logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Anro automatyzuje produkcję sitodrukową dzięki urządzeniom Grünig

   20.02.2007, przeczytano 5397 razy
ilustracjastrzałka

W ostatnim czasie firma Anro z Zawiercia, specjalizująca się w produkcji systemów oznaczeń wykonywanych w technologii sitodruku oraz etykiet i opakowań drukowanych na maszynach fleksograficznych, dokonała wielu inwestycji sprzętowych. Wśród nowo zainstalowanych maszyn usprawniających dział sitodruku znalazły się cztery urządzenia Grünig, dostarczone przez warszawską firmę Basse.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/anro-automatyzuje-produkcje-sitodrukowa-dzieki-urzadzeniom-gr%C3%BCnig,5156,artykul.html

Założona w 1985 roku i należąca do Anny i Stefana Rotarskich firma Anro była pierwszym przedsiębiorstwem sitodrukowym na obszarze Górnego Śląska. Niemal od początku jej działalność w tej dziedzinie związana była z produkcją znaków bezpieczeństwa, ewakuacyjnych, przeciwpożarowych, drogowych, instrukcji bhp i ppoż., tablic informacyjnych i innych znaków wykonywanych na różnych podłożach. Dziś w skład działu sitodruku Anro, który generuje połowę obrotów przedsiębiorstwa, wchodzą cztery półautomaty, jeden ¾ automat, tunele UV/IR, cztery stoły ręczne oraz szereg urządzeń wspomagających. Wśród tych ostatnich od stycznia znajdują się urządzenia szwajcarskiej firmy Grünig: automatyczna zaciągarka do nanoszenia emulsji światłoczułej G-Coat 404, mechaniczne urządzenie do naciągania siatek G-Stretch 210, automatyczna wymywarka do sit i szablonów G-Wash 104 oraz sprzężone z nią urządzenie do automatycznego filtrowania i recyrkulacji rozpuszczalnikowego preparatu myjącego G-Wash 040.

Mówi Ryszard Leśniewski, szef produkcji w firmie Anro: Inwestycje w urządzenia firmy Grünig wynikały z potrzeby uzyskania lepszych parametrów przygotowania szablonów sitodrukowych oraz uzyskania wyższej jakości druku. Z kolei zainstalowanie wymywarki było podyktowane chęcią poprawy warunków BHP w naszej firmie oraz skrócenia procesu mycia sit po druku. Dotychczas w firmie Anro wiele prac związanych z przygotowaniem produkcji sitodrukowej oraz obróbki po druku odbywało się bowiem ręcznie. Dotyczy to m.in. powlekania siatek czy mycia sit. Dzięki ostatniej inwestycji znacznie zautomatyzowano cały proces produkcji, zaś wymywarka do sit – jak zaznacza Ryszard Leśniewski, wpłynęła bezpośrednio na zwiększenie wydajności firmy: Po zainstalowaniu tego urządzenia, drukarz po wykonaniu zlecenia zbiera farbę z siatki i odstawia sito do wymywarki. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu, który wcześniej poświęcał na dokładne umycie sita i odłożenie go na miejsce składowania.

Dostawę i instalację urządzeń przeprowadziła firma Basse, wyłączny przedstawiciel Grünig na obszarze Polski. Wymieniając kryteria wyboru producenta urządzeń wspomagających proces produkcji sitodrukowej, Ryszard Leśniewski mówi: Mieliśmy okazję zapoznać się z nimi podczas wizyty na ostatnich targach Drupa. Urządzenia te zainteresowały nas przede wszystkim z uwagi na dużą funkcjonalność, estetyczny wygląd i wysoką jakość wykonania.

Ostatnie instalacje to jednak nie koniec inwestycji Anro. Jak każda firma, także i my myślimy o dalszym rozwoju i dotyczy to również działu sitodruku – mówi Ryszard Leśniewski. – M.in. z tego względu wybieramy się na czerwcowe targi Fespa w Berlinie, aby obejrzeć tam najnowsze rozwiązania w zakresie maszyn sitodrukowych i urządzeń peryferyjnych.

Warto dodać, że poza produkcją sitodrukową, Anro jest też znaczącym graczem na polskim rynku w produkcji etykiet samoprzylepnych na wąskiej wstędze wykonywanej w technice fleksograficznej. Działając na nim od 1996 roku, dysponuje dziś trzema liniami produkcyjnymi, pozwalającymi m.in. na wytwarzanie etykiet IML, etykiet termokurczliwych, etykiet samoprzylepnych (papierowych i foliowych) oraz etykiet specjalnego przeznaczenia (termotransferowych, do opakowań zbiorczych, do kodów kreskowych itd.). Poza tym Anro wykonuje usługi z zakresu tampondruku, grawerowania, projektowania i składu, wykonywania szyldów i reklam na samochody oraz druku wypukłego.

Głównym obszarem działalności Anro w dziedzinie sitodruku jest rynek krajowy. Tu jej odbiorcami są duże hurtownie artykułów bhp i ppoż., hurtownie budowlane, zakłady i firmy świadczące usługi w zakresie bhp i ppoż. oraz zakłady przemysłowe. Klienci działu fleksograficznego to przede wszystkim firmy z branż spożywczej, kosmetycznej i chemicznej. Coraz częściej kontrahenci Anro pochodzą z zagranicy.

Firma, zatrudniająca obecnie ponad 50 osób, jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. Złotego Medalu w kategorii „Edukacja i Prewencja” na targach Sawo 2000 w Poznaniu, Medalu Wstęgi Niemna na targach Polexport 2004 w Kownie za innowacyjność i wdrażanie nowoczesnych technologii i 1. miejsca w konkursie „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej” na szczeblu centralnym. W 2006 r. firma została laureatem konkursu „Lodołamacze”, w tym samym roku zdobyła też Złotą Statuetkę w konkursie „Wielka Mała Firma” w woj. śląskim w kategorii firm średnich.
Anro posiada wiele certyfikatów potwierdzających jakość produkcji, wydanych przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie, oraz – od 2006 roku – certyfikat Lloyd’s na znaki morskie. W czerwcu 2005 roku w firmie wdrożono system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001-2000

Źródło: Basse

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
Stora Enso poinformowała, że stworzona przez tę firmę pianka opakowaniowa Papira jest z powodzeniem stosowana nie tylko w różnych branżach przemysłu, jako materiał zabezpieczający transportowane produkty, ale też służy do ochrony dzieł sztuki. Baiba – artystka używająca w swojej twórczości szkła – wykorzystuje materiał Papira do bezpiecznego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764