logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Anna Kalczyńska dołącza do Iberionu

  PR 09.06.2024, przeczytano 377 razy
ilustracja

Do Iberionu dołącza Anna Kalczyńska. Dziennikarka poprowadzi autorski format geopolityczny.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/anna-kalczynska-dolacza-do-iberionu,404544,artykul.html

Z ogromną radością i entuzjazmem wracam do korzeni mojej pracy dziennikarskiej. W tych trudnych czasach podstawą jest zrozumienie sytuacji międzynarodowej i sojuszy, na jakie możemy liczyć jako państwo. Polityka zagraniczna jest dzisiaj tematem krajowym nr 1, w tym sensie, że określa nasze bezpieczeństwo. Cieszę się, że dołączam do tak dynamicznego i ambitnego zespołu jakim jest Iberion. Zapraszamy do nas! – mówi Kalczyńska.

Przejście Kalczyńskiej do Iberionu to efekt długoterminowej strategii spółki, która stawia na łączenie wiarygodnego dziennikarstwa z zasięgami w mediach społecznościowych. Już wcześniej do firmy dołączyli znani i nagradzani dziennikarze, tacy jak Janusz Schwertner, Mateusz Baczyński, Kuba Wątor czy Andrzej Sołtysik.

Anna Kalczyńska to jedna z tych dziennikarek, która opisując świat polityki, nie ulega emocjom żadnej ze stron politycznego sporu. Dla mnie jest synonimem profesjonalizmu i dziennikarskiej uczciwości. W ostatnich latach z klasą prowadziła „Dzień dobry TVN”, zyskując ogromną sympatię widzów. W Gońcu powraca jednak do swych korzeni. Wierzę, że jej wiedza na temat spraw międzynarodowych, umiejętność stawiania trudnych pytań i własny styl prowadzenia rozmów stanowić będą wybuchową mieszankę. Dla naszej redakcji przyjście Ani to bardzo duże wzmocnienie. To także kolejny sygnał, że jako Goniec - tak jak zapowiadaliśmy - konsekwentnie rozwijamy i stawiamy na jakościowe dziennikarstwo – komentuje Janusz Schwertner, dyrektor programowy Iberionu i redaktor naczelny Gońca.

Anna Kalczyńska swoje pierwsze kroki stawiała w Telewizji Polskiej. Następnie przez 14 lat związana była ze stacją TVN. Najpierw jako autorka, prowadząca  i producenta programów telewizyjnych w stacji TVN24, gdzie przez realizowała 3 cykle „Studio Europa”, prowadziła serwisy informacyjne i rozmowy z politykami, a później jako prowadząca programu Dzień Dobry TVN. 

Jej specjalnością były zawsze tematy europejskie, dwukrotnie była reporterką stacji podczas wyborów prezydenckich we Francji, wielokrotnie relacjonowała wydarzenia polityczne z Brukseli. Dużą popularnością cieszył się prowadzony przez z nią w duecie z Łukaszem Grassem program informacyjny ”Polska i Świat”. Jest autorką reportaży społecznych pt. „Kreatywna szkoła”, w których premiuje nauczycieli zaangażowanych ponadprogramowo w rozwój młodzieży realizującej swoje pasje. Absolwentka Lingwistyki Stosowanej UW i College of Europe w Natolinie. Biegle posługuje się językiem angielskim i francuskim.

Źródło: Iberion

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Można odnieść wrażenie, że ktoś zbiera spady.

avatar użytkownika
,

To źle? Dla kogo? Sprawdziłeś jak wyglądała oglądalność "Dzień Dobry TVN" po odejściu Kalczyńskiej...?  

avatar użytkownika
,

Tyle pytań....
Nie mogłeś zapytać autorów materiału?
  

Najnowsze w tym dziale

Anna Bielecka-Bochenko Dyrektorką Marketingu w Kraft Heinz Polska
Kraft Heinz Polska, ogłosiła niedawno awans Anny Bieleckiej-Bochenko na stanowisko Head of Marketing. W swojej nowej roli Bielecka-Bochenko będzie odpowiedzialna za kierowanie i rozwijanie strategii marketingowych dla marek Heinz oraz Pudliszki.
Anna Gruszka dołącza do adQuery
Do zespołu platformy technologicznej adQuery dołączyła Anna Gruszka, obejmując stanowisko Chief Growth Officer. W nowej roli odpowiada za wzrost biznesu, przyspieszenie rozwoju platformy w Europie oraz budowanie relacji z największymi markami z rynku lokalnego i globalnego.
Nowa szefowa Działu Prawnego Grupy Eurozet
Od 1 lipca br. stanowisko dyrektora Działu Prawnego Grupy Eurozet obejmie Kamila Pirogow-Małdzińska.
Awanse w Dziale Sprzedaży Agencyjnej Grupy Eurozet
W ramach struktur Działu Sprzedaży Agencyjnej Grupy Eurozet awansowało aż 10 osób. Stanowiska dyrektorskie objęli Anna Chudzyńska i Michał Miętusiewicz.
Kamila Glińska nową szefową serwisu Plejada
Z początkiem lipca 2024 r. Kamila Glińska obejmie stanowisko szefowej serwisu Plejada. Dotychczas pełniący tę funkcję Grzegorz Dobek podjął decyzję o odejściu z firmy.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764