logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Apel kardio-torakochirurgów w sprawie dyskredytacji Tomasza Grodzkiego w mediach publicznych

  PR 23.01.2020, przeczytano 627 razy
ilustracja
Profesor Tomasz Grodzki, marszałek Senatu RP Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta

Z wielkim niepokojem obserwujemy akcję dyskredytacji prof. Tomasza Grodzkiego, marszałka Senatu RP, prowadzoną przez publiczne środki masowego przekazu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/apel-kardio-torakochirurgow-w-sprawie-dyskredytacji-tomasza-grodzkiego-w-mediach-publicznych,385441,artykul.html

Pan prof. Tomasz Grodzki jest wybitnym chirurgiem klatki piersiowej i transplantologiem klinicznym oraz członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów, w którym pełnił funkcję prezesa w kadencji 2016-18. Stworzył w Specjalistycznym Szpitalu im. prof. A. Sokołowskiego w Szczecinie Zdunowie ośrodek transplantacji płuc, będący drugim po zabrzańskim największym ośrodkiem wykonującym tego typu operacje. Jest autorem licznych krajowych i zagranicznych publikacji naukowych.

Jest cenionym torakochirurgiem w środowisku międzynarodowym, czego dowodem było powierzenie mu funkcji prezydenta w największym funkcjonującym stowarzyszeniu torakochirurgicznym, jakim jest European Society of Thoracic Surgeons (Europejskie Towarzystwo Torakochirurgów). Przez ostatnie lata (aż do czasu wyboru na stanowisko marszałka) był cenionym współpracownikiem Ministerstwa Zdrowia, pełniąc funkcję konsultanta krajowego w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej, do którego nie było żadnych zastrzeżeń.

W trakcie swojej trzydziestoletniej owocnej kariery zawsze stanowił i stanowi wzór oddanego chorym lekarza, kierującego się w swoim życiu zawodowym najwyższymi standardami etycznymi i szacunkiem dla godności każdego człowieka. Nigdy nie miał najmniejszych zarzutów dotyczących zarówno jakości jego pracy, jak i ewentualnego naruszania norm etycznych. Dlatego dziwi nas niepoparty jakimikolwiek faktami atak na jego osobę od czasu objęcia zaszczytnej funkcji marszałka Senatu RP, budowany na rzekomych przewinieniach sprzed lat.

Prowadzona przez publiczne środki masowego przekazu akcja niszczenia autorytetu cenionego lekarza nasuwa jak najgorsze skojarzenia. Taki sposób prowadzenia walki politycznej budzi nasz głęboki sprzeciw i dlatego apelujemy o zaprzestanie prowadzonej kampanii nienawiści.

Z poważaniem

W imieniu Zarządu Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów w składzie:
dr hab. med. Dariusz Dziedzic
prof. dr hab. med. Bogusław Kapelak
prof. dr hab. med. Janusz Kowalewski
dr hab. med. Cezary Piwkowski
dr hab. med. Bartłomiej Perek
dr hab. med. Paweł Rybojad
prof. dr hab. med. Janusz Skalski
prof. dr hab. med. Kazimierz Widenka
prof. dr hab. med. Marian Zembala
Prezes
prof. dr hab. med. Mariusz Kuśmierczyk
Członek Zarządu
prof. dr hab. med. Tadeusz Orłowski

Źródło: Polskie Towarzystwo Kardio-Torakochirurgów

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Mógł zostać w medycynie. Zachowałby autorytet.

avatar użytkownika
,

aha a rządzenie należy zostawić zwolennikom pisuaru tylko i wyłącznie ? bo oni prawi i sprawiedliwi ?

avatar użytkownika
,

Panowie, prosimy o wstrzymanie się od komentarzy o politycznym charakterze.  

Najnowsze w tym dziale

Maciej Stuhr: „Wiadomości” to obecnie główny program hejterski w Polsce
Aktor za pomocą mediów społecznościowych często wypowiada się na temat aktualnych wydarzeń społecznych i politycznych w Polsce. Zdaniem Macieja Stuhra Telewizja Polska służy partii rządzącej głównie do celów propagandowych. Właśnie dlatego otwarcie ją krytykuje, nie ogląda jej i nie chce w żaden sposób być z nią kojarzony. Według niego dziennikarze związani ze stacjami...
Epidemia koronawirusa nie wpłynęła drastycznie na sprzedaż prasy – wynika z analiz prowadzonych przez Kolportera.
AWR „Wprost” rezygnuje z papieru
Zarząd PMPG Polskie Media S.A. podjął decyzję o zmianie modelu wydawniczego swojej spółki zależnej AWR „Wprost” wydawcy portalu wprost.pl i tygodnika „Wprost”.  Od kwietnia treści pod marką Wprost będą publikowane tylko w formie elektronicznej poprzez serwis wprost.pl i w postaci zmienionych e-wydań. Ostatnie wydanie wersji papierowej zaplanowane jest na 30 marca 2020...
Startuje Tarczyński Studio Live
Firma Tarczyński SA współtworzy innowacyjny na skalę Polski projekt skierowany do miłośników gamingu. Tarczyński Studio Live to profesjonalne studio prowadzące transmisje zawodów e-sportowych na żywo. Tylko w czasie premierowego weekendu streamy obejrzało już 120 000 osób.
BMW oraz CNN łączą siły i prezentują serię „The Art of Leadership”
W czasach niepewności inspirujący ludzie odgrywają jeszcze ważniejszą rolę w rozwoju społecznym. BMW Group i CNN International Commercial (CNNIC) połączyły siły, aby przedstawić historie i działalność jednych z najbardziej wybitnych twórców, artystów i liderów naszych czasów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764