logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

API Folie Polska na Kongresie Etykiety Samoprzylepne 2021

  PR 06.07.2021, przeczytano 293 razy

„Niestandardowe projekty etykiet, czyli jak możemy rozwiązać Twój problem” – taki tytuł nosiła prezentacja wygłoszona przez Katarzynę Kozińską, dyrektor zarządzającą API Folie Polska podczas zorganizowanej przez wydawnictwo Polski Drukarz 16. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, odbywającej się w ramach Kongresu Etykiety Samoprzylepne 2021. Firma już po raz kolejny była jego współorganizatorem i partnerem; poza wystąpieniem miała też swoje stoisko w ramach wystawy technologicznej, będącej integralną częścią wydarzenia. Konferencja była zarazem pierwszą okazją do zaprezentowania zmodyfikowanej oferty API Folie Polska po zmianach własnościowych, jakie zaszły w API Foilmakers w ubiegłym roku. Wystąpienie uwzględniało też praktyczne porady związane z rozwiązywaniem problemów, na jakie drukarnie etykietowe trafiają podczas procesów uszlachetniania m.in. metodą cold stampingu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/api-folie-polska-na-kongresie-etykiety-samoprzylepne-2021,392171,artykul.html

- Kongres Etykiety Samoprzylepne 2021, a więc odbywające się w jego ramach konferencja i wystawa technologiczna, był dla nas idealnym miejscem, by zaprezentować nowy wizerunek API Foilmakers i jej polskiego oddziału, którym mam przyjemność kierować – mówi Katarzyna Kozińska. – Cieszymy się tym bardziej, że w wydarzeniu wzięło udział niemal 200 osób, w tym liczne grono przedstawicieli rodzimych drukarń etykietowych i opakowaniowych, głównie specjalizujących się w produkcji wąskowstęgowej. To jedna z naszych kluczowych grup docelowych, a tak wysoka frekwencja – przy wciąż mało sprzyjającym otoczeniu, w jakim funkcjonujemy – świadczy z jednej strony o niesłabnącym zainteresowaniu tą częścią branży poligraficznej, z drugiej – o potrzebie spotkania się w gronie osób z tego samego segmentu, wymiany doświadczeń, dyskusjach na sali konferencyjnej i w kuluarach. Nasza prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem i była kontynuowana podczas późniejszych rozmów na stoisku oraz w kuluarach konferencji.  Cenimy sobie bardzo kontakty, jakie – po raz kolejny – nawiązaliśmy dzięki obecności na tej konferencji.

API Foilmakers – krajobraz po zmianach

Katarzyna Kozińska rozpoczęła swoje wystąpienie od zaprezentowania obecnej sytuacji API Foilmakers i jej portfolio. Firma, której integralną częścią jest API Folie Polska, od półtora roku należy do australijskiego koncernu Aldus Group. Działa on od wielu lat m.in. w branży opakowaniowej, co – jak podkreślała – pozytywnie wpływa na synergię z działaniami prowadzonymi w zakresie folii. Obecnie portfolio API Foilmakers składa się z trzech działów produktowych, obejmujących folie: metalizowane (do hot- oraz cold stampingu), pigmentowe oraz holograficzne. Katarzyna Kozińska podkreślała, że wszystkie produkty z oferty firmy produkowane są w Europie, a konfekcjonowane m.in. w polskim oddziale. Dodała również, że API Folie Polska systematycznie buduje swoją pozycję w ramach grupy. Realizowane są tu, również w bieżącym roku, kolejne inwestycje sprzętowe, związane z m.in. z przejęciem obsługi rynku niemieckiego w zakresie całego asortymentu API Foilmakers.

Podkreślana przez Katarzynę Kozińską lokalna obecność, możliwa dzięki sieci oddziałów w różnych krajach Europy, wpływa na jeszcze jeden, bardzo ważny - zdaniem prelegentki - aspekt współpracy z klientami: możliwość doradzania (na miejscu) w zakresie doboru folii czy wsparcia technicznego, także przy trudnych projektach. Z myślą o coraz większych wymaganiach i oczekiwaniach drukarń firma stale pracuje nad nowym rozwiązaniami (dysponując własnym zapleczem badawczo-rozwojowym), czego efektem jest m.in. usługa doboru koloru folii na życzenie (tzw. colour match).

„Rozwiążemy Twój problem”

W części technicznej swojego wystąpienia Katarzyna Kozińska skupiła się na problematyce cold stampingu. Przedstawiła tu charakterystykę urządzeń pracujących w tej technologii, wykorzystywane podłoża, kleje, wałki aniloksowe, lampy UV, zespół laminujący, także w kontekście parametrów, jakie każdy z nich powinien spełniać biorąc pod uwagę specyfikę cold stampingu. Wspomniała o najczęściej zgłaszanych przez drukarnie fleksograficzne wadach produkcyjnych i problemach, na jakie napotykają. Dodała przy tym, że większości z nich można uniknąć poprzez prawidłowy dobór materiałów, narzędzi i odpowiednich parametrów technologicznych. Tu, jak zapewniała, firma API Folie Polska przychodzi z pomocą swoim klientom:

- Prawidłowa kombinacja różnych parametrów oraz czynników produkcyjnych pozwala na wykonanie produkcji w sposób optymalny i zgodny z procedurami odbioru jakościowego – mówiła Katarzyna Kozińska. – Dzięki temu można uniknąć wielu problemów i strat związanych z niepotrzebnymi postojami oraz generowaniem nadmiernej ilości braków. Nasi technicy są do Państwa dyspozycji. Mamy za sobą lata doświadczeń w produkcji materiałów etykietowych oraz wytwarzania etykiet z użyciem folii do cold stampingu, a indywidualne podejście pozwala rozwiązywać różne, nawet nietypowe problemy. Chętnie pomożemy w dobraniu odpowiednich parametrów technologicznych, co umożliwi realizację nawet najtrudniejszych projektów.

- Dziękujemy wszystkim przedstawicielom drukarń, którzy znaleźli czas by przyjechać do Żnina i wysłuchać m.in. naszego wystąpienia. Nasz polski oddział, zlokalizowany w Piasecznie k. Warszawy, dysponuje rozbudowanym zapleczem magazynowo-logistycznym, posiadamy na stanie wszystkie najczęściej wykorzystywane w uszlachetnianiu folie, także do cold stampingu. Z kolei urządzenia, m.in. zakupiona niedawno bobiniarka, pozwalają na sprawne konfekcjonowanie podłoży wykorzystywanych przez drukarnie etykietowe i opakowaniowe. Zapraszamy do kontaktu – podsumowuje udział w konferencji Katarzyna Kozińska.

Źródło: API Folie Polska Sp. z o.o.

www.apifoilmakers.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Branża opakowań rośnie w rekordowym tempie dzięki e-commerce, pomimo wzrostu cen surowców
Produkcja sprzedana krajowego przemysłu opakowań wzrosła w ub. r. o ok. 1,3%, przebijając poziom 45,5 mld PLN, co było dobrym wynikiem na tle całego przetwórstwa przemysłowego, gdzie spadek produkcji sprzedanej wyniósł 5,2%. Pozwoliło to producentom opakowań utrzymać status branży odpornej na kryzysy. Jest to już skala porównywalna z branżą meblarską – znaną jako polska...
Stora Enso w 2. kwartale 2021: kontynuacja trendu wzrostowego, solidny wynik finansowy
Wzrost przychodów ze sprzedaży o 22,6%, zysk operacyjny EBIT do poziomu  364 mln euro i marży zysku EBIT do 14% - to kluczowe informacje finansowe przekazane przez Stora Enso w kontekście wyników koncernu za 2. kwartał 2021 r. Jak podkreśla kierownictwo firmy, jest to efekt właściwej polityki cenowej i zwiększonych dostaw, zrealizowanych przede wszystkim przez...
Accuriopress C7100: jeszcze wyższy poziom druku produkcyjnego
Pracuj mądrzej, niekoniecznie ciężej – to filozofia, która najprościej opisuje zalety AccurioPress C7100. Nowe cyfrowe urządzenie do druku produkcyjnego od Konica Minolta zostało wyposażone w innowacyjne technologie, które gwarantują lepsze możliwości wykończenia, wyjątkową trwałość i jakość.
Drukarnia Totem z maszynami Durst od LFP Industrial Solutions
TOTEM to dynamicznie rozwijająca się drukarnia, która od dawna jest widoczna na polskim rynku poligraficzno-reklamowym. O tym, jak sobie radzi świadczą zarówno wyniki, jak i uznanie oraz zadowolenie wielu klientów. W parku maszynowym drukarni pracują dwie maszyny dostarczone przez LFP Industrial Solutions: Durst Rhotex 325 oraz Durst RHO P10 200 HS. Przyszedł czas na...
Ploter tnący Sinajet 1513 DG w Studio DTP z Grodziska
STUDIO DTP z Grodziska w woj. łódzkim , to firma  która od 20 lat produkuje od A do Z księgi i karty kolorów tkanin oraz krótkie serie ekskluzywnych segregatorów i pudełek.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764