logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Apel kardio-torakochirurgów w sprawie dyskredytacji Tomasza Grodzkiego w mediach publicznych

  PR 23.01.2020, przeczytano 552 razy
ilustracja
Profesor Tomasz Grodzki, marszałek Senatu RP Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta

Z wielkim niepokojem obserwujemy akcję dyskredytacji prof. Tomasza Grodzkiego, marszałka Senatu RP, prowadzoną przez publiczne środki masowego przekazu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/apel-kardio-torakochirurgow-w-sprawie-dyskredytacji-tomasza-grodzkiego-w-mediach-publicznych,385441,artykul.html

Pan prof. Tomasz Grodzki jest wybitnym chirurgiem klatki piersiowej i transplantologiem klinicznym oraz członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów, w którym pełnił funkcję prezesa w kadencji 2016-18. Stworzył w Specjalistycznym Szpitalu im. prof. A. Sokołowskiego w Szczecinie Zdunowie ośrodek transplantacji płuc, będący drugim po zabrzańskim największym ośrodkiem wykonującym tego typu operacje. Jest autorem licznych krajowych i zagranicznych publikacji naukowych.

Jest cenionym torakochirurgiem w środowisku międzynarodowym, czego dowodem było powierzenie mu funkcji prezydenta w największym funkcjonującym stowarzyszeniu torakochirurgicznym, jakim jest European Society of Thoracic Surgeons (Europejskie Towarzystwo Torakochirurgów). Przez ostatnie lata (aż do czasu wyboru na stanowisko marszałka) był cenionym współpracownikiem Ministerstwa Zdrowia, pełniąc funkcję konsultanta krajowego w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej, do którego nie było żadnych zastrzeżeń.

W trakcie swojej trzydziestoletniej owocnej kariery zawsze stanowił i stanowi wzór oddanego chorym lekarza, kierującego się w swoim życiu zawodowym najwyższymi standardami etycznymi i szacunkiem dla godności każdego człowieka. Nigdy nie miał najmniejszych zarzutów dotyczących zarówno jakości jego pracy, jak i ewentualnego naruszania norm etycznych. Dlatego dziwi nas niepoparty jakimikolwiek faktami atak na jego osobę od czasu objęcia zaszczytnej funkcji marszałka Senatu RP, budowany na rzekomych przewinieniach sprzed lat.

Prowadzona przez publiczne środki masowego przekazu akcja niszczenia autorytetu cenionego lekarza nasuwa jak najgorsze skojarzenia. Taki sposób prowadzenia walki politycznej budzi nasz głęboki sprzeciw i dlatego apelujemy o zaprzestanie prowadzonej kampanii nienawiści.

Z poważaniem

W imieniu Zarządu Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów w składzie:
dr hab. med. Dariusz Dziedzic
prof. dr hab. med. Bogusław Kapelak
prof. dr hab. med. Janusz Kowalewski
dr hab. med. Cezary Piwkowski
dr hab. med. Bartłomiej Perek
dr hab. med. Paweł Rybojad
prof. dr hab. med. Janusz Skalski
prof. dr hab. med. Kazimierz Widenka
prof. dr hab. med. Marian Zembala
Prezes
prof. dr hab. med. Mariusz Kuśmierczyk
Członek Zarządu
prof. dr hab. med. Tadeusz Orłowski

Źródło: Polskie Towarzystwo Kardio-Torakochirurgów

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
brak ikonki
,

Mógł zostać w medycynie. Zachowałby autorytet.

avatar użytkownika
,

aha a rządzenie należy zostawić zwolennikom pisuaru tylko i wyłącznie ? bo oni prawi i sprawiedliwi ?

avatar użytkownika
,

Panowie, prosimy o wstrzymanie się od komentarzy o politycznym charakterze.  

Najnowsze w tym dziale

Zdaje się, że Google prowadzi walkę z wiatrakami. Android, czyli system mobilny giganta z Kalifornii jest najpopularniejszym oprogramowaniem na świecie. Na ten system powstają miliony aplikacji, a wśród nich znajdą się takie, które nie tylko są niebezpieczne dla urządzeń, ale przede wszystkim dla danych użytkowników. W 2019 roku Google zablokowało ponad 790...
Cathy Ibal z CNN International Commercial awansuje na stanowisko Senior Vice President na region EMEA
Cathy Ibal z CNN International Commercial (CNNIC) objęła stanowisko Senior Vice President na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) i będzie odpowiedzialna za komercyjną współpracę stacji z kluczowymi partnerami. Z siedziby w Paryżu będzie raportowała prezesowi CNNIC, Raniemu Raadowi.
Wyniki badania Gemius/PBI za styczeń 2020
Poniżej prezentujemy Państwu najnowsze wyniki badania Gemius/PBI. Tabele prezentują zarówno rankingi wydawców internetowych, zestawienie najpopularniejszych domen oraz aplikacji mobilnych.
Yieldbird pracuje nad systemem sprzedaży powierzchni reklamowych
Zespół firmy Yieldbird z Grupy Agora pracuje nad stworzeniem rozwiązania, które pomoże właścicielom serwisów internetowych w poprawie efektywności zarządzania posiadaną przez nich powierzchnią reklamową. Spółka otrzymała na działania związane z tym innowacyjnym projektem grant w wysokości 3,6 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu „Inteligentny...
Wystartowała Eska Braniewo
W Braniewie na częstotliwości 100,7 MHz wystartowało Radio ESKA. W ramach informacji lokalnych stacja nadaje m.in. serwisy w języku ukraińskim.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764