logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

AMS wyposażył przystanek w defibrylator

  PR 13.09.2023, przeczytano 217 razy
ilustracja

AMS we współpracy z Urzędem Dzielnicy Mokotów oddał do użytku lokalnej społeczności Przystanek Zdrowie, na który składa się ratujący życie automatyczny defibrylator, ekran z edukacyjnymi treściami prozdrowotnymi i zielony dach rozchodnikowy, wspierający lokalny ekosystem.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ams-wyposazyl-przystanek-w-defibrylator,401368,artykul.html

Przystanek Zdrowie, zlokalizowany przy ul. Rakowieckiej (Wiśniowa 01) w Warszawie, to inicjatywa skierowana do lokalnej społeczności. AMS i Urząd Dzielnicy Mokotów podjęły współpracę z firmą HS Medical, która zaowocowała stworzeniem kolejnego punktu z defibrylatorem na mapie Warszawy.

Nieustająco dbamy o poprawę bezpieczeństwa w miejscach publicznych w naszym mieście. Cieszymy się, że takich miejsc z dostępem do ratującego życie systemu AED na Mokotowie, jak i w całej Warszawie jest coraz więcej. Ich lokalizacje można znaleźć na stronie warszawa19115.pl. Zachęcamy do udostępniania do publicznej informacji innych lokalizacji tych urządzeń – mówi Rafał Miastowski, Burmistrz Dzielnicy Mokotów.

Defibrylator znajduje się w specjalnej skrytce, wbudowanej w boczny panel cyfrowego citylightu AMS, która zapewnia odpowiednie, bezpieczne warunki przechowywania i szybką możliwość wyjęcia go w razie potrzeby.

Automatyczny defibrylator jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Wystarczy włączyć przycisk “ON” stosować się do instrukcji głosowej. To urządzenie, które realnie może przyczynić się do uratowania życia w przypadku zatrzymania krążenia – mówi Adam Jany, dyrektor ds. rozwoju HS Medical.

Przystanek Zdrowie to nasza kolejna odpowiedź na potrzebę tworzenia inteligentnych miast we współpracy z lokalnymi społecznościami, samorządami i przedstawicielami biznesu. Słuchamy głosów mieszkańców i realizujemy projekty dające realny wpływ na otaczającą rzeczywistość i poprawiające komfort życia w mieście – mówi Marek Kuzaka, Prezes AMS. – Projekty te powstają w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, nie obciążając budżetu miasta – dodaje.

Przystanek Zdrowie to kolejne działanie AMS dla lokalnej społeczności. W 2019 r. na skwerze Sierpnia 1944 na warszawskiej Woli w ramach sąsiedzkiej inicjatywy firma postawiła Przystanek Wolność. Został on wyposażony w zielony dach, grę kółko i krzyżyk oraz stolik do gry w szachy i do dzisiaj służy do sąsiedzkich spotkań i odpoczynku wśród zieleni.

Przystanek na warszawskim Mokotowie dołączył do największego w Europie Środkowo-Wschodniej systemu EKO wiat AMS z zielonymi dachami, których liczba wynosi obecnie 128 obiektów w 9 miastach.

AMS jest pionierem stosowania ekologicznych rozwiązań w branży OOH.

Źródło: AMS

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Badanie rynku upominków reklamowych PIAP – zmiany, trendy, narzędzia marketingowe
Polska Izba Artykułów Promocyjnych PIAP zaprasza przedstawicieli branży marketingowej do wzięcia udziału w dwóch badaniach, które rzucą światło na branżę artykułów promocyjnych jako skutecznego narzędzia marketingowego oraz omówią jej perspektywy w obliczu zmian w gospodarce – edycja 2023.
Roland DG Versastudio BN2: nowe plotery dla małych firm
Roland DG, producent wielkoformatowych ploterów atramentowych i drukująco-tnących, ogłosił wprowadzenie do swojej oferty atramentowych ploterów drukująco-tnących VersaSTUDIO BN2-20 i BN2-20A. Wraz z tą premierą firma Roland DG zamierza zdemokratyzować profesjonalną produkcję grafiki, zapewniając biurom domowym i małym firmom dostęp do najnowocześniejszej technologii druku, na...
Marka Krispol podjęła współpracę z Aluprof w kampanii pod hasłem Cichy luksus
Mniej znaczy więcej – taką zasadą kierował się Ludwig Mies van der Rohe, prekursor minimalizmu w architekturze. Definicja luksusu zmienia się tak, jak ewoluuje świat wokół nas. Kiedyś luksus był synonimem przepychu i zamożności. Dziś wyróżnikiem dobrego gustu w architekturze jest zrównoważone budownictwo, najwyższa jakość zastosowanych materiałów oraz indywidualnie...
Barceló Warsaw Powiśle pokazuje wnętrza z historycznymi artefaktami
Hotel Barceló Warsaw Powiśle zaprezentował się w pełnej odsłonie. 151 pokoi, jeden z najpiękniejszych widoków na wschodnią panoramę Warszawy prosto z zewnętrznego basenu na dachu, a przede wszystkim – unikalne wnętrza, w których poszczególne elementy nawiązują do kompleksu Elektrowni Powiśle, którego hotel jest częścią. Oświetlenie...
Ogromny świetlny kalejdoskop na rynku Manufaktury – Light Move Festiwal
Tradycyjnie Manufaktura włącza się w trasę Light Move Festiwalu. Tym razem, na Rynku Włókniarek Łódzkich stanie monumentalna instalacja świetlno-muzyczna, która rozświetli zabytkowe, ceglane budynki.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764