18, jakie odbywać się będą w dniach 7-9 kwietnia br. w Columbus w stanie Ohio (USA). Firma zaprezentuje na nich szerokie portfolio swoich rozwiązań, dedykowanych zadrukowywaniu i uszlachetnianiu szkła. Będą wśród nich organiczne farby sitodrukowe UV, spreje do wstępnego przygotowania podłoża oraz produkty umożliwiające uzyskanie efektów spec...
Canon z akredytacją Fogra PSD dla systemów produkcyjnych na papier cięty
Canon uzyskał certyfikat Fogra PSD (Process Standard Digital) potwierdzający zgodność ze standardem FOGRA51 dla drukarek imagePRESS C10000VP, imagePRESS C850 oraz Océ VarioPrint i-series działających w ośrodku firmy Customer Experience Center w Venlo w Holandii.
Kent-pak inwestuje w wielkoformatową maszynę arkuszową Rapida 164-7+L ALV3
Kilka miesięcy temu park sprzętowy firmy Kent-Pak z Bardo k. Kłodzka wzbogaciła pierwsza w jej historii offsetowa maszyna drukująca – wielkoformatowa Rapida 164-7+L ALV3. Pozwoliła ona temu dynamicznie rozwijającemu się przedsiębiorstwu na zadrukowywanie we własnym zakresie wszystkich wytwarzanych tu opakowań kartonowych; wcześniej usługa ta była zlecana na zewnątrz. Siedmiozespołowa maszyna z wieżą l...
Dzień Otwarty z Konica Minolta i Flexor
Firma Konica Minolta, producent z dziedziny cyfrowego druku tonerowego oraz Flexor – polski producent maszyn do finishingu zapraszają na Dzień Otwarty. Podczas wizyty po raz pierwszy w Polsce zaprezentowana zostanie maszyna Accurio Label 190 do cyfrowego druku etykiet samoprzylepnych oraz maszyna do wykańczania po druku Flexor xCUT Pro.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone