logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Aldi promuje marki własne

  PR 27.01.2023, przeczytano 408 razy
ilustracjastrzałka

ALDI promuje marki własne angażując wewnętrznych ekspertów. To prosty, ale trafiony pomysł. Kto najlepiej opowie o produkcie, o jego właściwościach, sposobach produkcji, smaku, aromacie, unikatowych cechach? Pracownik – ekspert, opiekun kategorii. Ekspert ALDI Poleca – pod takim hasłem w gazetkach online, na stronie internetowej i w sklepach startuje komunikacja promująca marki własne ALDI. Celem projektu jest zwiększanie świadomości klientów właśnie na temat asortymentu marek własnych oraz ich jakości i certyfikacji. Do inicjatywy dyskonter zaangażował 20 ekspertów dedykowanych konkretnym grupom produktowym.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/aldi-promuje-marki-wlasne,398791,artykul.html

Marki własne to podstawa funkcjonowania ALDI. Sieć jest z nich szczególnie dumna w kontekście ich jakości. Ich udział w obrotach ALDI wynosi około 80%. Największy jest przy produktach podstawowych i tych najbardziej popularnych. Biorąc pod uwagę szalejącą inflację i skłonności klientów do poszukiwania oszczędności, przy jednoczesnym utrzymaniu jakości spożywanych produktów nie dziwi fakt, że dyskonter zdecydował się na promocję marek własnych i to w tak oryginalny i prosty zarazem sposób. Inicjatywa Ekspert ALDI poleca ma przybliżyć konsumentom świat unikatowych marek własnych, których nie znajdą nigdzie indziej i, po które chętnie wracają – w myśl zasady Raz ALDI, zawsze coś z ALDI.

- W ramach kampanii, każdy z ekspertów w dedykowanej przestrzeni w gazetce i online opowiada o zaletach oraz o jakości danego produktu z asortymentu marek własnych ALDI. Inicjatywą objęte są zarówno produkty z sekcji food, jak i non food. Marki własne ciągle cieszą się uznaniem wśród naszych klientów, i stanowią około 80% sprzedawanych produktów. Realizując projekt Ekspert ALDI Poleca chcieliśmy wzmocnić ten trend. Pozwalamy klientom zajrzeć do nas „od środka” i dowiedzieć się więcej o tym, jak pracujemy i dbamy o utrzymanie jakości marek własnych ALDI. Nie bazujemy na sloganach reklamowych, a pokazujemy znacznie więcej. To właśnie tak w ALDI realizujemy marketing treści i nieustannie zbliżamy się do klientów odpowiadając nie tylko na ich potrzeby, ale i zaspakajając i ciekawość, budując relacje  - mówi Agnieszka Barańska Dyrektor Obszaru Marketingu i Komunikacji.

Marki własne coraz bardziej zyskują na popularności. Polscy konsumenci już dawno przekonali się, że reprezentują one bardzo dobrą relację ceny do jakości i stanowią rozsądną alternatywę do markowych zamienników. Sprzyja temu szczególnie kryzys gospodarczy i rosnąca inflacja, dlatego dyskonty coraz chętniej je promują. Na koniec ubiegłego roku Prezes Zarządu ALDI Wojciech Łubieński zapowiedział rozpoczęcie prac nad ujednoliceniem portfela marek własnych w skali całej grupy. Ten proces ma obniżyć koszty, ale też zapewnić większą rozpoznawalność brandów ALDI. To będzie także szansa dla producentów w Polsce.

Kampania Ekspert ALDI poleca rozpoczęła się 23 stycznia 2023 roku. Za kreacje w gazetkach odpowiada Agencja Freundschaft, za inne kreacje w ramach kampanii odpowiada Agencja OPUS B.

Koncept komunikacji opracowano w ramach struktur wewnętrznych sieci wraz ze współpracą agencji.

Źródło: ALDI Polska

www.aldi.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Raport „Artificial Intelligence SumUp for Business 2022”
Skuteczne budowanie przewag konkurencyjnych wiąże się z dziś wykorzystywaniem najnowocześniejszych dostępnych narzędzi. Jednymi z najpopularniejszych w ostatnim czasie stają się rozwiązania z dziedziny AI, które wspierają biznesy na przeróżnych frontach. Tematyce tej poświęcony jest raport „Artificial Intelligence SumUp for Business 2022” przygotowany we...
Bartosz Walat prelegentem konferencji I love Marketing & Technology
Bartosz Walat, senior copywriter w VMLY&R Poland, poprowadzi prezentację w bloku I love seo & content. W prezentacji pod tytułem "Już wystarczy tego contentu, naprawdę" Bartosz poruszy temat nadprodukcji treści, czyli pułapki, w którą sami czasem wpadamy.
Ultraszybki internet 5G od Plusa
Plus w ramach nowej platformy komunikacyjnej opublikował nowy spot z udziałem Anny Smołowik, Filipa Orlińskiego i Wojciecha Mecwaldowskiego. Zgodnie z założeniami platformy, spot w lekkim i swobodnym stylu pokazuje praktyczne możliwości 5G – tym razem pokazujemy jak 5G sprawdza się w grach. „Dźwignie wszystko i nie laguje” – czyli wszystko, czego potrzebują...
Good One to nowa firm, która przystąpiła do grona firm członkowskich IAB Polska.
Marka Krispol Partnerem kanału Youtube „Pomysł na Dom”
O tym, że Polacy są wielkimi miłośnikami mediów społecznościowych nie trzeba nikogo przekonywać. Przemawia za tym fakt, że większość z nich nie wyobraża sobie dnia bez chwili poświęconej na przeglądnie Facebooka, Instagrama czy YouTube’a. Media społecznościowe pozwalają wypełnić wolny czas oraz są źródłem ciekawego i wartościowego contentu. Właśnie...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764