logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Apel kardio-torakochirurgów w sprawie dyskredytacji Tomasza Grodzkiego w mediach publicznych

  PR 23.01.2020, przeczytano 802 razy
ilustracja
Profesor Tomasz Grodzki, marszałek Senatu RP Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta

Z wielkim niepokojem obserwujemy akcję dyskredytacji prof. Tomasza Grodzkiego, marszałka Senatu RP, prowadzoną przez publiczne środki masowego przekazu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/apel-kardio-torakochirurgow-w-sprawie-dyskredytacji-tomasza-grodzkiego-w-mediach-publicznych,385441,artykul.html

Pan prof. Tomasz Grodzki jest wybitnym chirurgiem klatki piersiowej i transplantologiem klinicznym oraz członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów, w którym pełnił funkcję prezesa w kadencji 2016-18. Stworzył w Specjalistycznym Szpitalu im. prof. A. Sokołowskiego w Szczecinie Zdunowie ośrodek transplantacji płuc, będący drugim po zabrzańskim największym ośrodkiem wykonującym tego typu operacje. Jest autorem licznych krajowych i zagranicznych publikacji naukowych.

Jest cenionym torakochirurgiem w środowisku międzynarodowym, czego dowodem było powierzenie mu funkcji prezydenta w największym funkcjonującym stowarzyszeniu torakochirurgicznym, jakim jest European Society of Thoracic Surgeons (Europejskie Towarzystwo Torakochirurgów). Przez ostatnie lata (aż do czasu wyboru na stanowisko marszałka) był cenionym współpracownikiem Ministerstwa Zdrowia, pełniąc funkcję konsultanta krajowego w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej, do którego nie było żadnych zastrzeżeń.

W trakcie swojej trzydziestoletniej owocnej kariery zawsze stanowił i stanowi wzór oddanego chorym lekarza, kierującego się w swoim życiu zawodowym najwyższymi standardami etycznymi i szacunkiem dla godności każdego człowieka. Nigdy nie miał najmniejszych zarzutów dotyczących zarówno jakości jego pracy, jak i ewentualnego naruszania norm etycznych. Dlatego dziwi nas niepoparty jakimikolwiek faktami atak na jego osobę od czasu objęcia zaszczytnej funkcji marszałka Senatu RP, budowany na rzekomych przewinieniach sprzed lat.

Prowadzona przez publiczne środki masowego przekazu akcja niszczenia autorytetu cenionego lekarza nasuwa jak najgorsze skojarzenia. Taki sposób prowadzenia walki politycznej budzi nasz głęboki sprzeciw i dlatego apelujemy o zaprzestanie prowadzonej kampanii nienawiści.

Z poważaniem

W imieniu Zarządu Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów w składzie:
dr hab. med. Dariusz Dziedzic
prof. dr hab. med. Bogusław Kapelak
prof. dr hab. med. Janusz Kowalewski
dr hab. med. Cezary Piwkowski
dr hab. med. Bartłomiej Perek
dr hab. med. Paweł Rybojad
prof. dr hab. med. Janusz Skalski
prof. dr hab. med. Kazimierz Widenka
prof. dr hab. med. Marian Zembala
Prezes
prof. dr hab. med. Mariusz Kuśmierczyk
Członek Zarządu
prof. dr hab. med. Tadeusz Orłowski

Źródło: Polskie Towarzystwo Kardio-Torakochirurgów

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Mógł zostać w medycynie. Zachowałby autorytet.

avatar użytkownika
,

aha a rządzenie należy zostawić zwolennikom pisuaru tylko i wyłącznie ? bo oni prawi i sprawiedliwi ?

avatar użytkownika
,

Panowie, prosimy o wstrzymanie się od komentarzy o politycznym charakterze.  

Najnowsze w tym dziale

Pandemiczne trendy w konsumpcji podcastów
Podcasty to biznes niezwykle obiecujący, ale i bardzo jeszcze młody, a więc również dynamicznie się zmieniający. Tym bardziej więc należy docenić insighty „zza Wielkiej Wody”. Podcasty bowiem rosną w siłę, a co więcej, ich konsumpcja zyskuje na jakości. Zamiast medium tła podczas dojazdów do pracy to coraz częściej sposób na spędzanie czasu z...
Robert Burneika w Fantasyexpo
Do portfolio gwiazd stale współpracujących z Fantasyexpo dołącza Robert Burneika, znany także jako Hardkorowy Koksu. Burneika to były kulturysta, zawodnik MMA a przede wszystkim osobowość medialna. Od 10 lat regularnie tworzy materiały na swój kanał YouTube a w TVN Turbo prowadził swój autorski program - Nie ma lipy. Fantasyexpo będzie odpowiedzialne za...
Empik Premium o 50% taniej na rok i miesięczny dostęp do HBO GO

Wraz z początkiem pandemii Empik udostępnił wszystkim dostęp do swojej flagowej usługi całkowicie za darmo. To wsparcie stanowiło zachętę do pozostania w domach,  korzystania z darmowej dostawy zamówień i jakościowego spędzania czasu wolnego. Widząc, że Polacy chętnie korzystają z tego rozwiązania, akcję dwukrotnie przedłużano, a teraz Empik Premium wraz z...
Streetcom kupuje Hash.fm
Agencja Streetcom odkupiła od Konrada Traczyka i koncernu Agora 100% udziałów w spółce Hash.fm.
WP Pilot z aplikacją na Samsung Smart TV
WP Pilot udostępnił właśnie nową aplikację dla użytkowników Samsung Smart TV. Pozwala na oglądanie prawie 100 kanałów telewizyjnych na żywo. Wystarczy do tego połączenie z internetem i pakiet telewizyjny WP Pilot.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764