logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Alkohol i samochód – muzyczna kampania Kompanii Piwowarskiej

  PR 20.07.2022, przeczytano 528 razy
ilustracjastrzałka

Są rzeczy, które po prostu do siebie nie pasują, tak jak samochód i alkohol – to dewiza Kompanii Piwowarskiej, która w 2022 r. zmaterializuje się w nowej formie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/alkohol-i-samochod-%E2%80%93-muzyczna-kampania-kompanii-piwowarskiej,396661,artykul.html

W najnowszej kampanii społecznej Kompania Piwowarska postawiła sobie ambitny cel – znaleźć nową formę dla przekazu, by nigdy nie prowadzić po spożyciu alkoholu i zaangażować w ten przekaz jak najszersze grono odbiorców. Lider rynku piwowarskiego szukał inspiracji w świecie, który dobrze „rymuje” się z piwem – w muzyce. Dzięki temu powstała akcja „Alkohol i samochód – to się nie rymuje” promująca odpowiedzialną konsumpcję alkoholu. Wspierać ją będą osobistości polskiej sceny, które tworząc utwór rapowy, będą dobierać różne rymy, ale jednego nie będą w stanie zrymować – samochodu z alkoholem. 

 Głównymi bohaterami kampanii będą: Piotr Fronczewski, który ze sceną muzyczną najmocniej kojarzony jest jako Franek Kimono oraz PIH – legenda polskiego rapu. Artyści staną przed wyzwaniem stworzenia rymowanego utworu, a pomóc im będą mogli uczestnicy akcji, zapraszani do udziału w ramach szerokiej kampanii reklamowej: w serwisach wideo, na Spotify oraz w mediach społecznościowych. Rytm dla ambasadorów akcji został przygotowany przez Magierę – kompozytora, producenta i muzyka.

– Od lat szeroko promujemy odpowiedzialną konsumpcję alkoholu. Jedną z grup, do których kierujemy nasz przekaz są kierowcy. Nasze przesłanie jest niezmienne – piłeś – nie jedź, ale poszukujemy dla niego nowych form, które zwrócą uwagę odbiorców. Tym razem postawiliśmy na muzykę, ponieważ jesteśmy przekonani, że to uniwersalna i efektywna platforma komunikacji ze społeczeństwem – mówi Grzegorz Adamski, kierownik ds. public affairs i zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

 W mediach społecznościowych Kompanii Piwowarskiej uczestnicy akcji będą mogli zaprezentować swoje pomysły w rymowaniu i wygrać nagrody rzeczowe: głośniki i abonamenty na Spotify Premium. Z najlepszych rymów PIH ułoży wersy utworu, który we wrześniu nagrają wspólnie z Piotrem Fronczewskim.

– Obserwujemy coraz mniejsze przyzwolenie społeczne na jazdę pod wpływem alkoholu. Nie zmienia to faktu, że nieustannie trzeba w tym temacie edukować. Cieszymy się, że tworzone są kampanie trafiające zarówno do kierowców, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Przekłada się to na wzrost świadomości społecznej i więcej odpowiedzialnych decyzji i zachowań – mówi Dorota Olszewska, prezeska ze Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, które objęło akcję patronatem.

Projekt promowany kampanią reklamową rozpoczął się w połowie lipca. Zakończy się we wrześniu premierą utworu stworzonego przez Piotra Fronczewskiego i PIHa, który ukaże się w serwisach streamingowych, a w limitowanej edycji również na kasecie audio.

Za koncepcję kreatywną, przebieg akcji, planowanie i zakup mediów odpowiada agencja reklamowa V&P.

Źródło: Kompania Piwowarska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Euvic Performance promuje Europejskie Forum Gospodarcze w Łodzi
W dniach 14 - 16 grudnia 2022 r. odbędzie się XV edycja „Europejskiego Forum Gospodarczego - Łódzkie 2022. Biznes w erze innowacji". Euvic Performance odpowiada za działania promujące Forum w wyniku wygranego postępowania przetargowego prowadzonego przez Regionalny Fundusz Rozwoju Województwa Łódzkiego Sp. z o.o.
Benq Photovue SW321C z certyfikatem TUV Rheinland Anti-Reflection
BenQ, znana światowa marka cyfrowych urządzeń lifestylowych i innowator w dziedzinie profesjonalnej technologii wyświetlania, ogłosiła, że jej PhotoVue SW321C jest pierwszym na świecie monitorem, który uzyskał certyfikat TUV Rheinland w zakresie wyjątkowej ochrony przed odbiciami i odblaskami, gwarantującej wysoki komfort pracy wysoką jakość obrazu dla profesjonalnych...
Cena drukarki, koszt wydruku - co jest ważne?
Pytania dotyczące roli druku w polskich domach zostały zadane przez polski oddział Epson podczas cyklu imprez sportowych dla najmłodszych - Kids Run 2022. Celem badania było m.in. ustalenie czy dziś - w czasach powszechnego dostępu do Internetu i chmury IT - drukarki mają jeszcze rację bytu? Po analizie zebranych informacji, okazało się, że… zdecydowanie tak!
On Board Think Kong: MSD Polska  ruszyła z kampanią „Sezon na kleszcze 2”
Kampania pod hasłem „Sezon na kleszcze 2”, ma na celu budowanie świadomości na temat ochrony zwierząt przeciwko kleszczom w czasie jesienno-zimowych miesięcy. Kampania jest częścią międzynarodowego projektu „Protect Our Future Too” realizowanego przez MSD Animal Health.
Najnowsza kampania Moliera2
Okres świąteczny, Sylwester czy karnawał - to dobre okazje do tego, aby zabłysnąć, postawić na spektakularną kreację, która pozwoli poczuć się jak prawdziwa gwiazda na czerwonym dywanie. Jeszcze nie masz wymarzonej stylizacji? Zainspiruj się najnowszą kampanią Let’s Celebrate Moliera2! Odkryj przy tym niezwykle luksusowe marki, ubrania oraz akcesoria, które...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764