logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

API Foilmakers na targach Labelexpo Europe 2023

  PR 07.09.2023, przeczytano 360 razy
ilustracjastrzałka

Wśród setek wystawców zbliżających się targów Labelexpo Europe 2023 w Brukseli po raz pierwszy w ramach grupy Aldus Group pojawi się firma API Foilmakers. Na stoisku nr 5A28 w pawilonie 5 zaprezentuje ona swoje najnowsze osiągnięcia technologiczne w obszarze folii dedykowanych produkcji wąskowstęgowej, zarówno etykietowej jak i opakowaniowej. Na gości z całego świata będzie oczekiwać międzynarodowy zespół API Foilmakers (w tym przedstawiciele API Folie Polska) i Aldus Group. Targi będą też miejscem promocji uruchomionej niedawno na stronach internetowych firmy nowego wzornika online (dostępnego pod adresem https://apifoilmakers.com/foil-gallery/), uwzględniającego pełne portfolio jej produktów, w tym – jak podkreśla – niezwykle trudne do odwzorowania w tej konwencji folie metalizowane. Materiały API Foilmakers będą również obecne na stoiskach jej partnerów technologicznych (producentów sprzętu), gdzie – podczas pokazów „na żywo” – będzie można zobaczyć i ocenić finalne efekty uszlachetniania i wykańczania etykiet oraz opakowań.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/api-foilmakers-na-targach-labelexpo-europe-2023,401294,artykul.html

- Z niecierpliwością czekamy na to kluczowe dla branży druku wąskowstęgowego wydarzenie targowe – mówi Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska. – Ekscytacja w naszej firmie jest tym większa, że po raz pierwszy pojawimy się na Labelexpo Europe pod „skrzydłami” nowego właściciela – Aldus Group. Wystawa w Brukseli będzie kolejną z serii Labelexpo Global Series, na jakiej się pojawimy. Mamy nadzieję, że – podobnie jak nieco wcześniejsza, azjatycka edycja – także w Brukseli będziemy mieli okazję do licznych, inspirujących obie strony spotkań z naszymi klientami z całego świata, w tym z Polski. Wiemy, że wybiera się na nie liczna grupa naszych rodzimych drukarń i przetwórców etykietowych, więc już dziś serdecznie zapraszamy ich na nasze stoisko.

Wszechstronne portfolio folii etykietowych i opakowaniowych

API Foilmakers zapowiada prezentację, także w postaci gotowych próbek produkcyjnych, swojej pełnej oferty w obszarze folii.

- Klienci, odwiedzający nasze stoisko podczas targów Labelexpo Europe 2023, będą mieli możliwość zapoznania się z tworzonymi przez API Foilmakers innowacyjnymi projektami, wykończeniami i wariantami kolorystycznymi – mówi Katarzyna Kozińska. – Ważną częścią ekspozycji będą pochodzące z partii produkcyjnych przykłady aplikacji naszych folii, zarówno etykiety jak i opakowania kartonowe. Klienci będą mogli naocznie przekonać się o ich jakości i poznać wszechstronność oferowanych przez nas opcji. Mamy nadzieję, że to doświadczenie i pozyskane z pierwszej ręki informacje skłonią kolejne drukarnie, również z Polski, do podjęcia z nami współpracy i wdrożenia naszych proekologicznych materiałów, zaprojektowanych z myślą o specyficznych wymaganiach produkcji etykietowej i opakowaniowej.

Nowy wzornik internetowy

Jedną z istotnych nowości API Foilmakers, uzupełniających produkowane przez firmę materiały do uszlachetniania, jest nowy wzornik online Uwzględnia on wszystkie folie z jej oferty i jest wiernym odwzorowaniem analogicznego wzornika papierowego. Narzędzie to jest dostępne na stronach internetowych firmy. Mówi Katarzyna Kozińska:

- Wielu naszych klientów, ale też projektantów etykiet i opakowań czy właścicieli marek od dawna pytało o możliwość dostępu do różnych wersji kolorystycznych naszych folii w trybie online. Tradycyjna, drukowana wersja wzornika jest oczywiście cały czas dostępna i użytkownicy naszych folii bardzo sobie ją cenią. Jednak błyskawiczny podgląd różnych wariantów kolorystycznych konkretnej folii, o jakiej rozmawiamy w danym momencie z klientem czy też wspólny do niej dostęp w tym samym czasie przez kilka podmiotów zaangażowanych w projekt (np. drukarnię i zleceniodawcę) to nowa wartość dodana, jaką proponujemy naszym partnerom biznesowym. Co więcej, nasi koledzy z brytyjskiej centrali zadbali tu o każdy szczegół i dokładność odwzorowania folii, także trudnych do tego typu zobrazowania np. metalizowanych, z uwzględnieniem specyfiki różnych urządzeń mobilnych, na których jako użytkownicy Internetu przeglądamy strony: smartfonu, tabletu czy laptopa. Mamy nadzieję, że narzędzie to okaże się przydatne obecnym i potencjalnym użytkownikom naszych folii. Zapraszamy do zapoznania się z nim i do rozmów na temat możliwości jakie on oferuje, także podczas targów Labelexpo Europe.

Ekspercka wiedza

- Z myślą o klientach z różnych stron świata stoisko API Foilmakers będzie miało prawdziwie międzynarodowe oblicze – mówi Katarzyna Kozińska. – Nie zabraknie na nim rzecz jasna przedstawicieli naszego lokalnego, polskiego oddziału, który – co warto podkreślić – obsługuje też klientów z innych krajów. Obecni na targi pracownicy to prawdziwi eksperci w swoich dziedzinach, posiadający wieloletnie doświadczenie i wiedzę na temat folii do etykiet i opakowań oraz dedykowanych im procesów wytwórczych i technicznej specyfikacji naszych produktów. Odpowiedzą oni na pytania naszych klientów, postarają się wskazać kierunki rozwoju w tych pełnych wyzwań czasach, wybiorą najlepsze, optymalne aplikacje w kontekście poszczególnych folii. Jesteśmy przekonani, że wiedza ta może okazać się bezcenna w kontekście podejmowania świadomych decyzji o wdrożeniu danej folii do konkretnego procesu wytwórczego.

Opcje personalizacji

Podczas targów API Foilmakers będzie promować nie tylko szerokie portfolio wytwarzanych przez firmę folii, ale też różnych usług dodatkowych oferowanych klientom. Szczególną uwagę firma zwraca tu na możliwość personalizacji tj. dopasowania folii do specyficznych wymagań marki bądź do charakterystyki realizowanego przez drukarnię procesu wytwórczego.

- To jeden z wyróżników naszej firmy – mówi Katarzyna Kozińska. – Jesteśmy w stanie wyprodukować folię zgodnie z wymaganymi przez klienta parametrami, przede wszystkim kolorystycznymi, względem marki oraz celów, jakie chce zrealizować w swojej działalności.

Rynkowe trendy i innowacje

Wydarzenia targowe takie jak Labelexpo Europe często stanowią miejsce prezentacji najnowszych trendów rynkowych i technologicznych osiągnięć poszczególnych dostawców. API Foilmakers podkreśla, że odwiedzając jej stoisko goście targowi będą mieli możliwość zapoznać się z jednym i drugim. Specjaliści z różnych oddziałów firmy będą tu prezentować jej ostatnie rozwiązania w obszarze folii, metody jej aplikowania, walory proekologiczne.

- Bycie na bieżąco z obecnymi, ale też nadchodzącymi trendami rynkowymi i innowacjami technologicznymi pozwala wyprzedzić konkurencję i podejmować świadome decyzje inwestycyjne – podkreśla Katarzyna Kozińska. – Również z tego względu serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas podczas wizyty na targach Labelexpo Europe. Zainteresowanych rozmową z wybranym specjalistą z naszego grona prosimy o wcześniejszy kontakt – bardzo chętnie zaaranżujemy tego typu spotkanie – podsumowuje dyrektor zarządzająca API Folie Polska.

Źródło: API Folie Polska Sp. z o.o.

www.apifoilmakers.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

14. maszyna marki Nilpeter w drukarni Natalii
Podczas zakończonych niedawno targów Labelexpo Europe 2023 drukarnia etykiet i opakowań giętkich Natalii Sp. z o.o. zakontraktowała nową, 26-calową maszynę fleksograficzną Nilpeter FA-26, wyposażoną w jedenaście zespołów. Będzie to już 14. rozwiązanie tego duńskiego producenta, jakie trafi do zakładu Natalii w podpoznańskiej Rokietnicy. Dostawcą rozwiązania będzie firma...
Pianka Papira firmy Stora Enso: zmiana technologii pakowania produktów w firmie Airam
Fiński producent rozwiązań oświetleniowych Airam stał się jednym z rynkowych pionierów w zakresie wdrożenia pianki Papira firmy Stora Enso w opakowaniach lamp rowerowych (opatrzonych logiem kampanii „Różowa wstążka”, promującej i finansującej działania w walce z nowotworami). Papira, opracowana przez Stora Enso, posłużyła tu jako materiał...
Podczas październikowych targów Printing United w Atlancie firma Agfa zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania z obszaru przemysłowego druku inkjetowego. Znajdą się wśród nich m.in. wysokowydajny, superwielkoformatowy ploter Onset H3, wyposażony w funkcje automatyzujące jego pracę i wykorzystujący m.in. nowy, dedykowany mu atrament biały Onset 560 oraz hybrydowy ploter Tauro H3300...
Podczas Labelexpo 2023, największego na świecie wydarzenia dla branży etykiet i opakowań firma HP zaprezentowała - po raz pierwszy w Europie -  dwie rewolucyjne maszyny do druku cyfrowego oparte na technologii LEPx - HP Indigo V12 oraz HP Indigo 200K. Dzięki takim rozwiązaniom HP demonstruje swoje silne zaangażowanie w rynek i kompletną gamę produktów,...
Włókna Stora Enso Purefiber zastępują plastik w opakowaniach wycieraczek Bosch Aerotwin
Stworzone przez Stora Enso włókna formowane PureFiber zastąpiły tworzywa sztuczne w opakowaniach na pióra wycieraczek z serii Aerotwin, jakie produkowane są przez firmę Bosch. To, jak podkreśla druga z wymienionych, jej pierwsze opakowanie na tego typu asortyment, wolne od plastiku. Dodaje przy tym, że zapewnia ono ten sam poziom ochrony, ale jest bardziej proekologiczne i zbieżne z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764