logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Aktualizacje oprogramowania Nikon Z 7, Nikon Z 6 oraz Z 50 formatu DX

  PR 24.02.2020, przeczytano 267 razy
ilustracjastrzałka

Firma Nikon ogłosiła publikację wersji 3.00 oprogramowania pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych Nikon Z 7 i Nikon Z 6 oraz wersji 1.10 oprogramowania aparatu bezlusterkowego Z 50 formatu DX. Uaktualnienia oprogramowania wprowadzają szereg udoskonaleń dotychczasowych funkcji, poszerzając możliwości aparatów bezlusterkowych z serii Z.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/aktualizacje-oprogramowania-nikon-z-7%2C-nikon-z-6-oraz-z-50-formatu-dx,385817,artykul.html

Dzięki uaktualnieniu oprogramowania aparatów Z 7 / Z 6 do wersji 3.00, dotychczasowy AF z detekcją twarzy/oka zostaje wzbogacony o funkcję AF z detekcją zwierząt. Podczas gdy AF z detekcją twarzy/oka rozpoznaje ludzkie twarze i oczy, AF z detekcją zwierząt rozpoznaje oczy i pyski psów oraz kotów w celu dokładniejszego ustawienia ostrości. AF z detekcją zwierząt precyzyjnie ustawia ostrość, dzięki czemu można skoncentrować się na kreatywnym kadrowaniu zdjęć. Ponadto, zmodyfikowano śledzenie obiektów w ruchu tak, aby działało podobnie jak funkcja śledzenia 3D w lustrzankach cyfrowych firmy Nikon, a tym samym było łatwiejsze w użyciu. Zapewniono też obsługę kart pamięci CFexpress* od większej liczby producentów.

Wersja oprogramowania 1.10 aparatu Z 50 poprawia działanie AF podczas rejestrowania autoportretów w trybie filmowania. To udoskonalenie zostało wprowadzone w odpowiedzi na oczekiwania użytkowników, aby aparat utrzymywał ostrość na rejestrowanych twarzach.

Firma Nikon przywiązuje dużą wagę do szybkiego reagowania na nowo pojawiające się potrzeby użytkowników, a także oferowania możliwości fotografowania, które nieustannie pobudzają kreatywność.

Funkcje udoskonalone dzięki uaktualnieniom oprogramowania

Oprogramowanie w wersji 3.00 dla aparatów Z 7/Z 6

AF z detekcją zwierząt do automatycznego ustawiania ostrości na pysku i/lub oczach psów oraz kotów

Dotychczasowa funkcja rozpoznawania twarzy/detekcji oka została wzbogacona o AF z detekcją zwierząt ułatwiający fotografowanie psów i kotów. W przypadku wykrycia pysków lub oczu wielu zwierząt, można użyć wybieraka wielofunkcyjnego lub elementów dotykowych i wybrać oko, na które ma zostać ustawiona ostrość. Pyski zwierząt mogą być też wykrywane podczas nagrywania filmów.

Zwiększona użyteczność AF ze śledzeniem obiektu

Śledzenie obiektów w ruchu podczas fotografowania w trybie AF-C zostało zmodyfikowane tak, aby pod względem sposobu obsługiwania przypominało funkcję śledzenia 3D w lustrzankach cyfrowych firmy Nikon. Aparat śledzi obiekt, gdy spust migawki jest wciśnięty do połowy lub gdy jest wciśnięty przycisk AF-ON. Gdy użytkownik zdejmie palec z przycisku, śledzenie obiektu wyłącza się i zostaje ponownie aktywowane pole AF, które było wybrane przed włączeniem śledzenia obiektu, co dodatkowo ułatwia obsługę. Ponadto, przełączanie między ekranem automatycznego wyboru pola AF a ekranem wyboru obiektu można przypisać do przycisku funkcji. Zmiany te pozwalają na łatwiejsze korzystanie ze śledzenia obiektu oraz ułatwiają aktywowanie i zmienianie śledzonego obiektu bez odrywania oka od wizjera.

Obsługa kart pamięci CFexpress

Po zainstalowaniu oprogramowania w wersji 3.00, aparaty Z 7/Z 6 będą, oprócz kart pamięci Sony CFexpress, obsługiwać karty CFexpress typu B firm ProGrade i Lexar.

  • Aby pobrać oprogramowanie w wersji 3.00 dla aparatu Z 7 kliknij TUTAJ.
  • Aby pobrać oprogramowanie w wersji 3.00 dla aparatu Z 6 kliknij TUTAJ.

Oprogramowanie w wersji 1.10 dla aparatu Z 50

Modyfikacja specyfikacji ustawień do rejestrowania autoportretów w trybie filmowania.

Obecnie, podczas rejestrowania autoportretów w trybie filmowania, jako tryb ustawiania ostrości jest na stałe ustawiony tryb AF-S. Po uaktualnieniu oprogramowania do wersji 1.10, jako tryb ustawiania ostrości będzie na stałe ustawiony tryb AF-F. Dzięki tej zmianie, podczas nagrywania filmów aparat będzie mógł utrzymywać ostrość na twarzy użytkownika.

  • Aby pobrać oprogramowanie w wersji 1.10 dla aparatu Z 50 kliknij TUTAJ.

Źródło: NIKON

www.nikon.pl

Dodatkowe informacje:

*CFexpress jest znakiem handlowym stowarzyszenia CompactFlash Association (CFA).

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Niepodległa - Kronika życzliwości w czasach kryzysu
Biuro Programu „Niepodległa” uruchamia nowy projekt zapraszający Polaków do dzielenia się pozytywnymi doświadczeniami z czasów epidemii koronawirusa, które pokazują, że działając razem możemy przezwyciężyć wszystkie przeciwności. Każdy, kto spotkał się z życzliwością, z inicjatywami zachęcającymi innych do okazania dobroci serca lub sam...
Polska branża PR wyznaczyła własne standardy etyczne
Związek Firm Public Relations przyjął podczas ostatniego walnego zgromadzenia członków tekst jednolity Kodeksu Dobrych Praktyk. Wypracowano go w ramach oddolnej inicjatywy agencji członkowskich związku, reprezentującego wiodące na polskim rynku firmy PR. Kodeks stanowi wyznacznik standardów postępowania i norm etycznych. Dokument, będący formą samoregulacji branżowej, proponuje...
#Tarczaniestarcza - branża spotkań nad przepaścią
#TarczaNieStarcza - branża spotkań nad przepaścią. Komentarz dr. Krzysztofa Celucha, prorektora Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula,  właściciela Celuch Consulting.
Światła na miasta: jak energia buduje aglomeracje
W sobotę 28 marca o godz. 20:30 odbędzie się 13. edycja międzynarodowej akcji „Godzina dla Ziemi” zapoczątkowanej przez fundację World Wide Fund for Nature. Jej celem jest zachęcenie ludzi do oszczędzania energii oraz skłonienie do refleksji nad zmianami klimatycznymi. W ubiegłym roku w inicjatywie wzięło udział 187 państw, w tym Polska. W ciemnościach na...
Godzina dla Ziemi WWF - #zostańwdomu i zgaś światło
Od 13 lat w ostatnią sobotę marca odbywa się finał największej ekologicznej akcji na świecie. Godzina dla Ziemi WWF w tym roku, jak i cały świat – jest inna. Jednak i tym razem Fundacja WWF zachęca do symbolicznego zgaszenie światła w geście solidarności z ideą ochrony naszej planety. To czas, w którym pokażmy, że potrafimy się zjednoczyć i działać razem w...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764