logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

API Foilmakers i wszechstronna oferta dla technologii cold stampingu

  PR 21.06.2023, przeczytano 649 razy

Niedawny Kongres Etykiety Samoprzylepne czy nadchodzące targi Labelexpo Europe to dla firmy API Foilmakers i jej lokalnego oddziału – API Folie Polska znakomite okazje do przybliżenia, ale też przypomnienia kluczowych produktów z jej oferty, dedykowanych branży poligraficznej. Są wśród nich m.in. specjalistyczne folie metalizowane do cold stampingu, ze sztandarową w niej TA-Plus na czele. Jak podkreśla producent, materiały te są stale udoskonalane i dostosowywane do zmieniających się oczekiwań klientów, m.in. w kontekście proekologiczności.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/api-foilmakers-i-wszechstronna-oferta-dla-technologii-cold-stampingu,400467,artykul.html

- Cold stamping to jedna z technologii uszlachetniania opakowań i etykiet, której popularność wśród drukarń (także z Polski) systematycznie rośnie – mówi Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska. – W naszym portfolio znajdują się m.in. folie metalizowane, dedykowane właśnie laminowaniu (tłoczeniu) na zimno, w tym nasz hit sprzedażowy – TA-Plus. Poza najwyższej jakości materiałami oferujemy też całą kompleksową obsługę związaną z ich doborem, wdrożeniem i wsparciem technicznym. Dzięki temu zjednujemy sobie kolejne drukarnie, zainteresowane wszechstronną opieką ze strony dostawcy, poszukujące partnera technologicznego, posiadającego odpowiednie zaplecze produkcyjno-logistyczne i wieloletnią, ekspercką wiedzę w danym temacie.

TA-Plus: folia do cold stampingu w technologii wąskowstęgowej

W zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym w Wielkiej Brytanii firma API Foilmakers wytwarza szereg folii dedykowanych również tłoczeniu na zimno. Wśród nich znajduje się  m.in. TA-Plus – folia metalizowana, stworzona z myślą o technologii wąskowstęgowej i stosowana przy produkcji etykiet samoprzylepnych czy shrink sleeve.

- Umożliwia ona stworzenie szerokiego spektrum wielobarwnych efektów metalicznych, pozwala na dokładne odwzorowanie detali, właściwie pokrywa duże tinty, charakteryzuje się też odpowiednimi parametrami w kontekście zadruku i wykańczania, także z udziałem farb i lakierów UV – podkreśla Katarzyna Kozińska. API Foilmakers kieruje TA-Plus do producentów i przetwórców etykiet na środki higieny osobistej, napoje (w tym wino, piwo i alkohole wysokoprocentowe) czy przedmioty codziennego użytku domowego. Może ona też znaleźć zastosowanie przy wybranych aplikacjach przemysłowych.

- Warto dodać, że – podobnie jak pozostały nasz asortyment – także folie do cold stampingu są systematycznie udoskonalane i dostosowywane do coraz bardziej rygorystycznych standardów rynkowych, a także rosnących oczekiwań klientów – kontynuuje Katarzyna Kozińska. – Stale poprawiane są także parametry samego procesu wytwórczego, ukierunkowanego na redukcję ilości generowanych podczas niego odpadów czy obniżenia śladu węglowego powstałego podczas produkcji i dystrybucji folii.

Lokalna produkcja i dystrybucja, skrócony łańcuch dostaw

- Aspekt związany z proekologicznością oferty i całej działalności stanowi coraz częściej przedmiot naszych rozmów z drukarniami oraz właścicielami marek – podkreśla Katarzyna Kozińska. – Możemy tu się pochwalić wieloma inicjatywami i osiągnięciami, m.in. certyfikacją na część naszych produktów potwierdzającą ich odzyskiwalność. Stosowny dokument w tej sprawie uzyskaliśmy już w 2016 roku, a więc na wiele lat przed nastaniem obecnego, niezwykle popularnego trendu „eko”. Niedawno w ramach struktur API Foilmakers został powołany do życia tzw. The Green Team – zespół osób odpowiedzialnych za wytyczanie drogi dla całej organizacji w kontekście zasad polityki zrównoważonego rozwoju. Efekty jego działań są już dostrzegalne w wielu aspektach.

Jak dodaje Katarzyna Kozińska, jednym z nich – skutkującym szybszą dostawą produktów na rynek oraz zmniejszonym negatywnym wpływem na środowisko naturalne – jest bardziej efektywny, skrócony łańcuch dostaw:

- Nasza produkcja w całości odbywa się w Wielkiej Brytanii – mówi. – Z kolei gotowe folie są dystrybuowane i konfekcjonowane przez sieć oddziałów zlokalizowanych w różnych krajach m.in. w Polsce. To pozwala sprawnie i bezproblemowo obsłużyć stale rosnącą grupę naszych klientów, a przy tym – zredukować tzw. ślad węglowy generowany w ramach całego łańcucha dostaw.

O wszystkich rozwiązaniach z oferty API Foilmakers będzie można dowiedzieć się odwiedzając stoisko firmy (nr 5A28) podczas targów Labelexpo Europe, odbywających się w dniach 11-14 września br. w Brukseli.

- Już dzisiaj zapraszamy do jego odwiedzenia – mówi Katarzyna Kozińska. – Przez cały okres trwania targów będą na nimi obecni przedstawiciele naszego polskiego oddziału. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania, na stoisku będą też obecne liczne próbki opakowań i etykiet wykonanych z udziałem naszych folii. Podobnie jak cała branża, z niecierpliwością czekamy na tę sztandarową imprezę skierowaną do firm z rynku etykietowego. – podsumowuje.

Źródło: API Folie Polska Sp. z o.o.

www.apifoilmakers.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso: proekologiczne opakowania jednostkowe z tektury litej
Stora Enso opublikowała kolejny z serii artykułów, związanych z budowaną przez nią w zakładach w Oulu (Finlandia) nową linią do produkcji tektury litej do opakowań jednostkowych. Tym razem koncentruje się on na jakości włókien drzewnych, jakie znajdą tu zastosowanie, pochodzących z należących do koncernu upraw leśnych na obszarze Skandynawii.
Sungraf nowym Członkiem PSSiDC
W lutym br. grono Członków Polskiego Stowarzyszenia Sitodruku i Druku Cyfrowego powiększyło się o nowego gracza z branży. Nowym Członkiem PSSiDC została firma SUNGRAF.
CCL otwiera centrum zrównoważonych etykiet shrink sleeve
CCL Industries, specjalizujący się w produkcji etykiet, zabezpieczeń i opakowań, otworzył nowe centrum rozwoju zrównoważonych etykiet termokurczliwych w austriackim Dornbirn. Dostarcza ono etykiety shrink sleeve do firm w całej Europie, także w Polsce.
Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days: druk cyfrowy i CI Flexo
Podczas eventu Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days możliwe było zapoznanie się z nową generacją technologii druku dekoracyjnego opakowań oraz technologią fleksograficzną CI. Zaprezentowano w pracy najnowszą i najmłodszą maszynę CI flekso, której produkcja odbywa się w Wuerzburgu. Ponad 150 gości wzięło udział w wydarzeniu w Customer...
N Smith & Co użytkownikiem maszyny Agfa Onset X3 HS
Agfa poinformowała o zainstalowaniu w firmie N Smith & Co, specjalizującej się w produkcji z zastosowaniem podłoży kartonowych, pierwszej na rynku brytyjskim, w pełni zautomatyzowanej wersji maszyny drukującej Onset H3 HS.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764