logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Aldus Group – właściciel Api Foilmakers, przejmuje Paragon Inks

  PR 08.10.2021, przeczytano 263 razy

W ostatnim czasie Aldus Group, którego struktury od ok. 1,5 roku tworzy również API Foilmakers (w tym jej lokalny oddział – API Folie Polska), przejęła szkockiego producenta farb graficznych – Paragon Inks. Tym samym jej bogate portfolio dla branży poligraficznej i opakowaniowej, uwzględniające zarówno sprzęt jak i materiały eksploatacyjne, zostało rozbudowane o kolejny rodzaj asortymentu. Z pełną ofertą Aldus Group dedykowaną temu segmentowi rynkowemu można się zapoznać odwiedzając jej zaktualizowaną stronę internetową. Na nową stronę internetową zaprasza też firma API Foilmakers, której zaawansowane folie – jak podkreśla Katarzyna Kozińska – dyrektor zarządzająca API Folie Polska – stanowią istotny element portfolio całej grupy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/aldus-group-%E2%80%93-wlasciciel-api-foilmakers%2C-przejmuje-paragon-inks,393298,artykul.html

- Wynika to z jednej strony z bogatych doświadczeń naszej firmy, jakie zdobywaliśmy przez wiele lat działalności rynkowej, z drugiej – z coraz silniejszej synergii różnych przedsiębiorstw wchodzących w skład oferty Aldus Group i oferowanych przez nie produktów – mówi Katarzyna Kozińska. – Obecnie portfolio grupy zostało powiększone o wysokiej jakości farby graficzne, co przekłada się rzecz jasna na jego kompleksowość. Warto przy tym wspomnieć, że Aldus Group to czołowy dostawca rozwiązań dla rynku opakowań i etykiet, posiadający centra produkcyjne i dystrybucyjne w 15 różnych lokalizacjach na obszarze Europy, Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii oraz Australii, z której grupa się wywodzi.

Paragon Inks to firma założona w 1985 roku w Szkocji, z siedzibą w Livingston, zatrudniająca obecnie 46 osób. Specjalizuje się w produkcji farb i lakierów UV, a jej roczne przychody ze sprzedaży wynoszą ok. 10 mln funtów brytyjskich. W wyniku przejęcia Paragon Inks, obroty całej grupy Aldus wzrosły do 140 mln dolarów australijskich, z czego połowa jest realizowana dzięki sprzedaży na rynku europejskim.

API Foilmakers – od 18 miesięcy w grupie Aldus Group

Jak podkreśla w specjalnym komunikacie prasowym Frank Floriano – CEO Aldus Group - przejęcie Paragon Inks to kolejny krok w ekspansji tej firmy i rozbudowie struktur po nabyciu  w marcu 2020 roku  aktywów obecnie tworzących API Foilmakers. Jak dodaje, w ciągu tego czasu grupa dokonała znaczących inwestycji w tym obszarze, co przełożyło się na systematyczne, comiesięczne wzrosty i sukcesywną odbudowę czołowej pozycji API Foilmakers na rynku europejskim.

Katarzyna Kozińska potwierdza:

- Okres ten, mimo niesprzyjającej sytuacji globalnej, był również dla nas, w Polsce bardzo intensywny. Zmiany formalne, przebudowa lokalnych struktur, rozbudowa parku sprzętowego, zwiększenie powierzchni magazynowo-logistycznej, przejęcie obsługi kolejnych klientów z różnych rynków i segmentów – wszystko to wiązało się z dużymi wyzwaniami, którym jednak podołaliśmy. Nie przypadkiem nasze kierownictwo podkreśla rosnącą rolę API Foilmakers w strukturach całej grupy i naszą rosnącą sprzedaż na światowych rynkach, przede wszystkim w Europie. To duży sukces całego zespołu, w tym osób pracujących w API Folie Polska, którym w tym miejscu chciałam serdecznie podziękować.

Nowa strona internetowa API Foilmakers

Od niedawna obecni i potencjalni klienci API Foilmakers mogą zapoznać się z jej ofertą odwiedzając rozbudowaną stronę internetową. Jej klarowna struktura i intuicyjna nawigacja pozwalają zapoznać się z bogatą historią firmy (sięgającą 1783 roku); obecną pozycją i potencjałem wytwórczym; kluczowymi rynkami, do których kieruje swoje produkty; a także z szeroką ofertą folii produkowanych w Europie, a następnie konfekcjonowanych i dystrybuowanych lokalnie, m.in. przez API Folie Polska.

Jej portfolio obejmuje obecnie folie: metalizowane do hot stampingu; do cold stampingu (wykonywanego inline w maszynach wąskowstęgowych); pigmentowe do hot stampingu; do aplikowania na zimno w maszynach arkuszowych oraz do kodowania i datowania.

- Są one dostępne zarówno w najczęściej spotykanych kolorach, jak i w barwach specjalnych, recepturowanych na życzenie klienta – mówi Katarzyna Kozińska. – Dostarczamy je bezpośrednio z własnych centrów magazynowo-logistycznych i tu Piaseczno k. Warszawy jest jedną z kluczowych lokalizacji, nie tylko w kontekście rynku europejskiego. Poza samymi produktami, oferujemy też kompleksowe wsparcie techniczne i doradztwo, zarówno na etapie doboru jak i użytkowania danej folii w procesie produkcyjnym.

Z szerokim portfolio wdrożeń folii API Foilmakers w różnych branżach można zapoznać się odwiedzając zakładkę „Galeria”. Znajdują się tu zdjęcia różnych produktów wykonanych z udziałem jej materiałów: etykiet na markowe alkohole, opakowań luksusowych, kosmetycznych, farmaceutycznych, wyrobów drukowanych (m.in. książek, magazynów, kalendarzy czy tapet), tablic rejestracyjnych, tekstyliów oraz kart okolicznościowych.

- Przekrój jest zatem bardzo szeroki i uwzględniający różne branże i rynki, nie tylko poligrafię i opakowania, z którymi marka API Foilmakers od lat jest kojarzona. Zapraszamy zatem do kontaktu z naszymi lokalnymi oddziałami, których dane również można znaleźć na wspomnianej stronie internetowej – podsumowuje Katarzyna Kozińska.

Źródło: API Folie Polska Sp. z o.o.

www.apifoilmakers.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kolejna maszyna z oferty Duplo w firmie Wydruk
Kolejna maszyna – tym razem system broszurujący iSaddle – zwiększyła potencjał produkcyjny firmy Wydruk z Katowic. Zakup podwoił wydajność tego przedsiębiorstwa, co pozwoliło mu nie tylko na sprostanie oczekiwaniom klientów, ale także na dalszy rozwój. Inwestycja pozwoliła firmie na wykańczanie prac, które wcześniej musiała zlecać innym...
DS Smith uruchamia Customer Innovation Hub
Firma DS Smith, producent przyjaznych środowisku opakowań z tektury falistej, otworzyła swój pierwszy Customer Innovation Hub, miejsce do hybrydowej współpracy z klientami. Centrum, z siedzibą w Lizbonie, jest wyposażone tak, aby umożliwiać wspólne sesje projektowania dla klientów w formie spotkań fizycznych, online i hybrydowych.
Pierwsza instalacja CAL-one mini
Pierwsza instalacja premierowego półautomatu do klejenia kalendarzy trójdzielnych CAL-one mini odbyła się z początkiem października w dębickiej Drukarni Millenium.
Światowa premiera maszyny Varijet 106 firmy Koenig & Bauer Durst
W Radebeul k. Drezna odbyła się światowa premiera maszyny VariJET 106 firmy Koenig & Bauer Durst, towarzyszyły jej ekskluzywne pokazy na żywo. Modułowa cyfrowa maszyna drukująca typu single-pass przeznaczona dla rynku pudełek składanych powstała we współpracy pomiędzy firmami Koenig & Bauer i Durst.
Grupa Rossmann inwestuje w maszynę Corrucut firmy Koenig & Bauer
Przedsiębiorstwo ROMCARTON S.A., należące do francuskiej grupy Rossmann, inwestuje w maszynę CorruCUT firmy Koenig & Bauer. Posiadająca siedem zespołów drukujących maszyna będzie najdłuższym jak do tej pory urządzeniem CorruCUT. Latem przyszłego roku ma ono już podjąć produkcję w rumuńskiej miejscowości Popesti-Leordeni w pobliżu Bukaresztu, w jednym z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764