logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Andrzej Stankiewicz i Paweł Ławiński zastępcami redaktora naczelnego Onet.pl

  PR 20.07.2020, przeczytano 299 razy

Z początkiem sierpnia Andrzej Stankiewicz obejmie stanowisko zastępcy redaktora naczelnego Onetu ds. informacji.  Paweł Ławiński, pełniący do tej pory funkcję zastępcy redaktora naczelnego Onet.pl, obejmie stanowisko pierwszego zastępcy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/andrzej-stankiewicz-i-pawel-lawinski-zastepcami-redaktora-naczelnego-onet.pl,387830,artykul.html

Paweł Ławiński i Andrzej Stankiewicz podlegają Bartoszowi Węglarczykowi, redaktorowi naczelnemu Onet.pl.

– Paweł i Andrzej tworzą jeden z najbardziej doświadczonych teamów edytorskich w polskim dziennikarstwie. Onet stał się przez ostatnie lata nie tylko najbardziej cytowanym, ale także najbardziej prestiżowym i najbardziej rozpoznawalnym medium w Polsce. Dzięki pracy dziennikarzy Onetu jesteśmy uznawni za główne źródło informacji dla większości Polaków. Dziękuję Pawłowi i Andrzejowi za dotychczasową współpracę i cieszę się na jej kolejny etap – mówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet.pl

Paweł Ławiński i Andrzej Stankiewicz są związani z Onetem od 4 lat. Wcześniej Paweł Ławiński był zastępcą redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, kierował także jej działem zagranicznym i gospodarczym, prowadził kluczowe projekty. Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w prasie podziemnej. Doradzał również mediom zagranicznym, głównie w Wielkiej Brytanii, w transformacji prasy w media internetowe.

Paweł Ławiński w Onecie będzie nadal odpowiedzialny za pracę wszystkich redakcji, publicystykę, reportaże i wideo, śledztwa dziennikarskie oraz za kluczowe materiały dziennikarskie.

Andrzej Stankiewicz w nowej funkcji będzie odpowiedzialny za nadzór nad codziennym serwisem informacyjnym i pracę z dziennikarzami newsowymi, a obok nowych zadań nadal pozostanie dziennikarzem politycznym Onetu. Stankiewicz przed dołączeniem do zespołu Onetu w 2016 roku przez 14 lat był związany z dziennikiem „Rzeczpospolita”, pracował także w „Newsweeku” oraz we „Wprost”. Trzykrotnie zdobył nagrodę Grand Press, przyznawaną za najlepsze teksty roku. Wraz z Mateuszem Baczyńskim, Januszem Schwertnerem, Kamilem Dziubką wywalczył dla Onetu nagrodę Grand Press za news roku w 2018 r. Jest współautorem trzech książek — „Donald Tusk. Droga do władzy”, „Wałęsa. Zdrajca czy bohater?” oraz „Zbigniew Ziobro. Historia prawdziwa”.

Źródło: Ringier Axel Springer Polska

www.ringieraxelspringer.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Stankiewicza zapamiętałem, gdy w jednym z programów w reżimówce rzekł, że nie należy używać zbyt mocnych określeń na zachowania przestępcze aktywistów partyjnych obecnej władzy.
Symetrysta na czele Onetu to znak, że media krytykujące władzę szykują się do odwrotu.

avatar użytkownika
,

Bez przesady - lokowanie Stankiewicza na ławce symetrystów z powodu jakieś jednej, lepiej lub gorzej zrozumianej przez Ciebie wypowiedzi, to jedynie figura retoryczna - do faktów jej daleko.  

,

Ale tych razy było wiele.
I to go lokuje na ławce nie symetrystów, ale pobłażalistów dla przestępstw państwowych.
  

avatar użytkownika
,

Masz prawo do takiej oceny, ale trudno się do niej odnieść nie znając tych wypowiedzi. Bo raczej nie są szerzej znane.  

,

Oczywiście, że są. Był czas, że redaktor był częstym gościem w tvp info.
Oni mają chyba archiwum programów, chyba nawet dostępne.
  

avatar użytkownika
,

No ale jakoś tak - nie zapadło to chyba w publiczną pamięć.   

,

Podobnie jak i sama osoba.
Nieliczni się orientują.
  

avatar użytkownika
,

Stankiewicz jest jedną z bardziej rozpoznawalnych dziennikarskich osobowości w Polsce, choć nie jest z pewnością dziennikarskim celebrytą.  

Najnowsze w tym dziale

WP Pilot rusza z kampanią wizerunkową
Hasłem przewodnim jesiennej kampanii wizerunkowej platformy do odbioru tradycyjnej telewizji w wersji online jest „WP Pilot – Nowy sposób na telewizję bez kabla”. W centrum działań promocyjnych jest spot wideo z udziałem brand hero marki, różowego pączka.
Od dwóch dekad Bankier.pl systematycznie zwiększa grono odbiorców oraz umacnia rynkową pozycję. Obecnie co miesiąc gromadzi średnio 3 miliony użytkowników, którzy generują ponad 80 milionów odsłon. Z okazji jubileuszu zyskał nowy layout strony głównej.
Gazeta.pl po raz kolejny wspiera akcję „Adoptuj Pszczołę”
Już jutro, 18 września br. strona główna Gazeta.pl opanowana zostanie przez pszczoły i trzmiele. W tym roku dołączą do nich także motyle, bo - jak zwraca uwagę Greenpeace Polska - zmniejsza się ich populacja. Gazeta.pl została głównym patronem medialnym akcji „Adoptuj Pszczołę”. Redakcja serwisu już po raz 6. angażuje się w inicjatywę Fundacji...
Agencja Melonet w Top20 stron traktujących o marketingu według Senuto
We wrześniu została wydana druga edycja raportu „TOP100 najlepiej widocznych serwisów marketingowych w Google” od Senuto – dostawcy wiodących aplikacji wspomagających działania SEO w sieci. Jego pierwsze wydanie pojawiło się w kwietniu 2019 roku ciesząc się zainteresowaniem w branży, stąd odsłona na rok 2020.
Pierwsze badanie polskich użytkowników Pinteresta
Pinterest coraz mocniej otwiera się na e-commerce w Polsce. Rośnie więc potrzeba poznania użytkowników tego medium. Jacy są polscy Pinnersi? Czy platforma ma potencjał sprzedażowy? Open Mobi przedstawia wnioski z przeprowadzonego niedawno badania.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764