logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Animacja poświęcona „Sądowi Ostatecznemu” Memlinga nagrodzona w Japonii

  PR 02.11.2021, przeczytano 815 razy
ilustracjastrzałka

Po miesiącach rozważań Jury tegorocznej nagrody GOOD DESIGN AWARD 2021 w Tokio ogłosiło zwycięzców. Wśród nagrodzonych prac znalazła się także animacja przybliżająca historię „Sądu Ostatecznego” Hansa Memlinga, przygotowana na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku przez TOFU Studio.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/animacja-poswiecona-_sadowi-ostatecznemu_-memlinga-nagrodzona-w-japonii,393609,artykul.html

Pierwotnie powołana przez Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu Japonii GOOD DESIGN AWARD to nagroda przyznawana od 1957 roku przez Instytut Promocji Designu w Tokio. Program ten jest wyjątkowo wszechstronną platformą oceny prac zgłaszanych w konkursie. Wybierane i nagradzane projekty muszą odznaczać się olbrzymim potencjałem czy to rynkowym, czy też wzbogacającym życie społeczne poprzez nowoczesne podejście do procesu projektowego, praktycznie w każdej ze sfer bardzo szeroko pojętego designu. Przez ponad 60 lat własnej historii logo G-Mark przyznawane nagradzanym projektom stało się znanym i rozpoznawalnym znakiem dobrego i funkcjonalnego designu w kraju Kwitnącej Wiśni i na świecie.

W tegorocznym konkursie GOOD DESIGN AWARD 2021 około 88 sędziów pod przewodnictwem Takashi Ashitomiego i wiceprzewodniczącego Seiichi Saito dokonało przeglądu ponad 5 800 zgłoszeń z bardzo różnych perspektyw, skupiając się na kilku wartościach przyświecających tej edycji konkursu. Jurorzy koncentrowali się wokół kreatywności, wizji otwarcia się na przyszłość, wyobraźni, uczciwości i trosce o twórcze kształtowanie społeczeństwa oraz środowiska.

Projekt zrealizowany przez gdańskie TOFU Studio poświęcony dziełu Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny” i przygotowany na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku przeszedł pozytywnie proces podwójnej preselekcji, trafiając ostatecznie do grona tegorocznych laureatów. Jak podkreślono w werdykcie animację pt. „Historia Sądu Ostatecznego Hansa Memlinga" przybliżającą ciekawe i trudne losy tego tryptyku nagrodzono za nowoczesną formę wyrazu, która skutecznie zachęca do zapoznania się z dziełem bez względu na różnice pokoleniowe, czy też kulturowe. Praca gdańskiego studia znalazła się w gronie tylko 367 nagrodzonych prac spoza Japonii oraz jest jedynym nagrodzonym projektem z Polski.

 • Art: Paulina Kozicka & Adam Chyliński
 • Ilustracje: Paulina Kozicka
 • Copy: Aleksandra Mokwa - Kaługa
 • Animacja: Marcin Chyliński
 • Sound design: Stefan Wesołowski
 • Muzyka: Stefan Wesołowski
 • Lektorzy: Małgorzata Brajner & Piotr Łuba
 • Konsultacje: Małgorzata Posadzka
 • Project manager: Daniel Naborowski
 • Produkcja: TOFU Studio
 • Klient: Muzeum Narodowe w Gdańsku

Źródło: TOFU Studio

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Najlepsze dyplomy wybrane. W finale Graduation Projects 29 prac
Jury międzynarodowego przeglądu najlepszych prac dyplomowych z Polski, Czech, Słowacji i Węgier zdecydowało o wyborze 29 laureatów, którzy w pierwszym kwartale 2023 roku zaprezentują swoje dyplomy magisterskie i licencjackie na wystawie w Zamku Cieszyn.
Atrium Poland Real Estate z dwoma nagrodami podczas PRCH Retail Awards 2022
Za nami XIII edycja prestiżowego konkursu PRCH Retail Awards organizowanego przez Polską Radę Centrów Handlowych. Firma Atrium Poland Real Estate, właściciel i zarządca takich centrów jak Wars Sawa Junior, Atrium Promenada, Galeria Dominikańska czy Focus w Bydgoszczy zdobyła nagrody w kategoriach Wydarzenie Roku i Kampania Otwacia.
Złote Spinacze 2022 rozdane
Znamy zwycięzców 20. edycji konkursu Złote Spinacze organizowanego przez Związek Firm Public Relations. Jury przyznało łącznie aż 100 nagród – 31 Złotych, 35 Srebrnych oraz 34 Brązowych Spinaczy. Tytanowy Spinacz dla „Najlepszego w konkursie” trafił do agencji MSL.
Nikon i partnerze ogłaszają zwycięzców konkursu Environmental Photographer of the Year
Nikon, CIWEM, WaterBear i Arup z przyjemnością ogłaszają zwycięzców konkursu Environmental Photographer of the Year w 2022 r. W dorocznym konkursie, organizowanym już po raz 15, są nagradzane najbardziej inspirujące prace w dziedzinie fotografii ekologicznej z całego świata, dzięki czemu wydarzenie to stanowi międzynarodową platformę do zwiększania świadomości...
Dziadek do orzechów i Oto Film nagrodzeni złotem w Effie Europe Awards
Agencja Dziadek do orzechów i studio Filmowe OTO Film zostały nagrodzone złotą statuetką Effie Europe Award w kategorii Best of Europe: Positive Change, za kampanię „STOP kobietobójstwu”, przygotowaną dla Centrum Praw Kobiet.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764