logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Amundsen Photo Awards – znamy finalistów

  PR 13.12.2018, przeczytano 535 razy
ilustracjastrzałka

Podróże są doskonałą inspiracją i potrafią zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych eksploratorów. Fotografia natomiast pozwala uchwycić te wyjątkowe momenty i przedstawić świat w sposób, w jaki widzi go autor. 12 grudnia, w Fortecy Kręgliccy odbyła się Gala Amundsen Photo Awards, podczas której wyłoniono autorów najlepszych fotografii w czterech wyjątkowych kategoriach. Galę poprowadził Olivier Janiak.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/amundsen-photo-awards-%E2%80%93-znamy-finalistow,380526,artykul.html

Fotografia to sztuka przedstawienia innym swojej perspektywy patrzenia na świat. Jej wyjątkowość polega na tym, że przy okazji pozwala uchwycić czas wraz z towarzyszącymi mu emocjami. Podróże z kolei nie tylko inspirują, lecz także zachęcają do wychodzenia poza utarte szlaki, nawet w pobliżu miejsc, które mijamy każdego dnia. Wiele z nich tylko czeka, aby odkryć je na nowo. Dlatego też fotografia i podróże znakomicie do siebie pasują. Z połączenia tych elementów powstaje fotografia podróżnicza będąca bezpośrednim odniesieniem do kampanii Amundsena #OdkrywajWięcej.

ilustracjastrzałka

Konkurs dla odkrywców

Z myślą o wszystkich doświadczonych fotografach, podróżnikach i pasjonatach, marka Amundsen w tym roku przygotowała specjalny konkurs Amundsen Photo Awards. Mogli wziąć w nim udział wszyscy, bez względu na stopień doświadczenia. Każdy znalazł coś dla siebie, co ułatwiały trzy główne kategorie – zwierzęta, ludzie, krajobraz oraz jedna kategoria specjalna nawiązująca do idei marki i jej historii - Zimowa Ekspedycja. Uczestnicy mogli wysłać maksymalnie 3 fotografie w kategorii.  Zainteresowanie konkursem przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Niemal 4 tysiące zgłoszeń, czyli aż 14 tysięcy zdjęć sprawiło, że jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie wyłoniono po 5 finalistów z każdej kategorii.

ilustracjastrzałka

Gala Amundsen Photo Awards

Środowy wieczór, podobnie jak cały rok 2018, przyniósł wiele emocji. Zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę najlepszych prac, ale przede wszystkim poznali laureatów konkursu na najlepszą fotografię podróżniczą. Oto zwycięzcy.

Kategoria: ZWIERZĘTA

 • Aneta Łącka
 • Szymon Kaczmarczyk
 • Arkadiusz Miaśkiewicz

Kategoria: LUDZIE

 • Piotr Zwarycz
 • Olga Rachwalak
 • Krystian Niedbał

Kategoria: KRAJOBRAZ

 • Wojciech Kruczyński
 • Piotr Kanka
 • Paweł Zygmunt

Kategoria specjalna: ZIMOWA EKSPEDYCJA

 • Adam Kokot
 • Rafał Bachanek
 • Barbara Grubka

Przez świat marki gości przeprowadził Olivier Janiak, a nagrody wręczyli ambasadorzy kampanii - Łukasz Nowicki, Marcin Dobas i Krzysztof Starnawski, a zwycięzca kategorii specjalnej otrzymał ją z rąk Marka Sypka, Dyrektora Zarządzającego w Stock Polska. Wśród nagród znalazł się profesjonalny sprzęt fotograficzny i 4-dniowe warsztaty z Marcinem Dobasem. Gala Amundsen Photo Awards była idealnym zwieńczeniem całorocznej kampanii #OdkrywajWięcej.

ilustracjastrzałka

A po rozdaniu nagród…

Po części oficjalnej, przyszedł czas na kolejne atrakcje. Atmosfera towarzysząca odkrywaniu przeniosła się do kuluarów, gdzie goście kontynuowali rozmowy i opowieści o swoich podróżach i pasjach. Na gości czekała niezwykła wystawa najlepszych zdjęć konkursowych, a wszyscy chętni mogli także przetestować możliwości profesjonalnego sprzętu fotograficznego marki Olympus. O dobrą zabawę zadbał DJ HAADE, zaś o wyśmienity nastrój gości - Amundsen Extreme Quality Vodka.

Źródło: Stock Polska

Dodatkowe informacje:

Partnerami konkursu Amundsen Photo Awards są Olympus Polska oraz Alstor.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kampania Onetu „100 lat Polsko” zdobyła drugie miejsce w konkursie INMA Global Media Award 2019 w kategorii Best Public Relations or Community Service Campaign, organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Mediów Informacyjnych INMA. Zwycięzców ogłoszono 17 maja podczas INMA World Congress w Nowym Jorku.
Trwa Łódź Design Festival 2019 – konkurs make me! rozstrzygnięty
Podczas gali otwarcia 13. edycji Łódź Design Festival zostały wręczone nagrody o wartości 65 tysięcy złotych w konkursie make me! W tym roku otrzymali je Patrick Henry Nagel i Nils Körner za projekt „One Dollar Glasses” oraz Mateusz Mioduszewski za projekt „ASHka - ceramika z popiołu”.
Konkurs na logo Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon
Koniec z prostym niebieskim napisem „Cogiteon”. Do końca maja Małopolskie Centrum Nauki czeka na propozycje nowej identyfikacji wizualnej. Ma kojarzyć się z edukacją i człowiekiem, ma być czytelne i nowoczesne. Jak będzie wyglądać, przekonamy się już w połowie czerwca.
Konkurs Renault: Przyjmowanie zgłoszeń zakończone
Zakończył się czas przyjmowania zgłoszeń do konkursu „Renault Easy City. Design the Future” skierowanego do osób, które podobnie jak Renault chcą uczestniczyć w kreowaniu miast i transportu przyszłości. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie miejsca przesiadkowego z infrastrukturą dla autonomicznego, współdzielonego pojazdu Renault EZ-GO. Organizatorzy otrzymali 13 prac...
Konkurs na logotypy wydziałów Politechniki Krakowskiej
W związku z reformą Szkolnictwa Wyższego Politechnika Krakowska zmienia swoją strukturę i postanowiła ujednolicić identyfikację wizualną swoich wydziałów. Politechnika pozostawia kolorystykę i sygnet dotychczasowego logo bez zmian dopuszczając jednocześnie zmianę typografii logotypu. Dotychczasowa identyfikacja wizualna wydziałów wymaga natomiast unowocześnienia...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764