logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

API Folie Polska na Kongresie Etykiety Samoprzylepne 2021

  PR 06.07.2021, przeczytano 526 razy

„Niestandardowe projekty etykiet, czyli jak możemy rozwiązać Twój problem” – taki tytuł nosiła prezentacja wygłoszona przez Katarzynę Kozińską, dyrektor zarządzającą API Folie Polska podczas zorganizowanej przez wydawnictwo Polski Drukarz 16. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, odbywającej się w ramach Kongresu Etykiety Samoprzylepne 2021. Firma już po raz kolejny była jego współorganizatorem i partnerem; poza wystąpieniem miała też swoje stoisko w ramach wystawy technologicznej, będącej integralną częścią wydarzenia. Konferencja była zarazem pierwszą okazją do zaprezentowania zmodyfikowanej oferty API Folie Polska po zmianach własnościowych, jakie zaszły w API Foilmakers w ubiegłym roku. Wystąpienie uwzględniało też praktyczne porady związane z rozwiązywaniem problemów, na jakie drukarnie etykietowe trafiają podczas procesów uszlachetniania m.in. metodą cold stampingu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/api-folie-polska-na-kongresie-etykiety-samoprzylepne-2021,392171,artykul.html

- Kongres Etykiety Samoprzylepne 2021, a więc odbywające się w jego ramach konferencja i wystawa technologiczna, był dla nas idealnym miejscem, by zaprezentować nowy wizerunek API Foilmakers i jej polskiego oddziału, którym mam przyjemność kierować – mówi Katarzyna Kozińska. – Cieszymy się tym bardziej, że w wydarzeniu wzięło udział niemal 200 osób, w tym liczne grono przedstawicieli rodzimych drukarń etykietowych i opakowaniowych, głównie specjalizujących się w produkcji wąskowstęgowej. To jedna z naszych kluczowych grup docelowych, a tak wysoka frekwencja – przy wciąż mało sprzyjającym otoczeniu, w jakim funkcjonujemy – świadczy z jednej strony o niesłabnącym zainteresowaniu tą częścią branży poligraficznej, z drugiej – o potrzebie spotkania się w gronie osób z tego samego segmentu, wymiany doświadczeń, dyskusjach na sali konferencyjnej i w kuluarach. Nasza prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem i była kontynuowana podczas późniejszych rozmów na stoisku oraz w kuluarach konferencji.  Cenimy sobie bardzo kontakty, jakie – po raz kolejny – nawiązaliśmy dzięki obecności na tej konferencji.

API Foilmakers – krajobraz po zmianach

Katarzyna Kozińska rozpoczęła swoje wystąpienie od zaprezentowania obecnej sytuacji API Foilmakers i jej portfolio. Firma, której integralną częścią jest API Folie Polska, od półtora roku należy do australijskiego koncernu Aldus Group. Działa on od wielu lat m.in. w branży opakowaniowej, co – jak podkreślała – pozytywnie wpływa na synergię z działaniami prowadzonymi w zakresie folii. Obecnie portfolio API Foilmakers składa się z trzech działów produktowych, obejmujących folie: metalizowane (do hot- oraz cold stampingu), pigmentowe oraz holograficzne. Katarzyna Kozińska podkreślała, że wszystkie produkty z oferty firmy produkowane są w Europie, a konfekcjonowane m.in. w polskim oddziale. Dodała również, że API Folie Polska systematycznie buduje swoją pozycję w ramach grupy. Realizowane są tu, również w bieżącym roku, kolejne inwestycje sprzętowe, związane z m.in. z przejęciem obsługi rynku niemieckiego w zakresie całego asortymentu API Foilmakers.

Podkreślana przez Katarzynę Kozińską lokalna obecność, możliwa dzięki sieci oddziałów w różnych krajach Europy, wpływa na jeszcze jeden, bardzo ważny - zdaniem prelegentki - aspekt współpracy z klientami: możliwość doradzania (na miejscu) w zakresie doboru folii czy wsparcia technicznego, także przy trudnych projektach. Z myślą o coraz większych wymaganiach i oczekiwaniach drukarń firma stale pracuje nad nowym rozwiązaniami (dysponując własnym zapleczem badawczo-rozwojowym), czego efektem jest m.in. usługa doboru koloru folii na życzenie (tzw. colour match).

„Rozwiążemy Twój problem”

W części technicznej swojego wystąpienia Katarzyna Kozińska skupiła się na problematyce cold stampingu. Przedstawiła tu charakterystykę urządzeń pracujących w tej technologii, wykorzystywane podłoża, kleje, wałki aniloksowe, lampy UV, zespół laminujący, także w kontekście parametrów, jakie każdy z nich powinien spełniać biorąc pod uwagę specyfikę cold stampingu. Wspomniała o najczęściej zgłaszanych przez drukarnie fleksograficzne wadach produkcyjnych i problemach, na jakie napotykają. Dodała przy tym, że większości z nich można uniknąć poprzez prawidłowy dobór materiałów, narzędzi i odpowiednich parametrów technologicznych. Tu, jak zapewniała, firma API Folie Polska przychodzi z pomocą swoim klientom:

- Prawidłowa kombinacja różnych parametrów oraz czynników produkcyjnych pozwala na wykonanie produkcji w sposób optymalny i zgodny z procedurami odbioru jakościowego – mówiła Katarzyna Kozińska. – Dzięki temu można uniknąć wielu problemów i strat związanych z niepotrzebnymi postojami oraz generowaniem nadmiernej ilości braków. Nasi technicy są do Państwa dyspozycji. Mamy za sobą lata doświadczeń w produkcji materiałów etykietowych oraz wytwarzania etykiet z użyciem folii do cold stampingu, a indywidualne podejście pozwala rozwiązywać różne, nawet nietypowe problemy. Chętnie pomożemy w dobraniu odpowiednich parametrów technologicznych, co umożliwi realizację nawet najtrudniejszych projektów.

- Dziękujemy wszystkim przedstawicielom drukarń, którzy znaleźli czas by przyjechać do Żnina i wysłuchać m.in. naszego wystąpienia. Nasz polski oddział, zlokalizowany w Piasecznie k. Warszawy, dysponuje rozbudowanym zapleczem magazynowo-logistycznym, posiadamy na stanie wszystkie najczęściej wykorzystywane w uszlachetnianiu folie, także do cold stampingu. Z kolei urządzenia, m.in. zakupiona niedawno bobiniarka, pozwalają na sprawne konfekcjonowanie podłoży wykorzystywanych przez drukarnie etykietowe i opakowaniowe. Zapraszamy do kontaktu – podsumowuje udział w konferencji Katarzyna Kozińska.

Źródło: API Folie Polska Sp. z o.o.

www.apifoilmakers.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

DS Smith i Krones współpracują przy wprowadzeniu na rynek Eco Carrier
DS Smith, dostawca proekologicznych opakowań z tektury falistej, ogłosił dziś współpracę z Krones, dostawcą maszyn i systemów pakujących, w celu stworzenia ECO Carrier – zrobionej z surowców odnawialnych alternatywy dla folii termokurczliwej do butelek wielopakowych PET.
Nowe centrum w Bełchatowie będzie szukać ekoinnowacji w branży opakowaniowej
Łupiny kakaowe, które mogą w przyszłości posłużyć do pakowania czekolady, słoma, wodorosty i stokrotki, których włókna – ze względu na specyficzne właściwości – mogą zwiększać wydajność papieru – to przykłady nieszablonowych surowców, które w przyszłości mogą zastąpić tworzywa sztuczne i spowodować, że branża...
Koenig & Bauer Celmacch: Zbliżenie zakończone sukcesem
Dzięki oficjalnej urzędowej zgodzie na bezpośrednie inwestycje zagraniczne (FDI) we Włoszech, ogłoszone 22 lipca 2022 r. partnerstwo i nabycie przez niemiecką firmę Koenig & Bauer AG 49 procent udziałów we włoskiej Celmacch Group S.r.l. zostało właśnie oficjalnie zakończone.
O rozwiązaniach Koenig & Bauer dedykowanych produkcji opakowań tekturowych podczas konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”
Oferta firmy Koenig & Bauer jest sukcesywnie rozbudowywana o kolejne rozwiązania dedykowane branży opakowań tekturowych. Są wśród nich zarówno maszyny drukujące w technikach offsetowej, fleksograficznej i cyfrowej, jak też maszyny introligatorskie: składarko-sklejarki oraz sztance. Im właśnie była poświęcona prezentacja Pawła Krasowskiego – Product &...
Więcej niż opakowanie: Choppy Bike na bazie rozwiązania Stora Enso
Jak pokazuje przykład Choppy Bike, rozwiązania stworzonego przez łotewską firmę STUM, funkcjonalność opakowania wykracza czasami poza jego standardowe ramy i staje się ono produktem użytkowym. Opracowany przez tę firmę projekt opakowania na rower dziecięcy, uwzględnia znajdującą się w środku grę, co ma zwiększyć interakcję z użytkownikiem, w tym przypadku – z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764